עבור כל מי שמחליטה שהפעם היא הולכת על שינוי אמיתי ומחליטה לאמץ הרגלי אכילה נבונים מומלץ להתחיל כבר מעכשיו פשוט לשתות יותר מים: יעיל, בריא, זול וללא שום תופעות לוואי.

אמא עם תינוקת קטנה (צילום: istockphoto)
9 חודשים עברו, עכשיו אפשר להתחיל לחזור לגזרה, לא? | צילום: istockphoto

שתיית מים מספקת מדי יום היא אחד ההרגלים התזונתיים החשובים ביותר לאורח חיים בריא בכלל ולהרזיה ולשמירה על המשקל בפרט. זהו הרגל שקל להתמיד בו לאורך זמן וחשוב גם להנחיל אותו לדור הבא.

אז עכשיו, כשאת כבר אחרי: קבלי הסבר איך המים יעזרו לך גם בדרך חזרה אל המשקל הנכסף.

1. הם מקלים על הכליות. הם מסייעים להם להפריש ביעילות בשתן את חומרי הפסולת הרבים אשר נוצרים בגוף כתוצאה מתהליכי הפירוק המואצים האופייניים בזמן ירידה במשקל.

2. מסייעים להפחתת כאבי ראש ותחושות עייפות. הם מדללים את הדם מתוצרי הפירוק הרבים המצטברים בו בתהליך ההרזיה. חשוב במיוחד במידה ואת גם מיניקה במקביל.

3. יכולים לסייע באספקה של מינרליים חיוניים לגוף. מים עם רמות מינרלים מספקות מעניקים לגוף את המנרלים החיוניים לו, העלולים להיות חסרים בתפריט, כגון סידן ומגנזיום בצורה הזמינה לגוף, וזאת ללא תוספת קלוריות כלל.

4. עוזרים במניעת עצירות. שלפעמים קשורה בדיאטה. במידה וקיימת עצירות מומלץ לשתות על הבוקר 1-2 כוסות של מים קרירים או בטמפרטורת החדר מיד עם הקימה, על בטן ריקה ובבת אחת, עד כמה שנסבל, כדי לזרז יציאה.

כמו כן יש להקפיד על שתייה מספקת לאורך כל היום במיוחד לאחר אכילת מזונות עשירים בסיבים תזונתיים.

5. מקנים תחושת שובע. מכיוון שהם ממלאים את הקיבה. מומלץ לשתות מים לפני כל ארוחה על מנת להקטין את כמות המזון הנאכלת בארוחה עצמה.

תחושת השובע היא לזמן קצר עד שתגיע התחושה האמיתית כתוצאה מהאכילה. בשום פנים אין הכוונה שהמים יכולים להחליף את המזון או לבוא במקומו.

6. מספקים תעסוקה. שתייה מתמדת של כמויות מים קטנות מאפשרת גם "עיסוק" בידיים וגם סיפוק צורך של "משהו בפה".

7. מפחיתים נשנושים. לעתים קרובות אנו מחליפים תחושת צמא בתחושת רעב ואז אוכלים במקום לשתות. מומלץ לשתות כוס מים בכל פעם ש"מתחשק משהו". 

8. מגבירים שריפת קלוריות. כן, כן. מחקר קטן אבל מהפכני שהתפרסם בשנת 2003 הראה כי  שתיית מים יכולה להגדיל באופן מעשי את קצב שריפת הקלוריות בגוף. האפקט שנמדד היה אומנם קטן - 30% עלייה למשך שעה -  אבל  בהחלט משמעותי לתוכניות של שמירה על המשקל.

החוקרים העריכו כי תוספת שתייה של 1.5 ליטר מים ליום למשך שנה  תגרור ירידה של כ- 2.4 ק"ג במשקל וזאת מבלי לערוך שום שינוי נוסף. שווה, לא?

יש דבר כזה עודף שתיית מים בהריון? המומחים משיבים