אין תמונה
עד מתי תוכלו להתחמק מגזירת השיער?

יש תינוקות שנולדים עם פדחת מבהיקה, ואחרים שמגיחים לעולם עם בלורית מפוארת. אצל חלק מהתינוקות יידרשו ההורים לעזרתן של קוקיות וסיכות עוד לפני שלב המוצקים, ואחרים יחגגו יום הולדת שנה עם תלתל-במבה סמלי וחמוד. יש הורים שימתינו בסבלנות עד גיל שלוש, ולא יגזרו אפילו שערה סוררת אחת עד אז – ויש הורים שיתחילו את הקריירה השנייה שלהם כספרים הרבה לפני. לטובת הנמנים עם הקבוצה השנייה, הנה המדריך השלם לתספורת הראשונה.

בקשו מסבתא. בדיוק כמו גזיזות הציפרניים הראשונות, יש מטלות-כבוד ששמורות לסבתות – ותספורות ראשונות הן בהחלט חלק מהגדרות התפקיד הסבתאי. יכול להיות שהיא תפחד יותר מכם, אבל רוב הסיכויים שהיא כבר גזזה כמה ילדים בחיים, ותיגש למלאכה בקלילות.

הנמיכו ציפיות. התספורת היא מטעמי נוחות – כדי למנוע מהשיער לדגדג לתינוק שלכם או להיכנס לו לעיניים. אף אחד לא מצפה ליצירת מופת אופנתית, וככל שתנמיכו את הסטנדרטים כך תתבאסו פחות מהתוצאה.
הושיבו את הילד בנוחות. הפוזיציה האידאלית היא כמובן על כיסא אוכל גבוה, אבל אם לא הגעתם לגיל (או שהילד מסרב) אפשר לגזור גם בטרמפולינה, על הידיים של ההורה השני או בשכיבה על הבטן – כל מה שמאפשר לכם גישה סבירה לשיער. גם ככה סיכמנו שמנמיכים ציפיות, נכון?

הפשיטו את התינוק. נצלו את העובדה שהימים החמים מאפשרים זאת, והושיבו אותו לתספרות כשהוא עירום או עם חלק תחתון בלבד.

פרסו ניילון או עיתונים מתחת לכיסא, וסגרו את כל החלונות. גם שיער דקיק ורך יכול להתפזר ברחבי הבית ממשב רוח תועה, ולכן ודאו שאתם לא בקו ישיר למזגן, שאין מאוורר שיפתיע אתכם ושהחלונות בבית מוגפים היטב.

דאגו לתעסוקה מספקת. בהתאם לגיל התינוק, נסו למצוא מה הדבר שיעסיק אותו הכי הרבה זמן, ויסיח את דעתו מהעובדה שמבוגר אחראי (פחות או יותר) מתקרב אליו עם מספריים. עמידות ראש של אבא? סרטונים טפשיים ביו-טיוב? אולי סתם שירי אצבעות? כל האמצעים כשרים.

ולמספריים לא אימתניים. בשביל הפלומה הרכה של התינוק שלכם ממש לא צריך מספרי ספרים נוצצים ומחודדי קצוות, מה גם שאתם לא בדיוק מיקי בוגנים ויכולים בהחלט להסתפק במספרי יצירה פשוטים אך חדים, שיגזרו כמו שצריך אבל לא ידקרו את הקטנצ'יק בגלל תזוזה לא צפויה.

טריק הסלוטייפ. אם מדובר בקצת יותר מכמה תלתלים מלאכיים, ויש צורך בגזירת פוני רצינית – נסו להתוות לעצמכם את הדרך בעזרת סלוטייפ שתדביקו בקו שאתם שואפים לגזור. זה עדיין ייצא עקום, אבל לפחות השתדלתם.

הרטיבו את השיער. לא צריך כמובן לחפוף ולהשקיע בעיסוי קרקפת ובאמפולות כמו שעושים לכם במספרה, אבל אפילו כמה ליטופים בידיים לחות יעזרו לשיער להיגזר ביתר קלות. 

ואל תשכחו – זה גדל. ומתרגלים להכל. ואולי באמת הגיע הזמן לחפש ספר שמתמחה בתינוקות באזור.

>> לעוד מדריכים להורים הטריים
>> מבלנדר ועד עגלה לתינוק: בתי המלון שמספקים את כל הצרכים לתינוק

הריון יפה לך: הצטרפי לעמוד הפייסבוק של תשעה חודשים