תמונה יפהפייה של תינוקת מעורסלת, השוכבת על הגב של אמה ואביה, הפכה לוויראלית בימים האחרונים, בעיקר אחרי שנודע הסיפור מאחוריה. על השכמה של כל אחד מבני הזוג יש קעקוע גדול של כנף, וכשהתינוקת מונחת באמצע, היא מקבלת כנפיים של מלאך.

התמונה הפכה לסנסציית רשת לא רק בגלל שהיא מהממת, אלא כי הסיפור מאחוריה הוא של שברון לב ותקווה. היא הועלתה לטוויטר על ידי הדודה של התינוקת, ואת הקעקועים על הגב עשו בני הזוג בזיכרון לבנם הבכור, שמת בגיל שנה וחודשיים. "אחותי ובעלה עשו קעקוע משותף של כנפי מלאך כשהבן שלהם מת לפני שנתיים. עכשיו נולדה להם תינוקת", כתבה גרייס הדודה בכיתוב לתמונה היפה הזאת, "זה מרגש אותי עד דמעות". הטוויט של הדודה זכה לעשרות אלפי לייקים ושיתופים. התגובות היו מלאות אמפטיה ושברון לב.

התמונה של גלוריה וסטיבן קימל, עם הניובורן המתוקה שלהם קלייר, שבתה את האינטרנט. שנתיים לפני שקלייר נולדה, בני הזוג מאינדיאנה הביאו לעולם תינוק בשם אייזיק, אבל הם גילו במהרה שלתינוק שלהם לא נותר הרבה זמן לחיות. כשהוא היה בן חצי שנה אייזיק אובחן עם מוטציה גנטית מולדת בשם spinal muscular atrophy, או SMA. שבמסגרתה התינוק נולד עם שרירים חלשים במיוחד, ובמהלך חודשיו הראשונים הוא מאבד יכולת שימוש בשרירים עד שלבסוף הוא מת כששריר הלב ומערכת הנשימה מפסיקים גם הם לעבוד. אייזיק מת בגיל שנה וחודשיים, ושבועיים לאחר מותו הוריו השבורים החליטו לעשות קעקוע גדול על הגב – כנפי מלאך תואמות לזכרו. "הצער העמוק המגיע אחרי שמאבדים ילד הוא בלתי ניתן לדמיון", אמרה גלוריה לאתר CafeMom, "אני לא יודעת איך הצלחנו לעבור את הנסיעה הביתה בלעדיו, אבל עשינו את זה. אני לא יודעת איך עברתי את הלוויה והקבורה שלו, מבלי שהלב שלי פשוט יפסיק לפעום בחזה שלי, אבל עשיתי את זה".


גלוריה סיפרה שהרעיון לקעקועים עלה לה אחרי שהרופאים אמרו לה שהמחלה של אייזיק סופנית. "החלטתי שאני רוצה שהוא יקבל את הכנפיים שלו על כל אחד מהגבים שלנו, כי הוא היה בעצם חצי משנינו". גלוריה ידעה שהיא רוצה מזכרת פיזית ונוכחת בשביל אייזיק, היא רצתה לזכור כל הזמן את הבן שלה, שהיא תוכל לשאת את המזכרת לכל מקום שהיא נמצאת בו. "רציתי סימבול פיזי של הצלקת הנפשית אחרי שהוא מת", היא אמרה, "החיים שלו שינו את מי שהיינו, והוא חלק מאיתנו, בדיוק כמו שהקעקועים שלנו הם חלק מאיתנו עכשיו. הם מסמלים אותו מחבק אותנו מלמעלה, כמו מלאך, ואת ההבטחה שאנחנו יום אחד נהיה איתו שוב, בשמיים".

פחות משנתיים לאחר מותו של אייזיק, גלוריה וסטיבן גילו שהם מצפים לילדם השני. אחרי שהיא ילדה, גלוריה קיבלה את הרעיון לתמונה הכל כך מרגשת הזאת. "רציתי שתהיה לנו תמונה שמשלבת את הבן שלנו, ביחד עם השמחה שהבאנו הביתה את הבת הבריאה שלנו. בפעם הראשונה שראיתי את התמונה התרגשתי כל כך – בעיקר בגלל המבט של אושר על הפנים של התינוקת שלנו. זה כאילו שהבן שלנו היה שם איתה, גורם לה לחייך".

מקור

>> צלמת לידה לא הסכימה לצלם יולדת כי ילדה בניתוח קיסרי