הנקה יכולה להיות מאתגרת, בפרט כשמדובר בתאומים. הנקה למרחקים ארוכים מותחת את האתגר לקצוות חדשים, והנקת תאומים במשך שנתיים אמורה הייתה, בעולם מתוקן, לזכות את המניקה ואת מעגל התמיכה שלה במחיאות כפיים וקידות בכל אשר יילכו. 

מי שעוקב אחרי דף הפייסבוק "מאמא בין" מכיר את הרוטינה - תמונות הנקה מצחיקות, מרגשות, יפות ואמיתיות עולות לשם מדי יום ביומו - אבל התמונה של מרינה, אם לזוג פעוטות בני שנתיים שנאבקה על ההנקה והצליחה לעמוד באתגר העצום הזה, פשוט לא משאירה אף אחד אדיש. "צילמנו את התמונה הזו כדי לחגוג שנתיים של הנקת התאומים שלנו", כתבה מרינה בטקסט שצורף לתמונה. "אחרי שנאבקתי באספקת חלב מועטה, לשונות קשורות של שניהם וכמה 'שביתות הנקה' של הילדים, הצלחתי - ולא הייתי מצליחה בלי התמיכה האוהבת והאינסופית של בעלי". 

Mama Marina says:"We had photographs taken to celebrate making it to two years nursing twins.  After struggling with...

Posted by Mama Bean Parenting on Monday, November 23, 2015

דווקא נוכח מסרים מחלישים מהסביבה, שנוטה להפחיד אמהות לתאומים ולעתים גורמת להן לוותר על ההנקה מראש (אף שהגוף הנשי מסוגל לחלוטין, ברוב הגדול של המקרים, להזין שני תינוקות במקביל), ושופטת נשים בחומרה על "הנקה ממושכת מדי" - לתמונה של מרינה יש חשיבות עצומה. אבל מעבר לכך, העובדה שהיא מעלה לדיון את חשיבותו הקריטית של מעגל תמיכה, ובפרט תמיכה של בן הזוג באתגר המורכב הזה - אמורה לגרום לכל מי שנתקל בה לשתף אותה ולהעביר הלאה את המסר.

>> לא סתם שתי נשים מניקות: מה שונה בתמונה הזאת?