כך הסתירה איימי ווטלי את ההריון
כך הסתירה איימי ווטלי את ההריון | צילום: Amy Whatley

כשאיימי ווטלי (28) מברקשייר, אנגליה, נכנסה להריון במרץ האחרון, היא החליטה שהפעם לא תספר עליו לאף אחד – כמובן חוץ מבעלה וינסנט (37). ההורים לשלושה ניסו להביא ילד רביעי במשך 4 שנים שלמות, שבמהלכן ספגו תבוסה אחר תבוסה: מסיבה לא ברורה, איימי עברה לא פחות מ-6 הפלות, ובני הזוג כבר השלימו עם העובדה שייאלצו להניח לחלום שלהם לצרף עוד ילד למשפחה.

אבל אז איימי נכנסה שוב להריון. הפעם הזוג החליט לפעול אחרת, ולא סיפרו לאף אחד את החדשות המשמחות, למקרה שההיריון יסתיים שוב בשיברון לב. "רציתי לשמור את זה בסוד. לא יכולתי להתמודד יותר עם אובדן, ואחרי שפרסמתי את ההיריון האחרון שלי במדיה החברתית ואז איבדתי את התינוק, לא רציתי שאותו דבר יקרה שוב", הסבירה איימי.

בזמן שהיא הולכת ותופחת, איימי הצליחה לשמור על ההיריון בסוד מכולם מלבד משפחתה הקרובה. היא התלבשה בבגדים רחבים, כך שחבריה ועמיתיה לא הבחינו בבטן הגדלה שלה, ובאופן די מדהים, אף אחד לא חשד בדבר.

למרבה האושר של בני הזוג, החודשים עברו והפעם הכל התקדם כמצופה עד לרגע הגדול: בנובמבר האחרון ילדה איימי תינוקת בריאה, והשניים החליטו לקרוא לה הופ ("תקווה"), כתזכורת למסע שעברה משפחתה.

"חשפנו את הגעתה של הופ בסרטון בפייסבוק שבו רואים תמונות שלה ותמונות של כמה סריקות מההריון – וזה הסביר את כל הסיפור לחברים והמשפחה", סיפרה איימי איימי, "המון אנשים בכו, בעיקר המשפחה שלי ונשים אחרות שעברו בעצמן הפלה. אנשים לא האמינו שהצלחתי להסתיר את זה כל כך הרבה זמן, אבל הם כל כך שמחו עבורנו".

איימי ווטלי והתינוקת הופ
איימי ווטלי והתינוקת הופ | צילום: Dilantha Dissanayake/Caters News

בני הזוג, שכבר היו הורים לשלושה ילדים בני 10, 8 ו-7, החלו לנסות להרות כדי להשלים את משפחתם ב-2016. איימי נכנסה להריון תוך זמן קצר, אבל איבדה את התינוק לאחר כ-6 שבועות. לאחר מכן הגיעו 4 הפלות מוקדמות נוספות ברצף מהיר, ולכן כשבתחילת 2017 איימי נכנסה שוב להריון והבדיקה בשבוע ה-12 הראתה שהכל מתקדם כהלכה, ההתרגשות הייתה גדולה.

משוכנעים שעברו את נקודת הציון החשובה של 12 השבועות להריון, איימי הכריזה על הריונה לעולם. "התרגשתי ופרסמתי את זה במדיה החברתית כדי שכולם יוכלו לראות, אבל כבר ארבעה שבועות אחר כך נאלצתי לספר לכולם שאיבדנו את התינוק", היא מספרת.

בני הזוג המובסים העניק לתינוק שאיבדו את השם הרפר, והם עדיין חוגגים את יום הולדתו מדי שנה. בעקבות הטראומה והאבל, איימי התפטרה מעבודתה. "היו לי עוד שלושה ילדים לטפל בהם. הם הדבר שהחזיק אותי, אם לא היה לי אותם, הייתי מתפרקת לחלוטין", אומרת איימי.

