מל ברמנר מבריטניה הייתה בבית עם התינוק שלה כשהחליטה להיכנס למקלחת, חמישה ימים אחרי שילדה בניתוח קיסרי. היא נכנסה למקלחת, הפעילה את המים, והחלה להישטף. כמה שניות לאחר מכן היא התכופפה לקחת את השמפו, ומה שקרה לה אחר כך הם החומרים שמהם עשויים הסיוטים – התפרים מהניתוח הקיסרי שעברה פקעו החוצה, ופצע הניתוח שלה נפתח לחלוטין.

"כשהתרוממתי ראיתי את כל המעיים שלי נשפכים החוצה מהבטן", כתבה ברמנר, 38, באתר Channel Mom אחרי המקרה. "צעקתי לבן זוג שלי, שהיה עדיין במיטה, הוא הוציא אותי מהמקלחת והושיב אותי והרים לי את הרגליים. הוא היה בצבא, אז הוא רגיל לכאלה דברים".

בן הזוג, אדם ג'ונסון, 40, כיסה את ברמנר במגבת והתקשר בבהילות לאמבולנס. בין לבין, הוא גם הספיק לצלם אותה על הספה, כשהיא אוחזת במעיה בידיה ובפרצוף מבועת למדי. "לא הרגשתי כאב בכלל, זה היה די ביזארי", היא עדכנה, והבהירה גם שיש לה סף כאב גבוה מאוד.

>> ניתוח קיסרי: 13 דברים שאת חייבת לדעת

כשהגיעו הפראמדיקים, הם החליטו להטיס את ברמנר במסוק מיידית לבית החולים הקרוב, לא לפני שהזריקו לה מורפיום כדי להתמודד עם הכאב, למרות שהיא עצמה מעידה שלא סבלה מכאבים. שם, בבית החולים, הרופאים הכניסו אותה לחדר טיפולים, דחפו את המעיים פנימה, ותפרו מחדש. היא בילתה שלושה ימים נוספים בבית החולים. "החלק הכי קשה בכל הדבר הזה היה שהפרידו אותי מהתינוק שלי לכל כך הרבה זמן", מבהירה ברמנר לאתר.

"כשאני מסתכלת בתמונה הזו אני נזכרת בעצמי יושבת שם, עם כל תכולת הבטן שלי בחוץ, ומחזיקה את הכל בידיים. הכל זז והשמיע קולות, זה היה מחריד, לא ממש האמנתי שזה קורה לי. זה היה ממש קריפי".

המינוח הרפואי של מה שקרה לברמנר הוא פקיעה כירורגית (Wound Dehiscence). זה סיבוך שמתרחש אחרי ניתוח, כאשר חתך ניתוחי נקרע לפתע. אחרי המקרה, המנתח שערך לברמנר את הקיסרי הסביר שיכול להיות שהוא קשר את החוט כמו שצריך, או שהוא הותיר קצה חוט קצר מדי.

האירוע המחריד הזה לא מנע מברמנר לרצות עוד ילדים, כך היא גילתה. "אחרי שנכנסתי שוב להריון, הציעו לי לנסות לידה טבעית או ללכת שוב על קיסרי מתוכנן, ובחרתי בקיסרי. הפעם הם היו זהירים במיוחד במשך כל ההריון, ואפילו עברתי סקירות מדי חודש". הפעם הניתוח הלך היטב, והיא החלימה במהירות ללא כל סיבוכים. "אחרי הניתוח הייתי מאוד זהירה, לא להרים שום דבר מהרצפה וממש לא להתאמץ, עשיתי מקסימום הליכה קצרה. זה היה מבהיל מאוד וממש לא רציתי שחזור של מה שקרה. אנשים חושבים שניתוח קיסרי זה קלי קלות. זה לא, זה ניתוח בטן מסובך, ומתברר שיכולות להיות לו השלכות מאוד לא נעימות. למזלי, זה נגמר טוב".