גרב הקסמים (צילום: האתר הרשמי)
היית הולכת על זה? | צילום: האתר הרשמי
סוד גלוי של הורים הוא שברוב המקרים, גרביים הם אולי אחת המתנות הנפוצות ביותר לתינוק החדש - אבל בהחלט לא אחת השימושיות שבהן. בימים ובשבועות הראשונים התינוק ממילא  לובש בדרך כלל מכנסיים עם רגלית, וכשהוא גדל מספיק כדי לעבור למכנסיים רגילים הוא כבר מצליח להוריד את הגרביים לבד ולבעוט אותם ממנו והלאה. כמעט אין בית עם תינוק שאין בו מגירת גרביים מפוארת, שנפתחת רק כדי להכניס עוד ועוד גרביים שהתקבלו במתנה – אבל את הפוזמקאות שלפניכם יש לנו הרגשה שדווקא תחבבו.

תכירו את הינשוף: המגן החדש שלכם

הגרב החדשני, שמכונה "הינשוף", מאפשר להורים לעקוב אחר מדדי בריאות חיוניים של תינוקם – כמו דופק, חום גוף ונשימה – באמצעות הטלפון הנייד שברשותם. הגרב החכם מסוגל אפילו לזהות את ריווי החמצן בדמו של התינוק, איכות השינה ותנוחת השכיבה, ולשגר את הנתונים הישר לכיסו הרוטט של ההורה הלחוץ.

המטרה הראשונית של ההמצאה היא כמובן צמצום הסיכון למוות בעריסה, אולם הורים שמתקשים בשחרור שליטה מול המטפלות, הסבתות ואפילו ההורה השני יוכלו גם הפ להפיק תועלת משטף המידע הבלתי מתווך שיזרום אליהם.

גרב הקסמים (צילום: האתר הרשמי)
גרב הקסמים | צילום: האתר הרשמי
מפתח המוצר הוא כמובן אבא, שמזדהה עם הורים אחרים והדאגה האינסופית שהם חשים – אבל בניגוד לרובנו, שמקטרים וקמים מיליון פעם בלילה רק כדי לבדוק שהתינוק מכוסה ונושם, הוא החליט לעשות מעשה. "אני לא חושב שיש הורה שלא שכב ער ותהה אם התינוק שלו בסדר למרות שלפני שנייה הוא היה אצלו בחדר", סיפר השבוע הממציא, ג'ייקוב קולווין. "את הרעיון להמצאה קיבלתי כשלבת שלי היה RSV  (וירוס בדרכי הנשימה, רש"ז), ופשוט לא ישנתי לילות שלמים מרוב פחד ודאגה. אז החלטתי שאני חייב לעשות משהו כדי לעזור לי ולהורים אחרים, ופיתחתי את הגרב".

"בכל גרב יש ארבעה חיישנים, שבקומבינציות הפעלה שונות מודדים לא פחות מתשעה מדדים שכל הורה צריך לדעת", השתפך ז'אק בומבסטה, מנהל הפיתוח של המוצר. "אפילו מכשירים של בתי חולים מודדים פחות ביעילות מהמוצר שלנו, ולכן אנחנו אומרים בפה מלא שמדובר בפריצת דרך אמיתית".

ומה הקאצ'? ההמצאה עדיין נמצאת בשלבי פיתוח וגיוס משאבים, וככל הנראה תוצע למכירה רק במהלך 2015. בינתיים תיאלצו להמשיך להסתפק בבייבי-סנס, ובגרביים הסרוגים המהממים שסבתא הביאה לכם.

>> יולדת צריכה לימוזינה עד הבית?
>> המדריך לתינוק החתיך מסביב לשולחן החג

הריון יפה לך: הצטרפי לעמוד הפייסבוק של תשעה חודשים