בדיוק לפני שנה סיפרנו לכם על ההתפתחות הדרמטית והמדאיגה במשפחת גרייבס. בני הזוג דיינה וארקל, שהתפרסמו כאשר סרטון "הלחמנייה בתנור" שלהם הפך לוויראלי, עברו טלטלה לא פשוטה, כשבנם, קיילב, נולד בשבוע ה-24 להיריון ונאבק על חייו בפגייה במשך חודשים ארוכים. כעת אפשר כבר לספר על הסוף הטוב, כשקיילב הקטן חוגג את יום הולדתו הראשון. 

הסרטון הוויראלי של הזוג:

דיינה וארקל גרייבס נאבקו כדי להפוך להורים במשך 17 שנים. הם עברו לא פחות מארבע הפלות ולידה שקטה אחת, ודווקא כאשר ויתרו כליל על החלום להיות הורים, גילו לגמרי במקרה שדיינה בשבוע ה-19 להיריון. וכשאנחנו אומרים "גילו", אנחנו מתכוונים "כבשו את העולם עם הודעת היריון ויראלית". 

מכל מקום, האושר של בני הזוג המצפים נמשך זמן קצר בלבד, ובשבוע ה-24 להיריון דיינה נכנסה ללידה מוקדמת, שבסיומה נולד כיילב במשקל זעום של 368 גרם בלבד. במשך חודשים ארוכים, הוא נאבק על חייו ביחיד טיפול נמרץ מיוחדת לפגים. "כל כך הרבה פעמים הרופאים אמרו לנו שכדאי שניפרד ממנו, כי הוא לא ישרוד את הלילה, או ניתוח נוסף - אבל אנחנו אף פעם לא האמנו שדבר כזה עלול לקרות", אמרה דיינה בראיון שהעניקה לכבוד יום הולדתו הראשון של קיילב. 

ואולם, במהלך הראיון נזכרה דיינה בנקודת זמן אחת שבה כן חששה לאבד את בנה. "הוא היה אחרי ניתוח כלשהו, וקיבל תרופה שהשפיעה עליו לא טוב. אני זוכרת שעמדתי לידו, וראיתי במוניטור איך קצב הלב שלו מאט בהדרגה, והשפתיים שלו נעשו כחולות. אני חושבת שעברתי איזו חוויה חוץ גופית, כי לא הצלחתי לדבר או לזוז. אחרי כמה שניות המוניטור התחיל לצפצף כמו מטורף, ונכנסו לחדר משהו כמו עשרה אנשי צוות בריצה מהירה. הוציאו אותי החוצה, ואני זוכרת שפשוט עמדתי במסדרון וצרחתי את נשמתי". 

בשלב הזה, דיינה הייתה בטוחה שהגרוע מכל קרה. "הרופא יצא מהחדר והנהן בראשו. אני הבנתי מזה שקיילב הלך לעלמו, והתחלתי לצרוח שוב, עד שהוא אמר לי שוב ושוב: 'הוא בסדר, הוא בסדר'. לקח לי קצת זמן להירגע, ורק כשנכנסתי שוב לחדר, וראיתי במו עיניי שהוא נושם, הצלחתי לחזור לנשום בעצמי". 

בינתיים קיילב גדל והתחזק, וכבר הספיק לחזור עם הוריו הביתה. "הילד הזה לא מפסיק להדהים אותנו", אמרה דיינה. "הוא שרד, והוא עושה כל מה שאמרו לנו שהוא לא יצליח לעשות, כמו לזחול כמו נינג'ה בכל הבית". 

>> עלתה במשקל בעקבות מות בנה וירדה 60 קילו