את מאיה ורטהיימר אין צורך להציג. השחקנית/מגישה/דוגמנית/קומיקאית חווה עליה מטאורית לתודעה ולתעשייה בשנים האחרונות, ומאחר שלא מדובר באדם מופנם או ביישן במיוחד, שכנות היא אחת התכונות המובילות אותה, נדמה שכל העולם שמח עבור ורטהיימר ובעלה הפוליטיקאי אסף זמיר כשהתפרסם כי מסע קשיי הפוריות שלהם בא לתומו ברחמה של ורטהיימר.

רגע לפני שהיא הופכת לאמא וזרועותיה מתמלאות באהבה ולא מעט תעסוקה, ביקשנו ממאיה, שמובילה בימים אלה את קמפיין קולקציית החורף של המעצבת אבישג ארבל, לענות על כמה שאלות מסקרנות. התמונות מהקמפיין מלא החיים מלוות את הראיון.

מאיה ורטהיימר למעצבת אבישג ארבל
מאיה ורטהיימר למעצבת אבישג ארבל | צילום: דודי חסון


במה את עוסקת בימים אלה?
"בימים אלה אני בעיקר עוסקת בפרויקטים נקודתיים כמו פרסומות וקריאייטיב. אני בדרך כלל בצוות קריאייטיב של כל דבר שלוקחים אותי שזה נפלא! ותכלס אני עסוקה בלארגן הכל ללידה והתארגנות על צילומים של מספר פרויקטים שיתחילו ישר אחרי הלידה, כולל הסדרה שבאבניקים, ואיך לא, הבחירות הצפויות במרץ".

איך הגבת כשגילית על ההריון?
"אספי ואני חיכינו כל כך הרבה זמן להריון הזה. כשעוברים תהליך של טיפולי פוריות והחזרת עוברים ב-IVF, אתה מחכה לרגע הזה בקוצר רוח. יש 14 יום מהחזרת העובר עד לרגע של בדיקות הדם ואז מקבלים את התשובות. אתה מלא במתח ובניסיונות לא לפתח ציפייה מחשש להתאכזב, כך שכשהתקשרו מהמרפאה לבשר שההיריון נקלט, אסף התחיל לבכות וגם אני, ואז החיוך הענק שלי התחלף בחרדה שאלוהים יעזור לי ושזה לא יפול, כשאני לא משחררת ולא נרגעת , וכך היה בערך עד לשבוע 17. אני מודה שעדין אני מלאה בפחדים. אני רק רוצה שזה יצליח ושנעבור הכל בשלום. טפו טפו טפו חמסה".
מאיה ורטהיימר למעצבת אבישג ארבל
מאיה ורטהיימר למעצבת אבישג ארבל | צילום: דודי חסון


איך עובר עליך ההריון הראשון? האם הוא שונה ממה שציפית?
"למען האמת תודה לאל אני עוברת אותו מדהים. כל הקלישאות נכונות. אחרי טיפולי פוריות ותופעות הלוואי הכל כך קשות בדרך להריון, ההיריון עצמו הוא אושר טהור. גם הדברים שקשים לי מרגשים אותי כי אני יודעת שזה עבור הדבר העצום הזה שגדל לי בבטן".
מאיה ורטהיימר למעצבת אבישג ארבל
מאיה ורטהיימר למעצבת אבישג ארבל | צילום: דודי חסון

"אני אכתוב: היי חברים, הצלחתי לדחוף אבטיח מחור בגודל של מחדד!"


איך סיפרת לסביבה שאת בהריון ואיך הגיבו האנשים הקרובים לך?
"סיפרנו לאט לאט חלק גם צילמנו. הם הגיבו בכי בכי ובכי. כולנו סמרטוטי רגשות".

מה תכתבי בהודעת הוואטסאפ הראשונה אחרי הלידה?
"כנראה שזה יהיה משהו מרגש כמו תמונה וכיתוב מצחיק של: היי חברים, הצלחתי לדחוף אבטיח מחור בגודל של מחדד! ונשארתי בחיים והאבטיח הזה משהו משהו! אל תתקשרו אלינו רק בתנאי שאתם בדרך עם אוכל".

מאיה ורטהיימר למעצבת אבישג ארבל
מאיה ורטהיימר למעצבת אבישג ארבל | צילום: דודי חסון


איזו אמא תהיי?
"מאיפה אני יודעת איזה אמא אני אהיה? סביר להניח שבלתי נסבלת, מביכה ואוהבת".

האם תהיי אמא דומה לאמא שלך?
"אני חושבת שבסופו של דבר גם אם אנחנו רוצים או לא, אנחנו נגזרת של מה שיש לנו בבית".

איך את מבלה את הזמן האישי שהוא שלך ורק שלך?
"זמן אישי? לקרוא/ספורט/לבשל ולישון ובעיקר להתנתק. אני אדם שחייב את השקט שלו. זה נשמע מפתיע אבל אני חייבת לפחות שעה ביום".

בחרת כבר שם? קנית ציוד? או שאת חוששת מעין הרע?
"עוד לא נבחר שם. קניתי ציוד אבל במתינות - מצד אחד מפחדת לפתח ציפייה ומצד שני אני עושה לי כבר קן לגוזל".
מאיה ורטהיימר למעצבת אבישג ארבל
מאיה ורטהיימר למעצבת אבישג ארבל | צילום: דודי חסון

מה עצת ההריון הכי טובה שקיבלת, וממי?
"עצת ההיריון הטובה ביותר היא לא להקשיב לאף אחד! את יודעת מה הכי טוב בשבילך וילדים בריאים נולדים גם לנשים שסובלות מרעב באפריקה/נרקומניות/נשים בבני ברק שיש להן 6 ילדים והן צריכות להרים דברים כבדים במהלך ההריון. אני מזכירה את זה לעצמי כל פעם שאני מפחדת שהגוף שלי עובר משהו קיצוני כמו 20 שעות עבודה רצוף, ואני לא יודעת איך האפונה הקטנה שורדת את זה בבטן".

ואיזו עצה או הערה איומה נתנו לך?
"זו לא עצה איומה כמו העובדה שנשים חושבות שמה שעובד להן יעבוד גם לי. הריון ולידה וחינוך ילדים זה דבר אינדיבידואלי".

 _OBJ