ג'ניפר ויינר, סופרת מצליחה מפילדלפיה (״בנעליה״, ״לילה טוב, אף אחד״), לא נוהגת לחשוף את עצמה יותר מדי, כך שכאשר העלתה אשת הספר המהוגנת לאינסטגרם ולפייסבוק שלה תמונה של עצמה בבגד ים, לא מעט אנשים הרימו גבה. ״הראיתי לכן את שלי, עכשיו הראו לי את שלכן!״ עשתה הסופרת טיזינג, ואף הבטיחה שתגריל ספרים מספריה בין המשתתפות שיעלו תמונות בגד ים לעמוד הפייסבוק שלה. על פניו זו נשמעת כמו בקשה תמוהה, אלא שכל כוונתה היא להעצים ולשמח ציבור שלם שצריך ללכת הקיץ לים ולבריכה וחש לא בנוח לחשוף את הגוף: אמהות.


ג׳ניפר, 46, החליטה לעשות את הצעד הזה לאחר ששמעה את בתה ואת חברותיה הקטנות מדברות על דימוי הגוף, ואחת מהן אמרה שהיא לא ממוכנה ללבוש יותר את הטנקיני שלה כי הבטן שלה גדולה מדי״. 

האם, שלה שתי בנות, מיד החליטה לעשות מעשה, והצטלמה בבגד הים השלם שלה (של חברת גוטקס, אגב), וכתבה על כל הכיף שהאמהות מפספסות רק כי הן חשות שאין להן מקום במרחב הציבורי אם המידה שלהן אינה מידה של דוגמנית. ״זה בגד הים שאלבש על החוף בסוף השבוע״, כתבה בפוסט. ״אני יודעת שאנחנו מתקרבים לאט לקראת רעיון שאומר שלא חייבים להיות מידה אפס או נערה כדי להגיע לחוף, ועדיין רובנו, בעיקר אלה עם סימני המתיחה ובגדי הים למידות גדולות, מעדיפות שיקרקפו אותנו מאשר שיתפסו אותנו ככה. המון אמהות מפסידות את כל הכיף הקיץ. הכיף בשחייה, בשמש, במים, בחול, עם הילדים. מחקרים מראים שככל שאנו נחשפים ליותר סוגי גוף, אנו פחות מלקים את עצמנו. זה נכון לילדות, לאמהות ולכל מי שמוטרד ומחפש מה לשנות בגופו. כולנו זקוקים לשינוי במה שאנו רואים בעולם. אני מקווה שתשקלו להוות את השינוי הזה במה שהנשים והילדות סביבכן יראו בעולם, מעכשיו״.


לאחר התלהבות רבה מצד עוקביה, העלתה ג׳ניפר פוסט וידאו לייב לפייסבוק, על מנת לחדד את בקשתה. היא דרשה שנשים יעלו תמונות של עצמן בבגדי הים כשהן נהנות עם הילדים ושמחות. ״אני רוצה ליצור פה גל אדיר של חיוביות!״ הבהירה, והאמהות הקשיבו ומאז הן חולקות תמונות וסיפורים. מאות מהם. הפוסט רק ממשיך להתגלגל והתקשורת האמריקנית רצה איתו בכל הכח, מה שמייצר תנועה אמיתית ומשמחת ברשת ולכיוון החופים. ״אחרי שלושה ילדים, הגוף שלי לא נראה בדיוק כמו שהייתי רוצה אבל אני מלמדת את בת התשע שלי לאהוב את הגוף כמו שהוא,״ כתבה אם אחת לצד תמונה מהחוף. ״בחלומותי הפרועים לא האמנתי שאעלה תמונה שלי בבגד ים לרשת״, מוסיפה אחרת, ״הגוף שלי שייך לי. הוא הביא שלושה ילדים ורץ חצי מרתון. בעלי אוהב אותו. הוא יכול מאוד להשתפר אבל הוא אמיתי".


>> קוביות לצד סימני מתיחה: גוף אחרי לידה