לילי וגרייס (צילום: יוטיוב)
"אני באמת מאמינה שהן נתנו אחת לשנייה כוחות". לילי וגרייס | צילום: יוטיוב
נתחיל מהסוף: לילי וגרייס ג'ונסטון חגגו לא מזמן יום הולדת שנה, ושתיהן בריאות ושלמות. אבל רק לפני כמה חודשים, המצב היה שונה בתכלית. במשך שבועות ארוכים נאבקו הבנות על חייהן בפגייה באדינבורו, אחרי שנולדו בשבוע ה-27 להריון. אחרי יותר מחודש וחצי בנפרד, הניחו אותם אנשי הצוות הרפואי באינקובטור משותף, ובמשך חודשיים הן נלחמו ביחד - עד שהתחזקו ושוחררו מבית החולים.  

"אני באמת מאמינה שהן נתנו אחת לשנייה כוחות", אמרה האנה, אמן של השתיים. "אני לא יודעת אם הן היו מצליחות לעשות את זה לבד". את שבעת השבועות הראשונים לחייהן, כאמור, בילו השתיים בנפרד. "שתיהן היו מחוברות למכונת הנשמה, אבל ללילי היה זיהום מסוכן, והיו חייבים להרחיק אותה מכל הפגים האחרים, וגם מאחותה כמובן, כדי שלא תדביק אף אחד. רק אחרי שהזיהום חלף, אחרי טיפול עקשני באנטיביוטיקה חזקה, הצוות העביר אותן לאינקובטור משותף - והן מיד התכרבלו אחת בשנייה והחזיקו ידיים. זה היה רגע כל כך מרגש - ממש ידענו מיד שהן ישרדו ככה, ביחד". 

לילי וגרייס (צילום: יוטיוב)
"הן פשוט לא נפרדות לרגע". לילי וגרייס חוגגות שנה | צילום: יוטיוב
החוויה המורכבת שעברו בפגייה חיברה את הבנות בקשר מיוחד, שנמשך עד היום. "גם עכשיו, אחרי כמה וכמה חודשים בבית, הן פשוט לא נפרדות לרגע. אם הן משחקות ואני לוקחת אחת מהן להחליף חיתול, שתיהן בוכות עד שאני מסיימת. הן כל הזמן צוחקות וממלמלות אחת לשנייה, פשוט החברות הכי טובות בעולם". 

>> קלי קלות: התאומות שהכי פשוט לזהות ביניהן