בחורה אוכלת פיתה מגולגלת עם חסה (צילום: Aldo Murillo, Istock)
נשים רבות חושקות לפתע במזונות שמעולם לא אהבו | צילום: Aldo Murillo, Istock
גוף האישה עובר שינויים רבים במהלך ההריון. חלקם מתרחשים ממש מן ההתחלה וכתוצאה מכך, תוכלי להבחין בשורה של סימנים kהריון, גם אם עוד לא ערכת את הבדיקה הביתית.

סימנים אלה אינם מספקים אבחנה חד משמעית להריון – אותה ניתן לקבל רק על ידי ערכת הריון או בבדיקה אצל רופא. אבל הסימנים מאוד שכיחים ואם את מבחינה בשילוב של כמה מהם, שווה לעשות בדיקה.

1. איחור במחזור החודשי. אם התרחשה הפריה, מופרש בגופך הורמון ה-hcg שמונע את הווסת הבאה. לכן, איחור בווסת הוא סימן קלאסי להריון, במיוחד אם המחזור שלך סדיר.

2. בחילות. נשים רבות סובלות מבחילות והקאות במהלך השליש הראשון להריון. אצל חלקן הבחילות מתחילות כחודש אחרי ההתעברות אבל אצל אחרות, הבחילות מופיעות ממש מן ההתחלה.

3. התכהות סביב הפטמות. אם את בהריון, יתכן שתבחיני כבר מן ההתחלה בהתכהות של העיגולים מסביב לפטמות שלך – ה"עטרות".

4. עליה בתכיפות מתן שתן. את רצה פתאום המון לשירותים? זהו סימן הריוני מובהק.

5. רגישות בשדיים. תופעה שכיחה בתחילת ההריון היא רגישות מוגברת, נפיחות או כאבים בשדיים.

6. עליה בטמפרטורת הגוף. אם את עוקבת אחר "חום השחר" – טמפרטורת הגוף שלך בעת היקיצה, את וודאי יודעת שהטמפרטורה עולה בכ-0.2 מעלות לאחר הביוץ וחוזרת לרמתה הבסיסית לקראת המחזור החודשי. אם הטמפרטורה נשארת ברמתה הגבוהה ואת כבר אחרי הזמן שהווסת הייתה אמורה להופיע, יתכן שאת בהריון.

7. כתמי דם. כשבועיים לאחר ההפריה, נשים מסוימות מבחינות בדימום קל שנובע מהשתרשות העובר ברחם. דימום זה שונה בצבעו ובכמותו מהווסת.

8. שינויים בהרגלי האכילה. נשים רבות חושקות במהלך ההריון במזונות שמעולם לא אהבו, או סולדות פתאום ממזונות שנהגו לאכול.

9. הפרשות מוגברות. בתחילת ההריון מצטבר ריר סביב פתח צוואר הרחם, ליצירת "הפקק הרירי" – פקק שאוטם את צוואר הרחם במהלך ההריון ומגן על העובר. כתוצאה מכך, יתכן שתבחיני בכמות הפרשות גדולה מהרגיל

10. עייפות. אם את לא מצליחה פתאום להישאר ערה אחרי השעה 20:00 בערב, יכול להיות שאת בהריון. עייפות היא סימן אופייני ביותר לשליש הראשון של ההריון, ומתחילה פעמים רבות ממש מהימים הראשונים.

עברת כבר מספר לידות ויכולה לחלוק איתנו עוד כמה סימנים להריון שחווית בעצמך? שתפי בתגובות