"הייתי תקועה 5 שעות בשדה התעופה כי חברת ישראייר לא אפשרה לי לטוס הביתה", מספרת ל-mako בבכי מעיין לייזרוביץ, תושבת אילת שנמצאת בחודש שמיני בהריון.

לייזרוביץ, שמטופלת פעמיים בשבוע ביחידה להריון בסיכון גבוה בבית החולים איכילוב, עלתה על טיסה ביום שבת על מנת להגיע לבית החולים בתל אביב. "כשהגעתי לשדה התעופה רמון באילת הייתי בשבוע 31+5 , בחודש שביעי, אני לא כל כך קטנה ודי ניתן להבחין בקלות שאני בהריון. ישראייר איפשרו שאטוס ביום שבת ולא ביקשו ממני כלום ולא החתימו אותי על כלום", היא אומרת.

אך כעבור יומיים המצב השתנה. אתמול בערב, בעודה מחכה לעלות על טיסה חזרה, מנעו ממנה, לטענתה, הדיילים לעלות על המטוס עד שלא תמציא להם אישור רפואי מתאים. "אני מחכה בנתב"ג לחזור הביתה וסגרו לי את הטיסה בפרצוף. איפה מידת הרחמים? לפני יומיים לא התבקשתי לחתום על כלום על שום טופס רפואי. עכשיו כשהשתחררתי מבית החולים ואני רוצה לחזור הביתה לילדים שלי ישראייר לא מאפשרת לי".

הקושי על סגירת שדה התעופה מוסיף לקושי בהריון שלייזרוביץ חווה. "אנחנו תושבי אילת, סגרו לנו את שדה דב, והקושי הוא אדיר. הנסיעה למרכז היא הכרחית כי אין ברירה. בכיתי המון ואני מרגישה חוסר אונים מוחלט", היא אומרת."הם טוענים כי הם מנסים להגן עליי ועל העובר שלי? למה בשבת זה לא היה חשוב להם?"

לאחר מאמצים, לייזרוביץ השיגה את האישור הרפואי הנדרש והצליחה לקנות כרטיס חזרה. "כאשר הראיתי את האישור הצלחתי לקנות את הכרטיס למרות שבכלל לא הסתכלו עליו, אני לא מבינה למה טרטרו אותי סתם".

מחברת ישראייר טרם נמסרה תגובה.