מי לא רוצה להשיל את הקילוגרמים העודפים במהלך חופשת הלידה? מי לא מדמיינת את הרגע בו תחזור לעבודה אחרי הלידה וכולם יתנו מבטים נדהמים וישאלו מי זו העובדת החדשה הזו שיושבת במקום שלך? יש מצב שהלוק ההריוני שלך עדיין לא ממש נשכח מהתודעה.

אבל אחרי הלידה, כשההורמונים עדיין משתוללים, קשה מאד להיכנס למוטיבציה ולהתחיל (שוב) בדיאטה. גם הלילות הלבנים לא ממש עוזרים: העייפות מצטברת ואת תעשי הכל בשביל להישאר ערה, גם אם זה אומר קסטה בהנקה של 3 לפנות בוקר.

רגע לפני שאת מסתערת, כדאי שתדעי, שרק 6 שבועות אחרי הלידה תוכלי לחזור לשגרתדיאטה וספורט. בתקופה הזו, שנקראת "משכב לידה", הגוף מתאושש וקצת חוזר לעצמו, רק לאחריה ולאחר בדיקת רופא תוכלי להתחיל בכל מה שצריך.

קבלי כמה טיפים:

1. צאי מהבית. כשאת בבית, את אוכלת, אין אפס. המטבח קרוב, המקרר זמין ואת מהר מאד מוצאת את עצמך, שוב, בחלק הזה של הבית. לכי לההסתובב, צאי קצת החוצה, בקרי חברות: ככה גם תשני תפאורה וגם תתרחקי מאוכל זמין.

2. נסי לשמור על איזון. נכון, זה קשה, אבל כשאת נורא רעבה או נורא עייפה, את מתנפלת. לא סתם אומרים שכהתינוק הולך לישון, תלכי לישון איתו: ככה יהיה לך פחות זמן לאכול.

3. תעשי הליכות. ככה, עם העגלה, מתי שנוח לך. את לא צריכה שום פסיליטיס מיוחדים. תתחילי מתון ותגבירי מהירות. אפוציה נוספת: חדרי כושר ורשתות להתעמלות נשית שמציעות גם שירותי בייביסיטר. אז לא יהיו לך יותר תירוצים. את תתעמלי ותזיעי, והם יתמודדו עם הצרחות ויזיעו.

4. נסי ליצור סדר יום. זה יעזור לך גם לסדר את הארוחות. תקבעי עם עצמך שכל בוקר את אוכלת משהו קטן בבוקר ואז יוצאת לטיול עם העגלה. תקבעי את ארוחת הצהריים כארוחה העיקרית. זה יעזור להכניס סדר ומשמעת גם בדיאטה וגם בשגרת היום שלך עם התינוק.

5. ג'ינס לפני ההריון? יכול לעזור. רק שיהיה ברור שהלוק המהמם הזה הוא נחלת הבית בלבד. הג'ינס מאז ישמח להזכיר לך כל הזמן שאת עדיין לא במידה שלך ושיש לאן לשאוף, בעיקר שנייה לפני שאת תוקעת ביס בפיתה עם השניצל. 

ארבעה טיפוסים של אמהות לוחמות במשקל: איזה טיפוס את

לחברתך יש בייבי חדש? הפתיעי אותה עם מארז מפנק של האגיס