במשך תשעה חודשים חלי פריזנט נזהרה מאוד ושמרה על עצמה כדי שלא תידבק בקורונה במהלך הריונה. שלושה ימים לפני התאריך שבו נקבע הניתוח הקיסרי, גילתה לתדהמתה כי אמצעי הזהירות לא הועילו - היא נדבקה בקורונה.

"בתי קיבלה בבדיקת קורונה תוצאה חיובית. ישר התקשרתי לרופא ואמרתי לו - תקשיב, אני חייבת לצאת מהבית. אני בשבוע 37 והניתוח הקיסרי בשבוע הבא", שיחזרה פריזנט בשיחה עם ניב רסקין ב"חדשות הבוקר", "הייתי בהריון בסיכון, אסור שאדבק ממנה. הוא אמר לי להגיע מיד לבית החולים. עשו לי הבשלת ריאות ובדיקת קורונה וגילו שאני חיובית".

הרופאים מיהרו לבודד את פריזנט בחדר סגור במחלקת הקורונה: "סגרו אותי בחדר ואמרו לי, 'את לא יוצאת מפה'. לא הבנתי בכלל לקראת מה אני הולכת. הסבירו לי שזאת מחלקה סגורה, אין יוצא ואין נכנס ובעלי לא יוכל להיות איתי בניתוח. חשבתי, איך אטפל בילד? אני צריכה להתאושש מהניתוח. מי יעזור לי להרים אותו?".

אחרי הלידה, כששכבת שם לבד בחדר, מה עבר לך בראש?
"בכיתי הרבה וניסיתי להתאושש מהניתוח כדי להתחזק. אם הייתי בלידה ראשונה, הייתי נכנסת לדיכאון מאוד עמוק. התינוק נולד עם סוכר מאוד נמוך, הוא היה ביחידת מעבר 30 שעות. דקרו אותו עשרות פעמים ולא יכולתי להיות לצידו. חברה מאוד טובה שלי קיבלה את התינוק ישר אחרי הניתוח והייתה צמודה אליו. למחרת חמותי הייתה איתו".

לידה בימי קורונה (צילום: חדשות 12)
לידה בימי קורונה | צילום: חדשות 12

במשך 30 שעות פריזנט לא פגשה את בנה. "נכנסתי לסטרס שאולי אני לא אמא מספיק טובה. איך אתאושש מהניתוח, איך אטפל בו?", סיפרה, "איבדתי את זה, פחדתי שלא אצליח להתחבר אליו. הבנתי שאני חייבת לחזור הביתה, גם עם הכאבים של הניתוח, שככה אתאושש הכי טוב. זאת הייתה החלטה טובה".

אורי איזק מחדשות 12 והצלם איציק בן סניור ליוו את חלי ובעלה דניאל בימים הדרמטיים בבית החולים. "לוקח זמן לעכל את החוויה הזאת ולהבין מה קרה בכלל", הודה דניאל, "בהתחלה התעסקנו רוב הזמן באופרציה - איך לשנע, איך להעביר דברים לחלי, איך לדאוג לה. אחר כך, כשאתה משקיף על מה שקרה מלמעלה, אתה מבין כמה החוויה הזאת מורכבת ועוצמתית. אנחנו עדיין מנסים לעכל את מה שקרה".

איך אתם מתנהלים עכשיו בבית?
"שומרים על מרחק מחלי. יש את חדר השינה שהוא סוג של איזור אדום, נכנסים אליו וניגשים לתינוק רק אחרי שמחטאים ידיים ושמים מסיכה על הפנים. יש לנו עוד שתי בנות שצריך לדעת איך להתנהל מולן. אנחנו מתעסקים בזה כל היום וזה לא פשוט בכלל".