צילומי הריון הפכו מזמן לסעיף חובה בכל רשימת הריון ולידה. הרצון הטבעי לתעד את התקופה הייחודית הזו חוצה גבולות ומגזרים, ואם פעם אלבומי ההריון כללו כמה תמונות סטנדרטיות בשטאנץ קבוע, היום אין גבול ליצירתיות: צילומי טבע, בטנים על נוף אורבני וסרטוני סטופ-מושן הם רק חלק מההברקות שאפשר למצוא באלבומים מהשנים האחרונות.

אם את לא רוצה להשקיע בצלם, והתברכת בבן זוג או בחברה עם כישרון צילום מינימלי, את יכולה להפיק תיעוד כרונולוגי מהמם, לפי שבועות או לפי חודשים, של ההריון שלך. איך? כמה רעיונות במיוחד בשבילך.

1. 10 אצבעות לי יש, כמעט

אין תמונה
באיזה חודש את? התהייה של כל הריונית מתחילה
פער הדורות בא לידי ביטוי לא רק בגישות השונות להנקה, או בסיפורי הגבורה של האמהות שלנו על לידות בלי אפידורל. אחד השינויים המשמעותיים ביותר הוא המעבר מספירת חודשים לספירת שבועות, אבל ההצעה הבאה היא דווקא סוג של רטרו. הצטלמו באותה פוזה מדי חודש, וסמנו באצבעות באיזה חודש אתן להריון. מקווים בשבילך שלא תזדקקי לאצבע העשירית. 

2. טבלת ייאוש

אין תמונה
עד מתי אוקטובר 13?

קחי חולצה גדולה. ממש גדולה. נכון שעכשיו, קצת אחרי שקיבלת תשובה חיובית, עוד לא רואים עלייך כלום, אבל קחי בחשבון שזו תהיה חולצת הצילומים שלך, ולכן השאירי בה מקום לבטן הכי גדולה שאת יכולה לדמיין, ועוד קצת. הדפיסי עליה את המספרים מ-1 עד 40, והצטלמי בסוף כל שבוע הריון, אחרי שמחקת אותו באיקס אדום. תחזיקי מעמד, בסוף הוא ייצא.

3. רק הבטן

אין תמונה
הבטן שלך מהממת. תתמקדי בה

אם ממש לא בא לך קלוז אפ, ואת מבינה שכשאומרים לך שאת "זוהרת" מתכוונים לנפוחה ומבושלת, (בכל זאת לא הזדכית על המודעות העצמית עם הכניסה להריון)את יכולה ללכת על תיעוד ממוקד, רק של הבטן בקלוז אפ. כאן צריך להשקיע במיוחד במספרים. כאן, לדוגמה, ההריונית הדפיסה מדבקות מקושטות עם מספר שבועות ההריון והדביקה על הבטן בכל צילום.

4. "עכשיו הוא בגודל של לימון"

אין תמונה
עכשיו הוא בגודל של לימון. כל השאר, זה אני

התינוק שלך גדל כל שבוע, ואחד התחביבים של ההורים המצפים הוא להשוות אותו לכל מיני מאכלים. למשל, בשבוע 6 הוא בגודל של גרגר אורז, בשבוע 10 הוא בגודל של אפון ובהערכת המשקל הראשונה הוא כבר שוקל כמו עוף בגריל. אופציה משעשעת היא להצטלם מדי שבוע עם פריט או מאכל שמקביל בגודלו לעובר, ולקוות שהוא יסלח לכם.

5. שגרה, יו נואו

אין תמונה
את, הוא והכלב. הכי שגרה

את, בן הזוג, הכלב, צילומי האולטרסאונד - כולם הופכים ניצבים בהצגת הבכורה שלך שנמשכת 9 חודשים ארוכים. צריך לדאוג למספרים שיציינו את שבוע ההריון, למרות שאפשר להוסיף גם לאחר מכן במחשב. אגב, את יותר ממוזמנת לוותר על הכובע של סנטה.

6. שניים במחיר אחד

אין תמונה
ככה תראו גם כמה הוא גדל

חיים שלו עומדים לעבור טלטלה. החדר שלו כבר לא יהיה רק שלו, והוא די יכול להיפרד לשלום מהצעצועים שלו כפי שהוא הכיר אותם. אין ספק שהריון הוא תקופה לא פשוטה לאחים הגדולים, אבל בדיוק בגלל זה את יכולה לשלב אותם בתיעוד ההריון. אם הם לא רוצים לחבק או לנשק את הבטן, הם יכולים להחזיק את השלט שמציין את השבוע שבו נעשה הצילום – סוג של גול עצמי בשבילם, אבל מצטלם יופי.

7. לוח זמנים

אין תמונה
אפשר גם על לוח מחיק, כן?

לוח גיר יכול להיות יופי של רקע לצילומים. הוא כהה, חלק ואפשר לכתוב עליו את שבוע ההריון, ולהוסיף בדיחות פרטיות. אפשר להצטלם ביום של הבעיטה הראשונה ולציין את התאריך ועוד רגעים מיוחדים  שיהפכו לנוסטלגיה משפחתית.

>> ומה לעשות עם צילומי האולטרסאונד של התינוק?