הרופאים נתנו לו רק 50% סיכוי לחיות, כף הרגל שלו הייתה באורך של סנטימטר אחד בלבד, אבל קאל-אל - ותכף יגיע הסבר על השם המיוחד - יחגוג בחודש הבא יום הולדת שנתיים שמח במיוחד. 

ההורים של קאל-אל, קיי (37) וסקוט (32), בחרו את שמו ברגע קשה, אולי הכי קשה שהיה להם במסע להחלמה של בנם. הלידה, שהתרחשה בשבוע ה-23 להיריון, העמידה אותם בפני בחירה שאין קשה ממנה. מכיוון שקל-אל נולד לפני שבוע 24, "גבול החיות" שמחייב את הצוות הרפואי להחיותו אחרי הלידה, היו בני הזוג צריכים להחליט אם לבקש שיילחמו על חייו, בידיעה שגם אם יצליחו להציל אותו, ייאלץ התינוק לעבור מסע ארוך ומפרך של שיקום והחלמה. אבל קיי וסקוט היו נחושים, וביקשו מהצוות לעשות כל מאמץ להשאיר את בנם בחיים, בכל מחיר.

בניגוד לתינוקות רגילים, שמשתחררים הביתה ימים ספורים אחרי הלידה, פגים - ובמיוחד פגים קטנטנים כמו קאל-אל - נשארים חודשים על גבי חודשים בפגייה, בדרך כלל עד הזמן שבו אמורים היו להיוולד או אפילו אחריו, ונלחמים כדי לגדול ולהתחזק. אחרי עוד משבר נשימתי שאליו נקלע בפגייה, אמרו להם הרופאים שהגיע הזמן לשקול לנתק אותו מהמכשירים. ההורים התחננו לעוד ניסיון אחד, והחליטו שאם יצליח להמשיך במלחמה לחיים, יקראו לו קל-אל - כשמו של סופרמן בכוכב קריפטון שממנו הגיע. 

 הניסיון הנואש הצליח, ויום אחרי שקיבל את שמו בטקס רשמי, קאל-אל הקטן הלך והתחזק מיום ליום. אחרי חודשים ארוכים הוא השתחרר מהפגייה הביתה עם בלון חמצן נייד, אליו היה מחובר יום ולילה. רק כעת, בגיל שנתיים קיבל אישור להתחיל להסתובב בלעדיו. 

למרבה הצער, אין זו הטרגדיה הראשונה שחווים בני הזוג. קיי כבר עברה לידה מוקדמת בשבוע 22 להיריון, ואיבדה תינוק שזכה אחרי מותו לשם טובי. בנוסף יש לבני הזוג שלושה ילדים: צ'ארלי, בן 9 והתאומות לוטה וקאתי, בנות ארבע. 

"הוא לא מפסיק להפתיע ולהדהים אותנו מהרגע שהוא נולד", אמרה אמו, קיי, בראיון ל"דיילי מייל". "הוא באמת עושה הכל כדי להצדיק את הם שבחרנו לו, והוא מוכיח לנו כל יום שבחרנו נכון כשהקשבנו לאינסטינקטים שלנו ולא איבדנו תקווה". כאן תוכלו לראות איך קאל-אל נראה היום

>> האם המענה לבעיות פוריות פשוט משחשבנו?