הריון הוא חתיכת אירוע, ובהתאם - הרבה דברים משיקים בינו לבין החתונה שלך; ההתרגשות, החרדות שמשהו ישתבש חלילה, המחירים שחורגים מכל פרופורציה - כי לאף אחד לא נעים לחסוך על אירוע של פעם בחיים - ובשנים האחרונות ישנה גם אובססיית התיעוד.

אישה בהריון לבושה לערב (צילום: istockphoto)
אתה רואה חמוד? ככה נראיתי כשהייתי איתך בהריון | צילום: istockphoto

אם לאמהות שלנו יש באלבום שתיים-שלוש תמונות עם בטן הריונית מאיזה אירוע משפחתי שנפל בדיוק על החודש השמיני – לנו כבר יש בוק סופר מושקע, שמגזין כרומו נראה פראייר לידו.

אז מה זה הבוק הזה - מזכרת מרגשת או מסחטת כספים? קבלו טיעונים בעד ונגד.  

נגד: כי חבל על הכסף והאנרגיות

1. הריון זה אתסטי? בואו נודה שלא אצל כולנו תקופת ההריון היא משהו שראוי להנציח. אפילו אם נדמה לך שביונסה פראיירית ליד הזוהר ההריוני המתפרץ שלך, האמת היא שפיגמנטציה וורידים ברגליים הם לא הדבר הכי פוטוגני בעולם.

2. לא חבל על הכסף? כל ישראלי טוב יגיד לכם שעל אוכל וילדים לא חוסכים. ובכן, מכיוון שמימנתם סקירות פרטיות, מי שפיר אצל מומחה בעל שם עולמי, רכשתם עגלה עם הנעה קדמית והשכבתם עוד עשירייה על ריהוט וביגוד ראשוני – אולי כאן הזמן להתחיל לחסוך לבר מצווה, ולהסתפק בתמונות שאבא יצלם בבית.

3. למה ללכת עם העדר? זוכרת שחיפשת בכל העיר סטיקלייטים לרחבת הריקודים בחתונה שלך, היית בטוחה שאת הכי מקורית בעולם ובסוף נתקלת בהם בעוד ארבע חתונות עוד לפני שהלכת למקווה? פעם צילומי הריון היו הצהרה אופנתית ויוצאת דופן, אבל היום לכולן יש אלבום הריון ולמרבה הצער רובם מאוד דומים זה לזה.

4. למי יש כוח? לבחור בגדים לצילומים, לארגן שיער ואיפור, לשכנע את בנך הבכור להירגע מהתקף הזעם וללטף את הבטן שלך תוך שהוא מחייך בנועם למצלמה; כל כך הרבה אנרגיות בתקופה שבה גם ככה הדבר היחיד שמתחשק לך זה לישון.

בעד: כי אם תעשי, לא תתחרטי

1. למה לא לתעד? כבר הוצאתם כל כך הרבה כסף על ההריון הזה, אז דווקא על המזכרת הכי יפה תחסכו? אומנם מדובר במותרות, אבל נשים שהצטלמו נשבעות שהבוק הזה שווה כל שקל.

2. אולי תחושי החמצה? אם תטרחי להצטלם סביר להניח שלא תצטערי על הבוק המהמם שתקבלי בסופו של דבר. לעומת זאת, אם תעבירי את ההריון הזה בלעדיו, יכול להיות שתתחרטי על המזכרת שאין לך.

3. לא רוצה להיות מלכה ליום אחד? זה הרי לא רק הבוק. זה גם ההכנות וההתרגשות ובחירת הבגדים ועיצוב השיער והאיפור – תהליך שכולו חוויה, שבשיאו את הכי מהממת שאפשר, הכי במרכז העניינים כמו שמגיע לך.

4. שלחברה שלך יהיה ולך לא? דווקא בגלל שהיום כל הריונית שלישית עושה לעצמה בוק, יהיה נורא חבל אם בזמן שהחברות שלך יחליפו אלבומים בסלון, את רק תגמגמי: "אהממ, גם אני נראיתי ממש טוב בחודש שביעי".

החלטתן ללכת על בוק בהריון? שתפו אותנו:
העלו את צילומי ההריון שלכם בדף הפייסבוק של תשעה חודשים ואולי תופיעו באתר