תינוקות קונג פו (צילום: אריק שרמן מתוך האתר הרשמי)
תינוקות קונג פו | צילום: אריק שרמן מתוך האתר הרשמי
אפשר רק להניח שאף אחד לא ינסה לחטוף את הצעצועים של התינוקות שמונצחים בתמונות הקשוחות הללו, ושאף פעוט עם שיגעון גדלות לא יעז לעקוף אותם בתור למגלשה. בעיטה מדויקת למגדל קוביות, מעיכת בקבוקי חלב ביד נחושה או סתם שכיבות סמיכה בסגנון רוקי בלבואה, על זרוע שרירית אחת ובפרצוף קשוח – צילומי התינוקות האלו הם אולי הכי רחוק מטרנד צילומי המלאכים התמים או צילומי הקייק סמאש המתוקים שלמדנו להכיר בשנים האחרונות.

המטרה: להעלות מודעות לבריאות בגיל הרך

באופן תמוה למדי, האג'נדה שעומדת מאחורי הצילומים היא "העלאת המודעות לבריאות בגיל הרך", כך לפי אריק שרמן (ericsahrmann), צלם בן 36 משיקאגו, שאחראי לתמונות יוצאות הדופן. "חלק מהתמונות צולמו בקלות יחסית, אבל אחרות היוו אתגר לא פשוט לי ולצוות. למשל, כשרצינו שהתינוקות ייראו כאילו הם צורחים ויפתחו פה גדול, פשוט לא מצאנו דרך לעשות את זה. למרבה המזל, בשלב מסוים התינוקות נהיו עייפים, וכשהם פיהקו קיבלנו בדיוק את הזווית שרצינו, ותקתקתי מהר כמה פריימים ממש מוצלחים. התמונות מעובדות, כמובן, וכל תמונה מורכבת מכ-15 תמונות שונות, שמכל אחת מהן בחרתי את האלמנטים הכי מוצלחים".

תינוקות קונג פו (צילום: אריק שרמן מתוך האתר הרשמי)
רגע מושלם של פיהוק | צילום: אריק שרמן מתוך האתר הרשמי
הפרויקט צולם כולו על רקע שחור מבריק, כדי ליצור מראה אחיד וקודר, ושרמן עצמו היה אחראי גם על עיצוב התאורה. "עבדנו בצוות מאוד מקצועי ורחב", הוא משחזר. "חוץ ממני ומהעוזרים הטכניים שלי, היה גם מפיק ואחראי תינוקות, שתפקידו היה לשכנע אותם לעמוד בפוזות שהחלטנו עליהן. היו גם סטייליסט, וכמובן ההורים של התינוקות, שהיו על הסט כל הזמן ולא עזבו את הילדים שלהם לרגע. בסך הכל צילמנו כ-30 תינוקות בני שלושה חודשים עד שנה וחצי, וכל תינוק הגיע לפחות עם הורה אחד, כך שהיה לנו יום צילומים עמוס ומאתגר – אבל לפחות בעיניי, התוצאה שווה את זה"

>> לעולם לא אשכח את הפעם הראשונה שלי: מיילדת, דולה ויועצת הנקה משחזרות.
>> הכינו את שידת ההחתלה
>> הלהיט החדש ברשת: תינוקות בספלים

הריון יפה לך: הצטרפי לעמוד הפייסבוק של תשעה חודשים