תינוקות מחייכים (צילום: סטודיו אנדה יואל)
רפלקס? למי אכפת | צילום: סטודיו אנדה יואל
אומרים שזה רפלקס, שזה לא רצוני ובטח לא דבר שמגיע ממודעות, אבל כפי שיועצת ההנקה אמרה לי פעם: תינוק מחייך, גם אם הוא רק בן חודש – כנראה שטוב לו. אז אחרי שראינו תינוקות מעורסלים, תינוקות בסלי כביסה, ישנים על עץ ומה לא – כעת קבלו פרויקט מקסים של הצלמת אנדה יואל מסטודיו אנדה יואל: תינוקות ניו בורן מחייכים. איך מצליחים לתעד את הרגע המופלא הזה? ובכן, צריך לא מעט סבלנות ולדעת ללכוד את הרגע. הצלמת עם הטיפים.

חיוך אותנטי ללא נגיעת פוטושופ

"צילומי תינוקות ניובורן הפכו לפופולריים מאד בשנים האחרונות. הקסם בהרבה מהצילומים האלה טמון בכך שאנחנו רואים תינוקות ניובורן מחייכים. הכוונה היא לאותם תינוקות שזה עתה נולדו (עד גיל 10 ימים), כשבגיל הזה אין עדיין חיוך רצוני". 

ובכל זאת, בקושי לישון אנחנו מצליחים לשכנע את הקטנטנים האלה, אז איך באמת גורמים לתינוקות כה רכים לחייך ללא התערבות פוטושופ? אנדה מסבירה: "קודם כל, חשוב לי להבהיר שכל התינוקות שצילמתי הם אמיתיים לגמרי, ואין כאן עבודת ריטוש. עם זאת, זה נכון שחיוך בגיל הוא הוא חיוך של רפלקס ואינו ניתן לשליטה. הוא נובע מפולסים עצביים במח ומופיע בעיקר בזמן שינה". אז הנה טיפ ראשון: חכו שהוא יירדם.  ומה עוד? אנדה חולקת סודות.

חכו לרגע האמת. "כהורים של הבייבי, ודאי יצא לכם לראות אותו מחייך יותר מפעם אחת. נסו לשים לב באילו נסיבות: אחרי האוכל? אחרי הגרפס? אחרי החלפה? אחרי אמבטיה? שימו לב מתי זה קורה כדי שתוכלו להתכונן עם המצלמה".

תינוקות מחייכים (צילום: סטודיו אנדה יואל)
פוטושופ? תשכחו מזה | צילום: סטודיו אנדה יואל
תינוקות מחייכים (צילום: סטודיו אנדה יואל)
לגרום לתינוק לחיוך? איך לעזאזל | צילום: סטודיו אנדה יואל

הסבלנות משתלמת. "אם עוד לא ראיתם את תינוקכם מחייך וחשוב לכם לראות או לצלם אותו מחייך, פשוט המתינו בסבלנות, שימו לב לרגעים המתוארים למעלה ותראי שהחיוך יגיע". בינינו, מה יש עוד לאם בחופשת לידה לעשות בימים הראשונים חוץ מלנוח במשכב הלידה ולהתפעל מהנס שמולך. זאת בהנחה שאת לבד בלי עוד זאטוטים בבית, כן? 

תינוקות מחייכים (צילום: סטודיו אנדה יואל)
חכו לרגע האמת | צילום: סטודיו אנדה יואל
תינוקות מחייכים (צילום: סטודיו אנדה יואל)
הכינו את המצלמות | צילום: סטודיו אנדה יואל
תינוקות מחייכים (צילום: סטודיו אנדה יואל)
בסוף הוא יחייך כי הוא באמת רוצה לחייך. עלינו | צילום: סטודיו אנדה יואל

לתפוס את הרגע. "כדי לתפוס את הרגע וגם לצלם אותו כדאי להחזיק מצלמה זמינה ולוודא שאתם יודעים להפעיל אותה. נשמע בסיסי אבל לא מובן מאליו.

תינוקות מחייכים (צילום: סטודיו אנדה יואל)
לילה טוב. לכי גם את לישון עכשיו | צילום: סטודיו אנדה יואל
_OBJ_OBJ

צילום: סטודיו אנדה יואל. כובעים סרוגים: פיצקדולים

>> הילד בן השנה: איך תתעדו את יום ההולדת הראשון?
>> צילומי לידת המים שיגרמו לך לקפוץ ראש לבריכה

הריון יפה לך: הצטרפי לעמוד הפייסבוק של תשעה חודשים