תינוק ישן
לכל תינוק מתאים חיתול אחר | צילום: Michael Blackburn, Istock
קניתם את הסוג הכי יקר, אתם משוכנעים שסגרתם אותו כמו שצריך, אבל הפיפי בורח מהטיטול שוב ושוב ומרטיב את הבגדים, את המצעים ואת התינוקי שלכם? יש עוד כמה דברים שאתם צריכים לבדוק. לכל הורה מנוסה יש את הטריקים שלו, אז לרווחת ההורים הטריים שבכם (או אלו שעדיין לא עלו על הטריק המנצח שלהם), ליקטנו כמה טיפים של אלופים.    

קודם כל: יכול להיות שאתם צריכים להחליף מידה

הדבר הראשון שיאמרו לכם הורים מנוסים הוא שאם החיתול של הילד שלכם זולג, ייתכן שהוא כבר קטן עליו (כן, גם אם הוא עדיין נמצא בטווח המשקל המופיע על גבי האריזה). לרוב, זה יהיה הסימן הראשון שנדרשת כאן החלפת מידה – ואתם תתהו איך לא הרגשתם בזה קודם.

אין דבר כזה "חיתול טוב": לכל תינוק מתאים חיתול אחר

יש הבדל בין בנים לבנות, בין תינוקות רזים לשמנמנים ובין צורות שונות של מבנה גוף. אין דבר כזה "הטיטול הזה סופג מעולה", כי יכול להיות שאותו טיטול על תינוק אחר יעשה קקה של עבודה (תרתי משמע). זה שהגדולה שלכם הסתדרה מצויין עם סוג א' ממש לא אומר שגם לילד הבא אחריה יתאים אותו סוג חיתולים, ולכן אל תתביישו לבקש דוגמיות (משירות הלקוחות של החברות השונות או אפילו מהורים אחרים בגינה – חיתול בהשאלה זה שנור הסיגריות של עולם התינוקות), ונסו לגלות מהו הדגם שסופג הכי טוב את הפיפי הפרטי של העולל שלכם. החלק הכי יפה? יש סיכוי לא רע שבעוד חצי קילו/כמה שבועות/המוקדם מבין השניים שוב תצאו למסע חיפושים, כי זה משתנה כל הזמן.

אבא מחליף חיתול
שים לב חבר, אני שם לך עכשיו טיטול של הביוקר | צילום: Nancy Louie, Istock

את הבולבול למטה, כיוונתם?

אם הדליפות אצלכם הן דווקא מחיתול של תינוקת, אתם מוזמנים לדלג לטיפ הבא. אבל מה שנראה ברור מאוד להורים מנוסים יכול להפתיע הורים טריים, שלא בטוחים איך לסדר את איבר המין של התינוק בתוך החיתול. ובכן, התשובה היא: למטה. תמיד למטה. אחרת, המרווח בין החיתול לבטן משמש כמרזב לדליפות, והרטיבות לא מאחרת להגיע.

לא לרחם עם הסקוצ'ים

לפעמים, מרוב חשש למעוך את התינוק, אנחנו סוגרים את החיתול משל היה מכנסי אוברסייז, ומשאירים מרווח נשימה גדול מדי. אף אחד לא אומר לכם להדק את המסכן או המסכנה כמו המחוך של סקרלט או'הארה ב"חלף עם הרוח", אבל למניעת דליפות, הקפידו לסגור את החיתול בנחישות וברגישות.

לסדר כמו שצריך גם מלמטה

קרן שרף, מנהלת מוקד שירות צרכנים של המותג האגיס, הוסיפה דגש שאולי לא כל הורה חדש מכיר. בצדי החיתול, סביב רגליי התינוק, ישנן מעין גומיות שמטרתן ללכוד את היציאות ולהשאירן בתוך החיתול. אחרי שסגרתם את המדבקות של הטיטול, עברו על הגומיות לכל היקפן וודאו שעודפי הבד לא מקופלים פנימה, אלא מזדקרים החוצה.

תינוק חמוד עם חיתול
משכו את עודפי החיתול שסביב הירכיים כלפי חוץ | צילום: istockphoto

עוד בתשעה חודשים:

לכו על גזרה נמוכה

כשאתם כבר מוצאים את סוג החיתול האידאלי ואוזרים אומץ להדק אותו היטב, הקפידו לעשות זאת מתחת לטבור. לרוב התינוקות יש בטן בולטת יחסית, ורק סגירה מתחתיה תבטיח אטימה טובה של החיתול ותצמצם את הסיכון לדליפות.

בגד גוף יכול לעזור

אמנם בקיץ אין מניעה להשכיב תינוקות לישון בחולצה, גופייה או בעירום חלקי, אבל בגד גוף – מהסוג שנסגר עם תיקתקים למטה ומאתגר את יכולותיכם המוטוריות בכל הלבשה, הפשטה והחתלה של התינוק – מקבע את החיתול במקום, מצמיד אותו ומעלה את הסיכוי שהחיתול יעמוד במשימתו ויספוג הכל.

בגד גוף גם יכול להזיק

יש גם הורים שטוענים שעצם ההצמדה של בגד הגוף לטיטול מונעת ממנו להתמלא ולממש את פוטנציאל ספיגת הנוזלים שלו, ושלכן עדיף לכם דווקא בלי. נסו עם, נסו בלי, ותראו מה עובד אצל הילד שלכם._OBJ

לקנות שני סוגים: יקר ללילה, זול ליום

לא תמיד הכי יקר הוא הכי מוצלח – אבל לפעמים דווקא כן. הורים מנוסים נוטים לזלזל בצ'ונגים, שקונים חיתולים ממותגים במיטב כספם. נכון, לא בטוח שהכי יקר הוא גם הכי מתאים (ראה סעיף 1), אבל בהנחה שלתינוק שלכם יש טעם יקר והחיתול האידאלי שלו עולה את משקלו (הספוג) בזהב – אתם יכולים להקדיש את החיתולים היקרים ללילה, אז מתרחשות רוב הפורענויות בתחום הדליפות, ובמשך היום למצוא גרסה יקרה מעט פחות. 

>> החתול רץ לכביש, האישה בחודש תשיעי חטפה התקף לב