ארזתם את התינוק שלכם ונסעתם אל יועצת השינה? כנראה שאתם לא כל כך מעודכנים. מהפכת הדיגיטל לא פוסחת על שירותי הייעוץ להורים. אם כבר יש ארנק דיגיטלי ובית חכם לכל דורש, למה לא שירותיי ייעוץ אונליין?
אז איפה תוכלו לקבל מענה מקצועי של דיאטנית? יועצת הנקה או רופא? ומתי מומלץ לקחת את הדברים בערבון מוגבל? קבלו את המדריך השלם לייעוץ אונליין להורים.

קבוצות הורים בפייסבוק

הדרך הפשוטה ביותר לקבל המלצות על מוצרים, שירותים רפואיים, מענה לשאלות ואפילו סתם אוזן וירטואלית שתוכלו קצת לשתף. קבוצות פייסבוק להורים קיימות למכביר והן עונות על חלק גדול מהצרכים של הורים רבים. חלקן אף ייעודיות לאבות בלבד, לאמהות בלבד, למשפחות עם תאומים, שלישיות וכיו"ב.
ייתרונות: אומרים שאין חכם כבעל ניסיון והורים, כידוע, תמיד שמחים לתרום מניסיונם סביר להניח שחלק לא מבוטל מהדילמות העומדות בפניכם , עמדו בעבר בפני הורים אחרים.
וכך מתאפשר לכם להעריך את מצבכם על סמך חוויות דומות של אחרים.
חסרונות: אלו אינן קבוצות מקצועיות, וברב הקבוצות היועצים הם הורים כמוכם. חשוב לקחת בערבון מוגבל תשובות לשאלות הדורשות בר סמכא מקצועי. בנוסף – בחלק מהקבוצות יש נטייה לפטפטת יתר, שלא מתאימה לכולם.
הדרוג שלנו: ****

אמהות בבית קפה (צילום: Shutterstock)
אין על חוכמת ההמונים, ובכל זאת - על מה כדאי לשים לב? | צילום: Shutterstock

ייעוץ אונליין של קופות החולים

קופות חולים רבות מפעילות שירות אונליין להורים בשעות מוגבלות - בד"כ בלילה. השירות מקצועי, מיומן וניתן, על פי רב, ע"י רופא ילדים או אחות המייעצים ב live chat דרך מצלמת המחשב.  הורים שהשתמשו בשירות, יודעים לספר, שהוא חסך להם דאגות רבות ונסיעות מיותרות למרכזים רפואיים באמצע ההלילה.
ייתרונות: שירות איכותי, מיומן ומקצועי דרך המחשב.
חסרונות: זמן המתנה . אין מספיק רופאים אונליין ולכן לא פעם צריך לחכות בתור עד שהרופא מתפנה.
הדרוג שלנו: ****

גרופeat - קבוצות ייעוץ בוואצאפ

נדמה שזו אחת ההמצאות הטובות להורים - קבוצות וואצאפ לפי נושאים המעסיקים הורים לתינוקות - שינה, תזונה, הנקה וכו'. את הקבוצות מנהלות יועצות מקצועיות: דיאטניות, יועצות הנקה, ויועצות שינה הנותנות מענה מיידי בוואצאפ.
איך זה עובד? נכנסים לאתר של מטרנה, המפעילה את השירות, נרשמים לקבוצה הרלוונטית – למשל "שבועות ראשונים" להורים לתינוקות שזה עתה נולדו, או "טעימות או לא להיות" – להורים לתינוקות שהגיעו לשלב הטעימות, ומתחברים לקבוצה. ניתן לשלוח שאלה ליועצת והיא עונה לשאלה, בדיוק כמו בכל "שיחת וואצאפ" אחרת. באופן שכזה אין תורים, והשירות הוא אכן מיידי.
כמובן אין שום הגבלה על כמות השאלות, ניתן לחזור על שאלות שכבר נשאלו וכמובן אפשר גם לראות תשובות לשאלות ששואלים הורים אחרים.
ייתרונות: שירות מקצועי, נעים, תומך ומיידי.
חסרונות: כרגע  השירות מתרכז בתינוקות ובפעוטות עד גיל שנתיים. נקווה שיורחב גם לילדים גדולים יותר.
הדרוג שלנו: *****

>> לעוד מידע על גרופeat

רופא (צילום: jupiter images)
רופא בהישג יד. אבל גם כאן ייתכן ותיאלצו להמתין | צילום: jupiter images

דפי פייסבוק של יועצים

פייסבוק הוא כלי מצויין ליועצים מקצועיים מכל מיני סוגים – יועצי תזונה, מדריכי קבוצות הורים, דולות וכיו"ב לקדם עצמם ולהיות בקשר עם לקוחות קיימים ולקוחות פוטנציאליים. דפים רבים מלאים בחומרים מקצועיים רלוונטיים, ובחלקם ניתן אף לקבל תשובות מהיועצ/ת.  חשוב מאוד לוודא כי היועץ אכן מקצועי.
ייתרונות: תמיד טוב וכדאי להחכים וללמוד. במידה וזהו יועץ איכותי ומשקיען הדף עשיר במידע חשוב בתחום התמחותו.
חסרונות: המידע מוגבל לתחום התמחות היועץ ואינו מגוון ומקיף, בנוסף מידע קונקרטי ואישי עבורכם יהיה, בד"כ, כרוך בהפיכתכם ללקוחות השלמים לאותו גורם.
הדרוג שלנו: ***

לסיכום:
ממש לא חייבים לשלם על ייעוץ איכותי ומקצועי והרשת מאפשרת לנו מגוון רחב של נותני שירות שכאלה. המלצתנו היא תמיד לוודא שהגורם המייעץ אכן עבר הכשרה רלוונטית לייעוץ שהוא מתיימר לתת. מעבר לזה – הרבה סבלנות, לילות שקטים ובהצלחה.

וואטסאפ (צילום: ShutterStock)
מהיר עוד יותר מפייסבוק. גרופאיט בוואטסאפ | צילום: ShutterStock