ההריון דורש ממך המון, המון שינויים. להפסיק לעשן, לסדר את הבית, לאכול בריא ולרדת מהקטנוע. אבל מה שמשתנה הכי הרבה לאורך ההריון היא המלתחה שלך.

חילופי העונות הבלתי נמנעים, בצירוף קפיצות הגדילה שהבטן שלך מדגמנת, מכריחים אותך לשנות את סגנון הלבוש לא מעט – ומדובר גם בטרחה וגם בהוצאה לא מבוטלת. במיוחד להריונית החסכנית – קבלי מדריך טיפים שיאפשר לך למשוך עוד ועוד (ועוד) עם המלתחה הישנה.

השיבו על סקר גולשים

 

1. כפתורים פתוחים: והרי לך ז'קט

אין תמונה
כל חולצה מכופתרת תעשה את העבודה

ז'קטים? בלייזרים? חולצות כפתורים? עם כולם את יכולה למשוך עמוק אל תוך ההריון, ולפעמים אפילו ממש עד הלידה. פשוט לכי על המראה המשוחרר, פתחי את הכפתורים וגווני בחולצות ובגופיות שמתחת (שנוטות להיות זולות בהרבה מחולצות "מורכבות").

ואיפה משיגים: בכל חנות הבגדים.

2. רצועת הארכה לכפתורים: מכנסי הריון? למה צריך?

אין תמונה
רגע לפני מכנסי ההריון. חגורת כפתורים נמתחת

לפני שמגיע שלב התנפחות הירכיים, ממש בתחילת ההריון, את מרגישה את ההריון בעיקר בבטן, או ליתר דיוק: בכפתור של המכנסיים. אל תתלהבי, זה עדיין לא התינוק, אלא בעיקר גזים ונוזלים (ואולי בורקס?) – אבל הלחץ הוא אותו לחץ. אם את עדיין לא בשלב של קניית מכנסי הריון, משיקולי עין הרע למשל, את יכולה להיעזר ברצועות הארכה, שמאפשרות לך ללכת עם כפתור פתוח מבלי שיגלה דבר. 

ואיפה משיגים: "בטנונה", שאפשר להשיג בחנויות אופנה להריוניות וחנויות תינוקות וגם באתר.

3. וגם גומיות לכפתור המכנסיים: אם את ממש מתעקשת
אין תמונה
אם את ממש, אבל ממש מתעקשת. בהחלט אפשר לוותר

ואם כבר אנחנו בענייני שפצורים – את יכולה לאלתר לך רצועת הארכה מגומיית שיער. השחילי אותה עד האמצע לחור של הכפתור, ואת שתי הלולאות שמתקבלות הצמידי והשחילי דרכן את הכפתור עצמו.

ואיפה משיגים: יש מצב שתסתדרי עם זה לבד, נכון?


4. גזרה נמוכה: לא חייבים להיפרד מהמכנסיים מלפני

אין תמונה
אבולוציה. מכנסיים בגזרה נמוכה ייסגרו מתחת לבטן

הגזרה הנמוכה, החביבה כל כך על הישראליות, אולי נחשבת וולגארית, מקצרת אופטית את הרגליים וחושפת את צבע התחתונים שלך לעולם – אבל בהריון, היא יכולה להיות הצלה ממשית. מכנסיים בגזרה נמוכה, שיושבים מתחת לבטן, יכולים להמשיך איתך הרבה אחרי שמכנסיים רגילים כבר ירימו ידיים. 

ואיפה משיגים: בארון שלך, או של אחותך הקטנה.

5. כיסוי בטן: מכנסי הריון הום מייד

אין תמונה
מכנסי הריון הום מייד. חגורת בטן

מי שהארכת הכפתור לא מספיקה לה, ומחפשת כיסוי קצת יותר צנוע, יכולה להיעזר בחגורת כיסוי לבטן. אפשר לקנות מוצר ייעודי, ואפשר להכין לבד (מחולצה גזורת שרוולים). מתאים בעיקר להריוניות חורף, בקיץ נראה שמדובר בעינוי לא קטן. 

ואיפה משיגים: באתר Imahot וכמעט בכל חנויות בגדי ההריון.

6. מדבקות פופיק: זוכרת את מדבקות הפטמה?

אין תמונה
מעצור לפופיק, לפחות מבחוץ

מכירה את מדבקות הפטמה, שאמורות לאפשר לך ללכת עם חולצות בהירות בלי חזייה? ובכן, בהריון הפופיק שלך מקבל חיים משלו, ולפעמים בולט קדימה ברמה שמחייבת אותך ללבוש אוהל, כדי לא לאפשר לכל העולם להתרשם מעבודת המיילדת שיילדה את אמא שלך. המדבקות האלו תאפשרנה לך ללבוש חולצות צמודות – בלי לשמוע הערות על הנוסע השמיני או לכסות את הבטן כשאת צוחקת.

ואיפה משיגים: כרגע רק בחו"ל, אפשר להזמין ב"אמזון".

7. תיקתקים לחולצה: הקץ לחולצות בטן

אין תמונה
כי חולצות בטן זה מה זה פאסה. במיוחד בהריון

 ה-בעיה של הריוניות היא התקצרות החולצה. הבטן הגדלה מבצבצת מתחתיה, והחולצה קופצת למעלה, מתגלגלת וחושפת הרבה יותר ממה שתכננת. התיקתקים האלה יוצרים מעין אוברול דה-פקטו, ומצמידים בכוח את החולצה למכנסיים. מי שמשקיענית, יכולה לתפור לה כאלה לבד – כל היתר, יכולות להתעלק על מי שנוסע לחו"ל, או להזמין ברשת. 

ואיפה משיגים: בעיה. האתר המקורי לא מציע משלוחים לישראל, ובאמאזון אזל המלאי. הבא שנוסע לחו"ל שיביא, או שתאתגרי את התופרת שלך.

8. מאריכי חזייה: לא צריך חזייה לכל חודש

אין תמונה
כי לכי תדעי לאן זה עוד יגיע

לקראת סוף ההריון הבטן שלך תקדים את הציצים בכמה עשרות סנטימטרים, אלב לפחות בהתחלה – הם נותנים לה פייט יפה. פרט לזכרונות מגיל 12, הצמיחה המהירה של החזה גורמת לכאבים מטורפים, והלחץ של החזייה ממש לא עוזר. כדי להקל זמנית (עד שתעברי לגוזיות. ואל תגידי "לי זה לא יקרה" – כולן עוברות לגוזיות) את יכולה להיעזר ברצועת הארכה, שמתחברת משני צידי הסוגר של החזייה ומאפשרת לך עוד קצת מרווח נשימה. תרתי משמע. 

ואיפה משיגים: בכל חנות הלבשה תחתונה, וגם כאן.

ואחרי שעבדת כל כך קשה, קבלי שמלות שיכולות להיות אצלך בקליק אחד