אשה בהריון חולמת (צילום: LattaPictures, Istock)
כל דבר שיזכיר לה שיש חיים בחוץ | צילום: LattaPictures, Istock

צירים מוקדמים, דימומים, צוואר רחם חלש – לא חסרות סיבות שמשגרות הריוניות לשמירה במיטה, הרחק מהעבודה, השגרה וחיים הרגילים. זה אולי נשמע כמו חלום מתוק, במיוחד למי שצריכה לגרור את עצמה ואת כרסה למשרד בלי מעלית, אבל השעות חסרות המעש, החרדה לעובר והשעמום מכרסמים לאט לאט בשפיות, ואם השמירה התחילה מוקדם, יש סיכוי לא רע שעד הלידה המיוחלת היא כבר תשמע קולות ותאמין שהיא משה רבנו. כדי להנעים את זמנה של השומרת, הנה כמה מתנות כיפיות.

שבועון פח הכי מוצלח

1. שדרגי לה את החבילה. לא ברור מה עשו נשים בשמירת הריון לפני המצאת הלפטופים, הטאבלטים והסמארטפונים. אם את רוצה לצאת מפנקת במיוחד, את יכולה להפתיע אותה בשדרוג חבילת הגלישה שלה, כדי שלפחות לפרקים של האנטומיה היא לא תצטרך לחכות.

2. מנוי למגזין או לשבועון שהיא בחיים לא תודה שהיא קוראת. ברור, את והחברות שלך בחורות איכותיות. אבל עד שייצא התרגום החדש של האחים קרמאזוב, את יכולה לפרגן לה – בקטע אירוני ומודע לעצמו, כן? – מנוי למגזין שילמד אותה איך להחליק את השיער עם מקלות כביסה, או יגיש לה ראיון מרגש עם פליטת הריאליטי החביבה עליה.

3. שמפו יבש. בארץ משום מה התחום מפותח בעיקר עבור חיות מחמד, אבל עדיין ניתן להשיג, בעיקר במספרות ובחנויות מתמחות, שמפו ללא חפיפה – חומר מרענן לשיער, שהופך אותו מערימת צ'יפסים שמנונית ועגמומית למחלפות לתפארת. אם החברה שלך בשמירה הארד-קור, שמרתקת אותה ממש למיטה וכופה עליה מקלחות-ספוג מבאסות, את יכולה לפחות לדאוג שיהיו לה ימי שיער טובים.

איך אומרים אפידורל באיטלקית

4. קורס ללימוד שפה. קצת חנוני, אבל אם ממילא היא רובצת כל היום, למה לא לנצל את הזמן להשחיז קצת את הצרפתית מהתיכון, או ללמוד איך אומרים "אפידורל, בבקשה, מיד!" באיטלקית שרמנטית? פעם היו ספרים וקלטות, היום כבר אפשר לקנות קורסים אונליין – ועם קצת השקעה, יש מצב שגם התינוק ייוולד עם עוד שפה.

5. עזרה בתשלום. כשנמצאים הרבה בבית, מתחילים לראות את כל הפגמים הקטנים והמחרפנים. הספרים המאובקים על המזנון, הווילונות המוכתמים, טביעות האצבעות על הארונות. מכיוון שלשומרות הריון לא ממש מומלץ לתפוס שפריצר אקונומיקה ולהסתער על הבית, את יכולה לפרגן לחברה ההריונית שלך עוזרת, חד פעמית או אחת לפרק זמן מסוים, שתגשים את פנטזיות הניקיון הפרועות שלה ותאפשר לה לנוח בשקט, בידיעה שהמגבות מקופלות לפי סדר גודל עולה.

6. משהו מבחוץ. דברים שנראים לך טרוויאליים לחלוטין, כמו הפוך בטייק אווי, הם פסגת השאיפות שלה כרגע. סנדביץ' מבית הקפה שהיא אוהבת, או גלידה בגביע – כל דבר שיזכיר לה שיש חיים בחוץ, וממש תכף היא תחזור אליהם.

7. פאזלים. שוב, על הקו הדק שבין מגניב לחנוני, אבל מכיוון שהפעם הבאה שבה יהיה לה זמן להרכיב פאזל שלא נושא את דמותו של פו הדב רחוקה למדי, את יכולה להביא לה פאזל מאתגר, שישרוף לה המון שעות שבהן היא לא תתהה מה עם העובר שלה, ולמה דווקא היא, ואיפה לעזאזל חתיכת השמיים הסגולים הזו?

אין תמונה
זה הזמן ללמוד משהו חדש

משייפת, צובעת

8. לקים. אם החברה שלך ניחנה בכישורים חבויים של קוסמטיקאית, את יכולה לקנות לה קולקציית לקים איכותית (רמז: לא בהכל בדולר), להפנות אותה לספרות מקצועית רלוונטית (פינטרסט) ולתת לה לבלות ימים שלמים בשיופים, צביעה ופינושים – ואינשאללה, להתאמן גם עלייך.

9. צידנית. ואם את שוחה בכסף במקרה: מיני בר, שיעמדו לצד המיטה, ויאפשרו לה לשתות משקאות קרים ולאכול יוגורטים גם בשעות שבהן היא לבד בבית, או סתם כשלא נעים לה כבר לסנג'ר את הבעל.

10. תהיי איתה. מתנות זה נחמד, וברור שכל מה שתביאי לה מעיד על מחשבה ואהבה, אבל – וסליחה, קלישאה מתקרבת – המתנה הכי גדולה שאת יכולה לתת לשומרת החרדה היא הנוכחות והתמיכה שלך. כמה שעות אחר הצהריים, כמה פעמים בשבוע, ישמחו אותה יותר משאת יכולה לדמיין.