מעקב גדילה - אריקה (צילום: צילום מסך ericasbloggityblog.)
הבגדים נעשים קטנים מהר מדי. היו חכמים בקנייה | צילום: צילום מסך ericasbloggityblog.
כל אישה משכנעת את עצמה ש"אין דבר כזה יותר מדי בגדים", בטח ובטח כשמדובר במלתחה של תינוקות שמתבקשת לחדש את עצמה אחת לחודש, שלא לדבר על זה שרק ביום תמים אחד – אנחנו מחליפים להם כשלוש פעמים בממוצע בשל פליטות, ריורים ויתר יציאות מכיוונים אחרים. תוסיפו לזה את ההנאה הגדולה לרכוש לקטנטנים האלה בגדים מתוקים והנה לכם – הוצאות מטורפות על כמויות מוגזמות של בגדים. בסופו של דבר: תמצאו שאתם מלבישים את אותם הפריטים בדיוק, הארון נראה כמו מחסן, ולא מעט בגדים נשארים עם טיקט בסוף העונה משום שלא נלבשו מעולם. אז הנה קצת סדר בראש, בארון ובכיס.

7-10 בגדי גוף ורגליות: מדובר בפריטי חובה עבור כל תינוק, שכן זוהי השכבה הראשונה שמלטפת את עורו ומגנה עליו. בקיץ הישראלי, לא תצטרכו יותר מזה. בחורף, תלבישו מעל גם אוברול ויתר שכבות. הכמות הזו תספיק לכל יום בשבוע,  אבל פירגנו לכם עוד שלושה, במידה והתינוק פולט במיוחד. בנוגע לרגליות – הדעות חלוקות. יש כאלה שמעדיפים מכנסיים ללא רגלית כי מהר מאוד הרגליות נעשות קטנות וצריך לרכוש מחדש. בעוד שעם מכנסיים ללא רגלית, תמיד אפשר לגרוב גרביים, ואז זה גם יכול לשמש לקיץ. לשיקולכם. בכל מקרה, עשרה כאלה מספיקים בהחלט. 

בגדים מגדריים לתינוקות (צילום: צילום מסך daily mail)
7-10 בגדי גוף יספיקו לכם בכל זמן נתון | צילום: צילום מסך daily mail

אותו כנ"ל לגבי אוברולים. לתינוקות חורף נמליץ לרכוש כמה אוברולים דקים וכמה עבים, לרמות קור שונות.
המלצה חמה במיוחד: עדיף לבחור באוברולים עם רוכסן. כשהתינוקות בני יומם ולא זזים יותר מדי, עוד אפשר להשתלט על כל הכפתורים, אבל מרגע שאלה מתחילים לנוע במרחב - מדובר במשימה כמעט בלתי אפשרית. לכו על ריצ'רץ' בקיצור.

2 כובעים: זה חשוב לשמור על אוזניו ועל חום גופו (וראשו) של התינוק, אבל אין צורך בשלל כובעים, במיוחד אם הקטנצ'יק נולד בקיץ ואז השימוש בכובע הוא תחת מזגן הקניונים. בכל מקרה, שניים בהחלט יספיקו למקרה שאחד יהיה בכביסה, השני יהיה זמין.

5 זוגות גרביים: גם בקיץ מומלץ להתאבזר בגרביים, גם אם הם דקים. חום יולי-אוגוסט הוא בלתי נסבל אבל לרוב אנחנו במקומות ממוזגים וחשוב שכפות הרגליים יהיו חמות ונעימות. לילדי חורף: רכשו גרביים מחממים יותר. ניתן להוסיף עוד 2 זוגות למספר הכולל, כי יש להם להתפזר וללכת לאיבוד, לממזרים האלה.

4 פיג'מות: בלילה הסבירות שהתינוק ילכלך את הבגד נמוך מבשעות היום, לכן זו כמות שתספיק בהחלט לעולל הקטן. שימו לב שהפיג'מות צריכות להיות נעימות וקלילות על מנת לחמם את גופו של התינוק, אך לא להרתיח אותו.

2 זוגות נעליים: לא חובה, אך יכול להוות עוד שכבה לחימום כפות הרגליים עבור תינוקות חורף בלבד. נכון, התינוק עוד לא הולך, כנראה שגם לא עומד, אבל נעליים רכות יכולות לחמם וללא ספק, להשלים את הלוק למי שחפץ גם בטוטאל  לוק סטייליסטי. 

תינוק לבוש לחורף (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
כאן זה לא אלסקה. אין צורך בכמה מעילים מטורפים. אחד קל יספיק בהחלט | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

4 מכנסיים – מפליז או מכותנה עבה לתינוקות חורף.

4 סווטשירטים/סוודרים – לתינוקות חורף, היציאה מהבית נעשית בשיטת הבצל והסוד הוא בשכבות. אז יש לנו בגד גוף, אוברול, ומעל סוודר או סווטשירט. ארבעה יספיקו בהחלט, בהתחשב בזה שאתם לא מבלים כל יום בחוץ בעונה הקרה ממש. מה גם שהחורף הישראלי הוא בהחלט קצר ולא רציף. אין צורך להעמיס בזה.

1 מעיל. אנחנו מדינה חמה, אין צורך במעילים של גולשי סקי. מה גם שהדבר מאוד מגביל את התנועה של התינוק ובעיקר מחרפן את ההורה בנסיונות להלביש אותו. החורף הישראלי הוא בהחלט כזה שמאפשר מעיל לא עבה, כשמתחתיו השכבות הקודמות. 

אין תמונה
לא צריך יותר משני סטים חגיגיים

כובע שמש: אם התינוק נולד בקיץ, הקפידו על כובע קליל שמתאים בדיוק כדי שלא ייפול מראשו

2 שמיכות דקות או חיתול טטרה גדול במיוחד: הימים החמים בישראל עדיין דורשים שכבה דקה – הן כהגנה מפני השמש ויצירת צל, והן כהגנה מהמיזוג המקפיא של המקומות הסגורים (קניונים, בתי קפה, טיפת חלב). המלצה חמה: חיתולי טטרה בגודל גדול במיוחד ישרתו אתכם מעולה. לא צריך יותר משתיים. לתינוקות חורף, לא צריך יותר משלוש שמיכות עבות ומחממות. (אחת לבית, אחת לעגלה ועוד אחת בהיכון)

2 חליפות חגיגיות: נכון, זה לא פרקטי וזה לא תמיד גם נוח – אבל היי, ילדתם תינוק שחיכיתם לו כל כך הרבה זמן. מה, לא תשקיעו באיזה בגד יוצא מגדר הרגיל? אז ברור שכן, אבל אין צורך להגזים שהרי זה לשימוש חד פעמי בחגים או ביום הולדת. עשו את החישוב שלכם, אבל שניים נשמע לנו כמו מספר טוב.

עוד ב9 חודשים:

>> לכל מדריכי הקניות
>> צילומים מדהימים מחדר הניתוח הקיסרי

>> איך מזרזים לידה? הבחורה הזאת הלכה על דרך מקורית במיוחד