הריון ולידה הם לכאורה פשוטים למדי. מצד אחד אמנם מדובר בסוג של נס, תשאלו כל הורה עם עיניים מאוהבות, אבל מדובר באירוע שמתרחש ללא הפתעות מיוחדות אינספור פעמים ביום משחר ההיסטוריה. לפחות עד שמשהו קורה, ואז, ובכן, זה קצת פחות נס.

הריונית אחת, שמגישה בימים אלו תביעה נגד בית החולים שיילד אותה, הייתה בטוחה שגם הלידה שלה תעבור ללא סיבוכים מיותרים, אבל ככל הנראה העניינים לא הלכו בדיוק כמתוכנן, ולטענתה היא עברה ניתוח קיסרי ללא הרדמה.

זה קרה בקליפורניה, במחוז סן דייגו. על פי כתב התביעה הרופא בחדר הניתוח פתח את הבטן לדלפינה מוטה, אמא בת 25, ללא הרדמה בכלל, במה שהוגדר ניתוח קיסרי חירום. האישה צרחה מכאבים, בכתה וצעקה לרופאים שהיא מרגישה הכל, עד שבסופו של דבר היא התעלפה בגלל הכאב. אחרי שהיא התאוששה, היא החליטה לא לשתוק ותבעה לפני מספר שבועות את המרכז הרפואי Tri-city, בעילה של רשלנות רפואית, מאחר שהיא סובלת מפוסט טראומה ומצוקה רגשית בעקבות המקרה.

בית החולים מכחיש מכל וכל את פרטי האירוע. בהודעה שהתפרסמה מטעם מחלקת הדוברות שם, נאמר כי "בטיחות החולים ואיכות הטיפול היא בראש סדר העדיפויות שלנו במרכז הרפואי". בהצהרה שנמסרה בהמשך כינו אנשי בית החולים את הטענות של בני הזוג "שערורייתיות", והתעקשו שלמרות הטענות בכתב התביעה, האישה קיבלה הרדמה לפני הניתוח. "האישה הורדמה לפני הפרוצדורה, אנחנו שמחים שהתינוק בריא ושמח", נאמר על ידי בית החולים.

אז מי דובר אמת ומי לא? ואולי בכלל הייתה אי הבנה, אם אפשר לקרוא לכזה מקרה ככה. בני הזוג התראיינו לאתר באזפיד ניוז, והבהירו שממש לפני הניתוח הרופא מרח משהו על העור של דלפינה. הם סבורים שזה היה איזה סוג של אלחוש עורי מקומי, אבל למרות זאת, דלפינה פשוט הרגישה הכל, מרגע שהרופא החל את החתך. "התחלתי לצרוח ואני זוכרת שהתעלפתי", דלפינה סיפרה לבאזפיד, "הם היו צריכים ממש להחזיק אותי צמודה למיטה כי כל הגוף שלי הגיב בגלל הכאב הזה".

על פי כתב התביעה, דלפינה וארוסה, פול איינקור, הגיעו לבית החולים בבוקר של נובמבר 2017, כשהיא הייתה בשבוע 41 להריון. הם ציפו שהם תקבל זירוז בשל השבוע המתקדם. אבל למחרת בבוקר, בשעה 5:30, הרופאים לא הצליחו לשמוע את הדופק של העובר, והרופאה של דלפינה, סנדרה לופז, הכריזה על ניתוח קיסרי חירום.

"אחיות הגיעו וגם רופאים, ואני זוכרת שהם קרעו ממני את כל החוטים והמוניטורים", היא מספרת. היא נלקחה לחדר ניתוח, שם הזעיקו רופא מרדים מספר פעמים, אך על פי התביעה הוא מעולם לא הגיע. היא אמנם קיבלה אפידורל לילה קודם, אבל ההשפעה שלו כבר פגה, ובכלל – הוא לא מוקם בכלל באזור שבו עשו לה את הניתוח. היא אמרה זאת לאחיות, היה לה ברור שהיא לא מורדמת בכלל.

"שמעתי את הרופאה אומרת 'אנחנו חייבים לעשות את זה, אנחנו חייבים לעשות את זה", היא אומרת, "החדר כולו היה כאוס אחד גדול". הצוות הרפואי המשיך לנסות לקרוא למרדים, אלא שהרופאה אמרה בשלב מסוים "תקשרו אותה". היא הוצמדה ונקשרה לשולחן ממש רגע לפני שהחלו בחיתוך. הזעקות והתחנונים שלה לא הועילו, ובסופו של דבר, היא כאמור התעלפה. האב הטרי מסכים שהרופאה עשתה את ההחלטה הנכונה לנתח "זה  היה או להוציא את התינוקת בהקדם או שהיא עלולה למות", הוא אומר. הוא רק לא מבין למה בית החולים לא היה מוכן יותר למצב של קיסרי חירום. הבת של השניים, קאלי, בת שנה עוד מעט. הם תובעים מבית החולים פיצויים על סך 5.75 מיליון דולר.