התינוק הכי גדול  (צילום: Jade Bayer,  SWNS)
ג'ייד בייר לקראת סוף ההריון | צילום: Jade Bayer, SWNS

הבטן ההריונית של ג'ייד בייר (33), הייתה כל כך גדולה, שאנשים חשבו שיש לה תאומים פעם נוספת, אחרי שכבר ילדה תאומים בעבר. אבל למעשה בבטן שלה היה אחד התינוקות הגדולים בבריטניה. רוני ג'יי פיטרל, נולד לפני כשלושה חודשים במשקל המדהים של 5 וחצי קילוגרמים.

המיילדות היו המומות כאשר העלו אותו על כף המאזניים לאחר הלידה, וגילו שמשקלו שווה לזה של תינוק בן ארבעה חודשים. ג'ייד סיפרה כי היא סבלה מכאבים בלתי נסבלים במשך 16 שעות הלידה, עד שקיבלה את פניו של ילדה הרביעי. האם לארבעה ילדה את רוני ג'יי באופן טבעי, לפנות בוקר, למרות שכמעט אמרה נואש ובחרה לעבור לניתוח קיסרי. 

כעת, היא מספרת, שהיא נאלצה לוותר על ההנקה של רוני ג'יי, בגלל שהיא לא מצליחה לעמוד בדרישותיו של התינוק הצמא שלה, שכבר בן 12 שבועות.

התינוק הכי גדול  (צילום: Jade Bayer,  SWNS)
המיילדות סיפרו לאמא ג'ייד המומה שהתינוק שלה היה הגדול ביותר שראו. רוני ג'יי | צילום: Jade Bayer, SWNS

"כבר בהתחלה ידענו שרוני הולך להיות גדול", אמרה ג'ייד, "ישר הבטן שלי יצאה ולא יכולתי להסתיר את ההיריון. הרבה אנשים חשבו שיש לי תאומים, כי הבטן של רוני הייתה גדולה יותר מזו שהייתה לי כשהייתי בהריון עם התאומים. כשהוא נולד, היינו צריכים לבקש לבדוק שוב את המשקל שלו, כי המאזניים התאימו עד למשקל של 5 קילוגרמים. אפילו המיילדות היו המומות ובדקו זאת שוב ושוב". 

לדבריה של ג'ייד, אחת מהמיילדות אמרה שהוא התינוק הגדול ביותר שהיא אי פעם ראתה, והמיילדות הנוספות צחקו שחבל הטבור נראה כמו חבל גרירה. "הוא לא נכנס לטבלאות הצמיחה הרגילות, כשבדקו את המשקל המשוער שלו", היא אומרת, "גם באורך הוא היה יותר גדול מגילו. הוא לא התאים לאף אחד מבגדי התינוקות שזה עתה נולדו או כאלו שמיועדים לגיל 0-3 חודשים. הוא נכנס ישר למידה 3-6". 

 התינוק הכי גדול  (צילום: Jade Bayer,  SWNS)
רוני-ג'יי כשהוא נולד, לראשונה לצד בת דודו דוטי שהיא כמעט בת שנתיים | צילום: Jade Bayer, SWNS

"בהתחלה הם העריכו אותו במשקל 4.7 קילוגרמים", מספרת ג'ייד, "הם ידעו שהוא הולך להיות גדול, כי גם אבא שלו נולד במשקל כזה וגם הייתה לי לפני כן לידה של תאומים שגם נולדו במשקל טוב". תאומותיה בנות ה-9 של ג'ייד, וויני ושילו, שקלו בהתאמה 3.4 ו-3.3, משקל מכובד ללידת תאומים. בתה הבכורה, אנאליז בת ה-14, נולדה במשקל של 4.4 קילוגרמים. 

"סבלתי מכאבים כה רבים לקראת סוף ההיריון", היא מוסיפה, "הייתי צריכה להתחנן בפני המומחים שיזיזו את העובר מכיוון שלא יכולתי לזוז או לנשום פיזית. ילדתי בעבר תינוקות גדולים, אבל יכולתי לדעת שהפעם זה שונה. בן זוגי היה המום מאוד כשראה את רוני, ציפינו לתינוק גדול אבל אף אחד מאיתנו לא תיאר לעצמו שעד כדי כך". 

"הייתי די המום כשנודע לי שהוא יכול להיות אחד התינוקות הגדולים בבריטניה, אך המיילדת אמרה שהוא הגדול ביותר שהיא ראתה מאז ומעולם", אמר סקוט פיטרל (29) בן הזוג, "הוא בסדר גמור עכשיו ומסתדר מצוין עם האחים שלו"