לאחר ההפלה, חייהם של הזוג ווטלי התהפכו. הם עשו בדיקות כדי לנסות לקבוע את הסיבה להפלה, וגילו שהרפר מת בגיל 16 שבועות בגלל שלא הגיע מספיק חמצן לעובר. אבל הרופאים עדיין לא הבינו למה איימי עברה כל כך הרבה הפלות קודם. בסופו של דבר, ויתרו וינסנט ואיימי על כל תקווה, והחליטו להפסיק לנסות להביא עוד ילד לעולם.

אבל אז, פתאום, יום אחד במרץ 2019, וינסנט הרגיש שייתכן שאשתו בהריון. בדיקת ההריון שהיא עשתה אישרה את התחושה שלו – ומכאן החל מבצע של 9 חודשים, שמהלכם עשתה איימי ככל יכולתה להסתיר את העובדה שיש לה עוד ילדה בדרך.

וינסנט ואיימי ווטלי עם ארבעת ילדיהם
וינסנט ואיימי ווטלי עם ארבעת ילדיהם | צילום: Dilantha Dissanayake/Caters News

"התחלתי ללבוש מעילים גדולים, ובעבודה לבשתי מדים במידה גדולה יותר כדי שאיש לא יידע שאני בהריון. מעולם לא שתיתי אלכוהול, כך שאם לא שתיתי, לא שאלו אותי שאלות. הצלחתי להגיע לשבוע ה-30 מבלי שאף אחד יחשוד", מספרת איימי, שעובדת כאשת מכירות בחנות. לדבריה, הדבר היחיד שהתקשתה להסתיר היה בחילות הבוקר שלה בעבודה. "למרבה המזל אני בדרך כלל עובדת לבד, כך שהצלחתי להתחמק לשירותים. הייתי גם צריכה להזריק לעצמי מדללי דם בזמן העבודה, אז הייתי צריך להתגנב כדי לעשות את זה, אבל לפעמים זה גרם לי לדימומים אז כל הזמן דאגתי שאנשים ישימו לב. אם הייתה לי עבודה אחרת, כנראה שלא הייתי מסוגלת להסתיר את זה כל כך הרבה זמן".

איימי חושפת את הבטן שהייתה מכוסה מתחת לבגדים
איימי חושפת את הבטן שהייתה מכוסה מתחת לבגדים | צילום: Amy Whatley

לאחר שספגה 6 אבידות קשות, איימי הייתה דרוכה לאורך כל ההריון שלה. "חיינו בפחד מתמיד לאבד את התינוק", היא מספרת, "לא יכולתי להירגע וליהנות מההיריון, כי הייתי כל כך מבועתת ממה שעשוי לקרות שוב. הייתי הולך לשירותים כל חצי שעה לבדוק אם אני מדממת, וגם בעלי היה מודאג. בת העשר שלנו תמיד הייתה אומרת 'אם' התינוק יגיע הביתה, ולא 'כש' התינוק יגיע הביתה. היא הייתה מודעת מאוד לכל האבידות שעברתי".

ואז, אחרי 9 חודשים של חיים בסוד, החלום סוף סוף התגשם. "כשילדתי ​​את הופ זה לא הרגיש אמיתי", מספרת איימי, "איך יכול להיות שסוף סוף יש לי את התינוקת שתמיד חלמתי עליה? במשך שבועיים לא הייתי מוכנה להשאיר אותה לבד. כל כך פחדתי שרק רציתי להיות איתה כל הזמן כדי לוודא שהיא בסדר, כי לא יכולתי להאמין שהיא כאן ושהיא בריאה. אני אסירת תודה על כך שהנס שלי ניצחה כנגד כל הסיכויים. עכשיו סוף סוף יש לנו את המשפחה הגדולה שלנו, ולא יכולתי להיות מאושרת יותר".