כבר נשפכו אינסוף מילים על הקשר בין אמא לתינוק שלה. מהרגע שהוא מגיח מהבטן ונהיה מוחשי, אין דבר שאמא לא תעשה בשביל הילד שלה, כולל כמובן דברים שמסכנים את שלומה. אמהות יילכו רחוק מאוד בשביל שהילדים שלהן יהיו בריאים ומאושרים. והנה סיפור מרגש של אחת מהן, שברגעים קשים מאוד, כשבריאותה מעורערת והיא על מיטת בית חולים, לא ויתרה על הבריאות של התינוק שלה.

מאמא בשם מליסה ג'ונסון אושפזה באופן בהול כשהיא הייתה בשבוע ה-22 להריונה ונושאת ברחמה תאומים. האבחנה הייתה ברורה די מהר: רעלת הריון – אותו סיבוך העלול לתקוף הריוניות ובא לידי ביטוי בלחץ דם גבוה, בדרך כלל בשבועות מתקדמים יותר בהריון. אחת התופעות המסוכנות ברעלת היא נזק לאיברים, בעיקר לכבד ולכליות.

מאחר שלידה בשבוע 22 משמעותה עוברים שאינם יכולים לשרוד, הרופאים הצליחו לייצב את מצבה של מליסה ובסופו של דבר ליילד את התאומים בשבוע 26, שבוע מוקדם מאוד, אבל עם סיכוי כלשהו להישרדות.

מיד אחרי הלידה מליסה החליטה שהיא מעניקה לבנים שלה את הטוב ביותר. בעודה במצב קריטי, כשהכבד שלה במצב שמסכן את חייה, היא החלה לשאוב לתאומים, מווריק ומנינג, חלב. מליסה התחברה למשאבת חלב דו צדדית ממיטת חוליה, והדרייב המטורף שלה לתת לפגים את חלב האם שהם כל כך זקוקים לו, הביא את כל מי שמכיר אותה להעריץ אותה. אחותה מיד שיתפה את הסיפור בפייסבוק, רק כדי להראות עד כמה רחוק אמהות יילכו כדי לוודא שהתינוקות שלהן בריאים. מליסה תזדקק כנראה להשתלת כבד בעקבות הנזק שהכבד שלה ספג מהרעלת.

"אני רוצה לתת הכרה לאחותי באופן פומבי", כתבה האחות אמנדה בפייסבוק, בפוסט שזכה לאלפי שיתופים, "היא כרגע ביחידת טיפול נמרץ אחרי שילדה תאומים בשבוע 26 לאחר שלקתה במקרה של רעלת הריון. אפילו כשהכבד שלה קרס, עד כדי כך שהרופאים דיברו על אפשרות להשתלת כבד, היא עדיין מחויבת לתת לתאומים שלה את כל מה שהיא יכולה. אחד התינוקות הוא במצב קריטי כרגע, אנחנו מתפללים לנס לשלושתם. הנה היא בתמונה, שואבת חלב כשאני מסייעת לה. היא מחוברת ל-4 תרופות אינפוזיה והמוני כדורים, היא מסרבת למשככי כאבים כדי שלא ישפיעו על החלב שהפגים שלה מקבלים. היא מדהימה, בבקשה תשמרו על הבנים במחשבות ובתפילות שלכם, בעודם נלחמים במסע הארוך על חייהם".

אמנדה, אחות מיילדת במקצועה, פתחה בנוסף בקמפיין מימון המונים לטובת סיוע לאחותה ולמשפחתה, שהמצב הרפואי הזה הותיר אותם עם אינסוף חשבונות רפואיים, ואף פתחה קבוצה בפייסבוק לעדכונים שוטפים. המשפחה מתפללת לשלום השלושה. שרק יזכו לינוק מאמא במהרה.

מקור

>> כל מה שחשוב שתדעי על רעלת הריון