אמא מניקה תינוק קטן (צילום: Ivette Ivens Photography facebook)
מומלץ לתזמן סקס אחרי הנקה. לא לפני. ותביני לבד למה | צילום: Ivette Ivens Photography facebook
אז צלחתם את עניין הסקס בהריון (או שוויתרתם), החלטתם שהגיע הזמן לחזור לעניינים - אבל מה עם ההנקה? הנה כמה דגשים, טיפים ורעיונות במיוחד למניקות הסקסיות שביניכן.    
 
שימי רפידה. אפילו שתיים. גם אם את מניקה מעט, גם אם אין לך הרבה חלב - אין טרן אוף גדול יותר מחלב אם שמתחיל לטפטף באמצע. אלא אם זה מדליק אתכם, אנחנו לא שופטים. 
 
אבל תתכוננו לבאות. נכון, להנקה יש יתרונות בולטים (חה!) בתחום הציצים, ואצל רוב הנשים היא גורמת להם להיות מלאים ודשנים מאי פעם - אבל בלהט העניינים, הפרשת האוקסיטוצין (ההורמון שמופרש בזמן אורגזמה ואחראי, מה לעשות, גם על שחרור חלב מהצינוריות בשד) יכולה לגרום לשפריצים ספונטניים - זה כמובן לא אסון, אבל חשוב שתכירי את האפשרות, וגם תכיני את בן זוגך. 
 
תזמון זה הכל. עם כל הבאסה על הפגיעה בספונטניות - וכדאי שתתרגלו, ספונטניות מאותגרת היא השם הנרדף ליחסי מין כשאתם הורים - תזמנו את הסקס כך שיתחיל מיד אחרי ההנקה. ככה השדיים יהיו הכי פחות גדושים, והסיכוי שהבייבי יתעורר לתבוע את שלו ויפריע לכם באמצע קטן משמעותית. 
 
תנוחות שלא מועכות את החזה. המיסיונרית ותנוחות שבהן את על הבטן לא ממש אידאליות לתקופת ההנקה. החזה רגיש, והרבה פעמים גם מלא וגדוש, וכמה שבן זוגך רזה וחטוב - המשקל שלו על האתר עלול לגרום לך אי נוחות משמעותית. את יכולה להיות עליו, אתם יכולים להיות בדוגי או בכל תנוחה יצירתית אחרת שלא תגרום לציצים שלך להפוך לפיתות כאובות. 
אין תמונה
היתרונות בהנקה: ציצים מפוארים
 
חומרי סיכה. חשבת שהתירוצים ההורמונליים הסתיימו ברגע שילדת? ובכן, לא ממש. הקוקטייל ההורמונלי הייחודי לתקופת ההנקה עלול לגרום ליובש לא נעים בנרתיק, ובצירוף העובדה שיצא משם תינוק לא מזמן, והשאיר אחריו עיי חורבות - דאגו לבקבוקון חומר סיכה קבוע ליד המיטה. 
 
הכל מאוד רגשי. זוכרת, אי אז בהריון, כשהיית בוכה כי יצא לך קיסם אזניים ורוד במקום ירוק? ובכן, גם בתקופת ההנקה יש לרגשות נטייה לתעתעת בנו קצת, ולכן אל תתפלאי אם תבכי באמצע הסקס - כי גמרת, כי לא גמרת, כי נזכרת שהיום בסופר נגמרו הלחמניות עם השומשום ונאלצת לקחת לחמניה עם פרג. 
 
לא תמיד מתחשק. גם אם עבר מספיק זמן מהלידה, התפרים כבר נמסו מזמן והכל חזר כביכול לשגרה - לפעמים פשוט לא בא. אצל מניקות, בנוסף לקושי של כל אישה אחרי לידה, יש לפעמים גם מחסור גדל יותר בשעות שינה, קשה יותר עם דימוי הגוף ובכלל - לפעמים הטלטלה קצת גדולה מדי, ולא ממש משאירה מקום ליותר מדי ליבידו. 
 
אל תבני על ההנקה כאמצעי מניעה. אם את לא בעניין של ילדים צפופים - אבל ממש צפופים - אנחנו ממליצים בחום לא לסמוך על הנקה למניעת הריון נוסף. לא משנה מה סבתא שלך אמרה לך, ונכון שהסיכוי, במיוחד בהנקה מלאה בחודשים הראשונים, נמוך למדי - אבל אם את לא בעניין של הריון נוסף, קחי גלולות שמותרות בזמן הנקה, שימו קונדום, בקשי מהרופא שלך התקן או כל אמצעי מניעה יעיל ובטוח אחר.
 
>> סקס בהריון: 8 תנוחות שיעזרו באתגר