החזרה לגוף הטרום הריוני כמה שיותר מהר אחרי הלידה הפכה לספורט בינלאומי. אם אפשר לצאת מדלתות בית החולים עם הסקיני של לפני ההריון, מה טוב. למרות שמדובר בדבר שהקשר שלו למציאות לוקה בחסר, זוהי משאת נפשן של הריוניות רבות, בעיקר כי זוהי הדוגמה הזוהרת שהמדיה מקפידה להזין אותן בה. אבל יש גם מפורסמות שמראות את האמת, והאמת לא כוללת סקיני ג׳ינס. האמת כוללת משקל עודף, גוף עייף, סימני מתיחה ובטן הריון שממשיכה איתנו הביתה, הרבה אחרי שלא נשאר בה אף אחד.

החלטנו להרים לנשים שלא נכנעו לשקר הזה, ושיתפו את העוקבות שלהן, בתמונות ובמילים, במציאות הפוסט הריונית כפי שהיא באמת:

כריסי טיגן

טיגן היא אחת הסלבריטאיות הכי כנות בעולם. היא משתפת הכל. דיכאון אחרי לידה, סימני מתיחה, קשיים בהנקה, משקל הריון שמסרב לרדת, ואפילו שיתפה תמונה של שדיה, כשאחד קטן מהשני משמעותית בעקבות הנקה לא מאוזנת. "אתן חייבות לתת לעצמכן זמן ולהבין שיצא מהגוף שלכן תינוק," היא מבהירה. "לקח זמן לעלות במשקל ויקח זמן להוריד אותו. זה בסדר. תיהנו מהתינוק שלכן. אל תשתגעו."

View this post on Instagram

A post shared by chrissy teigen (@chrissyteigen) on

קייט וינסלט

השחקנית הבריטית המהוללת היא אם לשלושה ילדים, ומעולם לא ניסתה לעשות כאילו ההריונות שלה לא היו ולא נבראו. "אני לא מביטה במראה ואומרת: וואו, אני נראית פנטסטי. הבטן רופסת, השדיים עברו שימוש אינטנסיבי, וכל הגוף די רך. אף אחד לא מושלם, ואני לא מאמינה בשלמות. אני כן מאמינה שצריך לומר: זו אני. הנה אני הלא מושלמת. אני גאה להיות מי שאני."

View this post on Instagram

A post shared by Kate Winslet (@kate.winslet.official) on

קירה נייטלי

השחקנית הבריטית אמנם צנומה, אבל עברה הריון ולידה קשים, ומאז הפכה לקולנית מאוד בנושא הלחץ של התקשורת על נשים אחרי לידה, ואפילו הפנתה אצבע מאשימה לקייט מידלטון, על כך שיצאה אל התקשורת אחרי איפור ושיער מיד לאחר הלידות שלה. קירה זועמת על הלחץ לחזור לג׳ינס הישן. "זה גוף אחר," היא מסבירה. "וזה מה שאמור להיות, כי הוא עשה דבר בלתי רגיל. באמת שחשבתי שאגיד לעצמי: מהר, את חייבת לחזור לעצמך, אבל יצא שאמרתי את הדבר ההפוך: שימות העולם, את לא שמה עליך את הלחץ הזה עכשיו. האופן שבה התקשורת מתייחסת אל הנשים, ומשבחת אותן על החזרה לגזרה, פשוט מבחילה אותי."

View this post on Instagram

A post shared by Keira Knightley Fanpage (@keira_knightley_) on

זואי דשנל

הזמרת והשחקנית האהובה נלחמת גם היא בדעה הרווחת שיש לזנק חזרה למימדים שלפני ההריון, כאילו דבר לא קרה. "כולנו ראינו את התמונות הסקסיות של אמהות עם ביקיני חודש אחרי לידה," היא אומרת. "אני החלטתי מראש שלא אהיה כזאת. מעולם לא היה לי צורך להיות רזה כמו מקלון, אבל גם הציפייה לחזור למידות של לפני ההריון מהר כל כך, זה הזוי. הרי זה לא משהו שהגוף הוולדני אמור לעשות. כל האיברים בגוף זזו, למען השם."

View this post on Instagram

A post shared by zooeynews (@zooeynews) on

דרו ברימור

ברימור נמצאת מול המצלמות ההוליוודיות כמעט מאז שפרצה מרחם אמה, ועדיין, היא אחת מסרבניות הקונצנזוס הגדולות בנושא האופן שבו ׳אמורה׳ אישה להיראות לאחר הלידה. "אחרי שילדתי פעמיים הגוף שלי עבר דברים משוגעים, ולא היה קל להמשיך להיות חיובית ולאהוב את עצמי. הרגשתי כמו קנגורו עם כיס ענקי מלפנים, כל הגוף רופס ומשונה, אבל הגוף הזה יצר ילדים. אני עושה פעילות גופנית ומבלה עם ילדי, ומנסה לקבל פרופורציות. קל מאוד לאבד אותן ולשקוע בזה. אני שונאת לראות את כולם מושלמים כל הזמן. איפה האמת? איפה ההומור העצמי?"

View this post on Instagram

A post shared by Drew Barrymore (@drewbarrymore) on

קריסטן בל

אנה מלשבור את הקרח היא לוחמנית מחוץ למסך בדיוק כפי שהיא בסרט. קריסטן בל ובעלה השחקן דקס שפרד הם לוחמים למען זכויות ילדי הסלבס מול הפפראצי, ובל אוהבת להגיד את האמת בפרצוף ולפוצץ את הבועה ההוליוודית. "אני לא מסכימה לדאוג לגבי השינויים של הגוף שלי, כשהשינויים האלה הם נורמליים," מצהירה קריסטן. "אחרי הלידה האחרונה לא נשקלתי. הערך העצמי שלי לא מגיע ממידת השמלה שאני לובשת. לקח לי למעלה משנה להוריד את משקל ההריון, וכשאני מביטה למטה עדיין יש לי עור עודף בבטן. זו תזכורת לכך שעשיתי משהו יוצא דופן. תזכורת לכך שאני גיבורת על. אני גאה בזה."

View this post on Instagram

A post shared by kristen bell (@kristenanniebell) on

קייט האדסון

השחקנית בת ה-39 הפכה לאם לבת שלישית ממש לא מזמן, וחודשיים אחרי הלידה היא מתחילה להתעמל כדי לחזור לגוף המאוד חטוב שהיה לה קודם, אבל לדבריה היא לא עושה את זה מתוך לחץ חיצוני. "השגרה של התינוקת מתחילה להסתדר," היא מספרת, "ועכשיו הגיע הזמן לתת גם לעצמי קצת פוקוס. במקרה שלי, פוקוס זה מיקוד בבריאות. אני רוצה להיות בסביבה הרבה זמן כדי לגדל את ילדי המון זמן. כל האמהות יודעות כמה קשה לנהל את הזמן האישי כשאת אמא. אני משתדלת להתאמן, לאכול טוב, ולשמור על נפש בריאה בגוף בריא.

View this post on Instagram

A post shared by Kate Hudson (@katehudson) on