אמא ותינוק (צילום: אימג'בנק / Thinkstock)
אני חולה עליך, קולוסטרום קטן שלי | צילום: אימג'בנק / Thinkstock
הכל משתנה. הגוף, השינה, הזיכרון, החיים – וגם השפה. מרגע שאנחנו הופכים להורים אנחנו משתדלים לקלל פחות (כי הרי לא נעים שהמילה הראשונה של הילד תהיה הטיה כלשהי של השורש ז.י.ן), מגלים יכולת פנומנלית ליצור מאגר בלתי נדלה של שמות חיבה – וגם לומדים המון מילים חדשות וביטויים שלא הכרנו. נועצנו בנשות מאמאזון, והרכבנו רשימה חלקית. יש לכם עוד? טקבקו.

1. מחלק מנות. מה זה לא: דילר. מה זה כן: מתקן שמאפשר לקחת אתכם כמות מדודה של תמ"ל (ע"ע) להכנה של בקבוקים בחוץ.

2. טטרא. מה זה לא: קללה בארמית. מה זה כן: טכנית? חתיכת בד דקה. בפועל? שמיכה, צעצוע, חפץ מעבר, אביזר הרדמה, מגבת, משטח פעילות, כיסוי הנקה ועוד מיליון שימושים אפשריים.

3. ורניקס. מה זה לא: כיסוני בצק מפתים. מה זה כן: החומר הלבן שחלק מהתינוקות נולדים מרוחים בו.

4. בלבול פטמות. מה זה לא: כשהפרנטר עושה עלייך בטעות מוב שהיה חביב דווקא על האקסית שלו. מה זה כן: מה שקורה כשהתינוק מתבלבל בין המוצץ, הבקבוק והפטמה של אמא ומתקשה להתאים את היניקה המתאימה לכל אחת מהפונקציות.

5. בוטולניום. מה זה לא: סם פיצוציות. מה זה כן: רעלן מסוכן שמצוי בדבש (ובקופסאות שימורים מקולקלות), ועלול להיות קטלני לתינוקות מתחת לגיל שנה.

6. קפיצת גדילה. מה זה לא: מה שקורה לטוסיק של חיילות אחרי כמה מפגשים עם הבורקסים בשק"ם. מה זה כן: נקודות גיל שבהן התינוק גדל מהר במיוחד וגורמות לו לאכול כמו תאו קטן.

7. קקי גב. מה זה לא: ז'אנר פורנו יפני. מה זה כן: חיתול שעולה על גדותיו, גולש מעלה ומכתים את האוברול/בגד הגוף/העולם.

8. אוכל אצבעות. מה זה לא: נשנושים אלגנטיים באירוע גאלה. מה זה כן: כל דבר שהתינוק יכול להחזיק לבד, מביסקוויט ועד מלפפון. 

9. שרשרת ענברים. מה זה לא: פריט מהאוסף של ליז טיילור ז"ל. מה זה כן: שרשרת חרוזי ענבר שנחשבת כסגולה נגד כאבי צמיחת שיניים

10. אחיזת פינצטה. מה זה לא: מחמאה למי שעושה לך גבות. מה זה כן: יכולת מוטורית של תינוק לתפוס חפצים קטנים בין האגודל לאצבע.

11. קייק סמאש. מה זה לא: משהו שלהקות מטאל עושות בחדרי מלון. מה זה כן: סשן צילומים שבו נותנים לתינוק להתחרע על עוגה ולהתלכלך כאילו אין OCD בעולם.

12. מוצקים. מה זה לא: טוסיקים של בנים בחוף הילטון. מה זה כן: פרדוקסלית, כל מזון שאינו חלב אם או תמ"ל – כולל רסקים למיניהם. 

13. אחוזונים. מה זה לא: עוד משהו לא מובן בתלוש המשכורת. מה זה כן: המיקום של התינוק ביחס לתינוקות אחרים בני גילו בקטגוריות של גובה, משקל והיקף ראש. 

14. חלב קדמי. מה זה לא: החלב שמדלגים עליו בסופר כדי להגיע לקרטונים עם התוקף הארוך יותר. מה זה כן: החלב שיוצא בדקות הראשונות של ההנקה, ונחשב דליל ומימי יותר מה"חלב האחורי".

15. פרינאום. מה זה לא: חבל ארץ קסום באלפים שמאכלס כפריות עם שפם. מה זה כן: חיץ הנקבים, האזור שנמצא בין פתח הנרתיק לפי הטבעת ועובר חתיכת טראומה בלידה רגילה.

16. נמר על ענף. מה זה לא: אסאנת יוגה מגניבה שטרם ניסית. מה זה כן: תנוחה שבה מחזיקים את התינוק כשהבטן שלו נדחקת כנגד אמת היד של המחזיק, כדי להקל על גזים.

לא יתייקרו תודות לרה"מ
תעביר לי את החלב האחורי, בבקשה | צילום:

17. שמיכת עיטוף. מה זה לא: טכניקה לחטיפת מאפיונרים. מה זה כן: טכניקה להרגעת תינוקות באמצעות ליפוף שמיכה סביב גופם.

18. מחזור שינה. מה זה לא: ההתעפצות המסורתית על הספה בזמן PMS. מה זה כן: משך הזמן שהתינוק ישן בו בין יקיצות. והוא תמיד קצר מדי.

19. קולוסטרום. מה זה לא: די-ג'יי מאמסטרדם. מה זה כן: החלב הראשוני, שמכונה גם "הזהב הלבן" (למרות שהוא צהוב) – נוזל עשיר בנוגדנים ומרכיבי תזונה חשובים אפילו יותר מחלב אם רגיל.

20. גמישות יתר. מה זה לא: נערת קרקס שלוקחת את העבודה הביתה. מה זה כן: מונח שמתאר טווח תנועה גדול מהרצוי של מפרקי התינוק, שעלול להאט את ההתפתחות המוטורית.

21. תמ"ל. מה זה לא: מושג למבחן במאקרו כלכלה. מה זה כן: תרכובת מזון לתינוקות (פורמולה). 

22. פוק עם פרס. מה זה לא: תחרות של מילואימניקים משועממים. מה זה כן: מה שנשמע בהתחלה כמו שחרור גזים תמים, וכעבור זמן קצר מתגלה ככולל גם מעט תוכן קיבתי.

>> בחנו את עצמכם: איך תקראו לתינוק שיוולד?