כמאתיים נשים בריטיות מאיזור ליברפול וגם מלונדון מודות בוקר וערב לדקלאן רוני בן ה-47 כשהן נושקות לילדיהן האהובים. דקלאן ידוע כתורם זרע אלטרואיסטי: הוא סיפק לאימהות יחידניות, לסביות וזוגות בהם הגבר סובל מאתגרי פוריות את האפשרות להרות. הוא לא שוכב עם הנשים, כמובן, אלא מעניק להן את הזרע במיכל מקורר וללא תמורה.

לדקלאן, מעצב אתרי אינטרנט במקצועו, יש שמונה ילדים משלו מארבע נשים שונות, והוא מסרב לחשוף בדיוק כמה ילדים ביולוגיים שלו מסתובבים להם בבריטניה ובעולם - אך מודה שמדובר ביותר מ-200. בשנת 2015, שנה אחת לאחר שהתחיל את פרוייקט חלוקת הזרע, שפורסם בפייסבוק ולא הוצע דרך מרפאה, כבר היו לו 46 ילדים ביולוגיים. מאז הוא זהיר יותר בחשיפת המספרים המדוייקים.

View this post on Instagram

A post shared by ATOK DEAN (@atokdean) on

בשלב מסויים יצר התורם הנלהב אפליקציה ייעודית, על מנת להקל על הפונות אליו עוד יותר. ״אני בחור נחמד, למה לא מצליחים להבין שאני פשוט מנסה לעזור לאנשים?", הוא שואל בתקשורת שוב ושוב, וזוכה בעיקר לתגובות קשות ומבוהלות. ״מעולם לא לקחתי מהנשים שום דבר. פעם אחת הסכמתי לקבל כוס קפה. לתורמות ביציות החברה מתייחסת כמו לקדושות, ותורמי זרע מקבלים יחס של פושעים מלוכלכים. אני לא מתבייש. עזרתי להמון אנשים להקים משפחה".

בעבר סיפר רוני כי פגש לא מעט מהילדים שעזר ביצירתם, ואף תרם לאותן הנשים שוב כדי ליצור אחים בעלי מטען גנטי דומה. גם לו יש תנאים, והוא מתעקש שהנשים שמקבלות את זרעו יבטיחו שהן לא מעשנות בתקופת ההריון. הוא גם בודק האם בני הזוג ערוכים כלכלית להביא ילדים ומבקש הוכחות. "כל הנשים שומרות איתי על קשר, ומדווחות שהילדים בריאים ושמחים.

"אני עוזר לנשים שלא קיבלו מענה במרפאות, או שניסו שם ולא הצליחו, ואיתי איכשהו זה קורה להן יותר מהר, בנסיון הראשון", הוא מתפאר. "יש גם מקרים קשים של נשים שחוו תקיפות מיניות ולא רוצות ילד מגבר. היתה אחת שמטפלת בזוג הורים מבוגרים מסביב לשעון ואין לה מקום בחיים לזוגיות, אבל היא רוצה ילד".

אשתו של התורם הפעיל לא מוטרדת מהתחביב שלו, אבל לילדים הפרטיים זה יותר מורכב. "שני ילדי הגדולים, שלומדים באוניברסיטה, לא מרוצים מזה בכלל. בתי גילתה מהתקשורת, לפני שהספקתי להסביר, וזה לא עבר טוב. האחרים צעירים מכדי להבין אבל הם יודעים שאני אדם טוב. הכל פתוח, כולם יודעים הכל, והאמהות הן כמו חברות המשפחה". יש לקוות שבשיטה הזו ימנעו מקרים של נישואי אחים.