פטמות סדוקות, גודש בחזה, טפטופים מביכים - כל מניקה מכירה את המצבים האלה הנלווים לא פעם להנקה. אז בין אם ההנקה הולכת לך בקלי קלות, ובין אם ההתחלה לא פשוטה ואת מחפשת נחמות וחיזוקים (וגם פטנטים שיקלו עלייך) – אם את מניקה, הכתבה הזו בשבילך.

>>שלחי אלינו את הטיפ המנצח שעזר לך להמשיך להניק ותוכלי לזכות בפרסים שווים

1. קונכיות סיליקון להגנה על פטמות סדוקות

 

קונכיות הגנה לפטמות אבנט (צילום: AVENT)
יפרידו בין פטמה סדוקה ומגע החזייה. AVENT | צילום: AVENT
כשהפטמה סדוקה, פצועה או סתם כואבת אחרי שעות של הנקה, הדבר האחרון שאת מסוגלת לשאת הוא מגע של חזייה צמודה מדי, או בד של חולצה. לפעמים, אפילו הרפידה העדינה והסופגת מכאיבה. כדי לאפשר לפטמה להתאוורר קצת, את יכולה להתאבזר בזוג קונכיות שקופות, שייצרו מרווח בין הפטמות שלך לבין העולם. בתור בונוס, את יכולה להשתמש בחלב שיטפטף וייאסף בקונכייה גם למטרות אחרות.
מחיר: 89.99 ש"ח לשתי קונכיות של AVENT. להשיג בפארמים ובחנויות התינוקות.

2. קומפרס להקלה על גודש בחזה

אין תמונה
תרגיעי. קומפרס של ניפי

הרעיון כאן הוא לנצל את העובדה שאת ממילא עושה קומפרסים, ולשדרג את החוויה בעזרת צמחי מרפא מונעי גודש. חולטים את הצמחים, טובלים בהם קומפרס ומניחים על השד – עם קירור מקדים או בלעדיו – בכל חשד לתחילת גודש.
מחיר
: 49 ש"ח. להשיג ברשת בייבי טבע

3. רפידת קירור חד פעמית

 

אין תמונה
מהמקרר לפטמה. רפידות קירור חד פעמיות של טומי טיפי
רפידות קירור חד-פעמיות, שמגיעות ארוזות כל אחת בנפרד על מנת להבטיח את הסטריליות שלהן. הרפידות הללו, אחרי שהות קצרה במקרר, מבטיחות לסייע במניעת גודש ובהקלה על פטמות כואבות. בנוסף, הן מגיעות בנרתיק אחסון עם 36 רפידות הנקה סופגות.
מחיר: 119 ש"ח ל-4 רפידות קירור ו-36 רפידות סופגות. להשיג בפארמים ובחנויות התינוקות.

4. רפידות הנקה רב פעמיות

אין תמונה
לשימוש חוזר. רפידות הנקה רב פעמיות של קושיז

למניקות האקולוגיות שבינינו, וגם לכאלה שסובלות מסדקים, דלקות ופטריות בשד וחייבות לזנוח את הנוחות שברפידות החד-פעמיות, יש פתרון רך ונעים, בדמות רפידות פלנל רב פעמיות, צחורות ומרובות שכבות, למניעת נזילות וטפטופים. הרפידות עשויות 100% כותנה, ואפשר לכבס אותן ביד או במכונה.
מחיר: 69 ש"ח ל-6 רפידות. להשיג ברשת בייבי טבע.

5. כריות חימום/קירור לשדיים

אין תמונה
הקלה. כריות חימום וקירור של AVENT

העצה הותיקה מכולן שניתנת למניקות כאובות, אחרי הכרוב המיתולוגי כמובן, היא לחמם את השדיים לפני ההנקה (כדי לעודד את זרימת החלב), ולקרר אותם לאחריה (כדי לכווץ את העניינים ולמנוע גודש ודליפות). כדי לא להסתבך עם יותר מדי אינסטרומנטים, פותחה כרית ג'ל דו-שימושית, שיכולה לשמש כקומפרס חם או קר לפי הצורך.
מחיר: 119 ש"ח לשתי כריות ושני כיסויי בד כביסים של AVENT. להשיג בפארמים ובחנויות התינוקות.

6. טיפות להעשרת חלב אם

 

אין תמונה
חילבה, מאחוריך. טיפול להעשרת חלב אם
אם את לא אוהבת להריח כמו דוכן שווארמה בקיץ, כנראה שכמוסות החילבה המסורתיות הן לא הפתרון בשבילך. אם אין לך סבלנות לחליטות, את יכולה להיעזר במיצוי של תערובת צמחי מרפא, שמבטיחה ליצור אצלך שפע חלב עשיר ובריא.
מחיר: 76 ש"ח. להשיג ברשת בייבי טבע.

ויש עוד: חזיית משאבה, מכשיר לבדיקת אלכוהול לפני הנקה, כרית הנקה זרחנית