ב-2011, התוודענו ל"בייבי יוגה באקסטרים" בו תינוקות מונפים לכל עבר, מוחזקים על ידי יד אחת ומנופפים משל היו כדור. ארבע שנים אחרי ודומה שהדבר הקשה לצפייה הזה חזר למחוזותינו. השבוע שטפו את האינטרנט שני סרטונים, קשים מנשוא. באחד נראית אישה אוחזת בזרועותיו של תינוק מעל לראשו, ומטבילה אותו שוב ושוב בדלי מים. בסרטון השני נראית אישה מעבירה "אימון התעמלות" לתינוק קטנטן, מנופפת אותו ומטלטלת אותו לכל עבר. 

התגובות ברשתות החברתיות, כצפוי, לא איחרו להגיע. משום מה, הסרטונים לא הוסרו מהרשת, וממשיכים לצבור צפיות - מבלי שאיש מנסה לטפל בנושא במישור החוקי. ואולם, לפחות לגבי סרטון ההעמלות, קשה להאמין כי גם אם תאותר האישה המופיעה בו היא תיאלץ לתת את הדין על מעשיה. כבר ב-2011 כאמור פורסם סרטון של גורו התעמלות תינוקות בשם לנה פוקינה, שנראתה מטלטלת תינוק בצורה מחרידה לא פחות. פוקינה, שמצטלמת כשהיא מבצעת את "התרגילים" ונחשפת בשמה המלא ובפניה, מתרגלת את השיטה כבר 30 שנה, עם תינוקות החל מגיל שבועיים - ומעולם לא נאלצה לתת את הדין על המעשים השנויים במחלוקת. 

Amokona to walan magawa sa buhay lahat sinit sa aking

Posted by Tayaton Salipada on Tuesday, May 26, 2015
 

 לדברי פוקינה והדוגלים בשיטתה, התרגילים מגבירים את זרימת הדם למפרקים, מאיצים את הגדילה וההתפתחות ומועילים לשרירים ולשלד. למרבה הצער, נראה כי במקום לעורר אנטגוניזם, פרסום הסרטון שלה לפני ארבע שנים רק גרם לתחילתו של טרנד. 

>> "למה כל הריונית חושבת שהיא מעניינת מישהו?"