בגיל 45, עולמה של רוני שביט אופק חרב עליה. בנה הבכור, בר, נהרג בדרכו לבדיקה באיכילוב בתאונת אופנוע ביציאה מהמושב מכמורת שם הם גרים. ״הרגשתי שאין לי טעם לחיים. בר היה היקר לי מכל היה איש הסוד והחבר הכי טוב שלי. המוות שלו הפך את החיים שלי לגיהנום ומיד, עוד בשבעה, הבנתי שאני רוצה המשכיות וטעם בחיים האלה ולהביא עוד ילד לעולם אבל בגילי כבר כולם אמרו לי שזה חסר סיכוי וגם אם כן אז רק מביצית לא שלי".

רוני לא ויתרה והלכה לרופאים ועברה שלל בדיקות אבל אף אחד לא התייחס אליה ברצינות. "בשלב מסויים ויתרתי ואמרתי לעצמי שיש לי 2 בנות מקסימות ובר איתנו בלב. הנחתי לזה והמשכתי הלאה בחיי״, היא מספרת.

אבל לחיים יש חוקים משלהם ועולמה של רוני שוב התהפך והפעם לפני 9 חודשים, יומיים בלבד לפני מועד האזכרה לשנה הרביעית למותו של בר. ״הרגשתי רע וחשבתי שזה בגלל התאריך אבל משהו אמר לי שזה לא עוד כאב ושלחתי את בעלי אוהד לרכוש בדיקת הריון. הוא צחק עליי ואמר לי: 'את עוד מעט בת 100, אין סיכוי', אבל הרגשתי שיש משהו".

אוהד חזר עם הבדיקה ותוך כמה דקות שמע צהלה. כשרוני הראת לו את הבדיקה הוא לא האמין ודרש שרוני תעבור עוד בדיקה שגם יצאה חיובית. וכך בגיל 49, כנגד כל תחזיות הרופאים ומשום מקום, נכנסה רוני להריון ספונטני. בערב שמחת תורה, בזמן שחותמים את ספר דברים ומתחילים מחדש את פרשת בראשית, חזרה רוני לאיכילוב והפעם הביאה לעולם בת בלידה קיסרית.

ואיך הרגשת?

״התחלתי לבכות ולא האמנתי ולקח לי זמן לעכל ומאוד פחדתי שיקרה משהו אבל זכיתי בהריון כמו של בת 20 עם בחילות ותוצאות תקינות. כל בדיקה הייתי בטוחה שמשהו לא יצא תקין אבל הנה- הכל יצא תקין עד שהגענו לרגע הלידה". 

כמה בר איתך במהלך הלידה?

"אני מדברת איתו כל היום. בלידה הבאתי תמונה שלו והסתכלתי עליו. הוא שלח לי את רומי".

מה תספרי לרומי כשתגדל?

"אני אספר לה שהיה לה אח, אומנם הרבה לפני שהיא נולדה אבל הוא תמיד יהיה חלק מאיתנו".