כל אמא בחופשת לידה צריכה חופשה כזו. השאלה אם יש לה מספיק כסף.

מלון הבוטיק וכפר הנופש נחשולים יארח אימהות בחופשת לידה עם התינוקות שלהן לחופשה הכוללת  מערך תמיכה מקצועי שמטרתו לעטוף את האם בשקט וברוגע נפשי מתחילת השהות ועד סיומה.

את המיזם מנהלת סיון וולפוביץ, יזמית הפקות מקור מעל עשור ואמא ל3- קטנטנים, שיזמה את האירוע בעקבות התאבדות של חברה קרובה, שחוותה דיכאון 4 חודשים לאחר הלידה, שאף אחד לא צפה.

וולפוביץ החליטה ללכת על זה ולהרים את המיזם לאחר שחזרה מסדנה במדבר, רגע אחרי הקורונה. "הייתי בבית עם 3 ילדים ואף אחד לא מדבר על הקושי. זה היה כמו אוויר לנשימה בשבילי והבנתי כמה אף אחד לא דואג לאימהות. מצפים מאיתנו לתפקד כל הזמן אבל צריך גם לדעת לעצור, ולא הרבה יכולות לבקש את זה".

בחופשה, שמוגבלת ל- 45 אימהות בלבד, תיפתח מתחם תינוקייה שתאויש על ידי אחיות לילה מקצועיות לתינוקות עד גיל 4 חודשים, במטרה לאפשר לאימהות לישון 2 לילות רצופים.

במהלך היום יוכלו האימהות והילדים להינות, מלבד אירוח מלא עם 3 ארוחות ביום עם תפריט מותאם לצרכי האמא, גם מצגוון סדנאות כמו בוקר טוב עם ריקוד מנשאים בסגנונות שונים, שיעור התפתחות תינוקות, בוקר פילאטיס עם תינוקות ואף להתייעץ אחד על אחד עם מדריכת הנקה, יועצת שינה ומדריכת הורים.

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by ריטריט לאמהות ותינוקות (@restart.for.mom)

 בין לבין יזכו האימהות גם לפעילויות שהן לא זוכות לעשות בחופשת הלידה: שנת צהרים נטולת הפרעות, שיעור סאפ, גלישת גלים, טיפולי ספא, תספורת, לק ג׳ל , פדיקור מניקור, סדנת פרחי באך ואפילו סדנת אינסטגרם.

בערב, לאחר שיפקידו את התינוקות לישון, מתוכננת לנופשות מסיבה באקוורים השקוף עם דיג׳י DASKAL' updhav עם השחקנית והבמאית נועה רבן אודות ספרה mothers day״ .

התינוקות ישהו בינתיים בתינוקייה יחד עם צוות של אחיות פגייה, כאשר על כל 5 תינוקות תופקד אחות, שתהיה בקשר רציף עם האם לאורך כל שעות היום והלילה. המניקות יוכלו להביא עמן משאבות על מנת לדאוג למזון עבור ילידהן גם בלילה, כדי שיוכלו להנות משנת לילה רציפה.

המחירים אינם זולים ונעים בין 4,000-6750 שקלים בהרשמה מוקדמת, ולאחר מכן 4,900-7,500 שקלים עבור כל ימי הפעילות.

 "האג'נדה שלי אומרת שכאשר האמא מאושרת- גם התינוק ושאר המשפחה מאושרים. התחלתי את המיזם בעקבות טרגדיה של חברת ילדות, לאחר שהפכה לראשונה לאמא", מספרת וולפוביץ . "אני רואה בנופש הזה שליחות להציע ריסטרט כאמצעי מנע בעל ערך רפואי – פסיכולוגי משמעותי. מפגשים עם אימהות ומדריכות ,התפתחות ועיבוד לידה במטרה להתעמק בתהליך – יכולים לעצור את העגלה לפני ההתדרדרות לטרגדיות".