ימים בודדים אחרי הלידה אסתי שי נאלצה להיכנס לבידוד. היא כבר שבוע וחצי מנותקת מהילד שלה. כל זה בגלל שבבית החולים הכניסו בטעות חולה קורונה לחדר שלה. 

שי ילדה בשבוע מוקדם. בנה נלקח לפגיה והיא עברה ניתוח בהול ולכן היא לא יכלה להגיע ממחלקת יולדות כדי לראות אותו. יום לאחר מכן נכנסה לחדרה עוד יולדת. שעתיים לאחר מכן התברר שהיא חולת קורונה. "זה היה הלם", אומרת אסתי. "אנחנו ביקשנו לעבור לחדר עם יולדת שאין לה תינוק איתה בחדר ולא הכניסו אותנו. יש לי עוד שבוע שלם לחכות".

"היה מאוד קשה לשמוע אותה ולהכיל את הסיטואציה בלילה, כשהיא התקשרה בבכי", אומר יובל, בעלה של אשתי. "שנינו לא ישנו באותו הלילה".

בינתיים אסתי מסתפקת בתמונות ובשיחות זום בעזרת יובל ובעזרת בת שירות. "הדבר שהיה הכי חשוב לי שבית החולים יידע לעדכן את הנהלים שלהם. אני שומעת משפטים כמו 'זה ימשיך לקרות', וזה הזוי שיש להם את היכולת לקבל תשובות כל כך מהר, ובכל זאת לא מחכים".

 

פרופ' ארנון אפק, המשנה למנכ"ל שיבא, התייחס באולפן למקרה: "אני מאוד מצטער, ליבי עם אסתי ויובל. עשינו ונעשה עוד כמה דברים, גם בראייה לאומית מתוך המקרה הזה, כי כל מערכת חייבת ללמוד. כדי לשמור על בית חולים בטוח אנחנו נעשה בדיקות יותר מהירות כדי לקבל תשובות יותר מהירות, כי אנחנו נמצאים בסביבה שיש בה הרבה מאוד חולים. במקרה הזה קיבלנו את התשובה מאוחר יותר ועכשיו אנחנו נזרז את סוג הבדיקות כדי לקבל תשובות יותר מוקדמות ולהימנע מהאירוע הזה.

 "הבשורה הגדולה היא שפנינו למשרד הבריאות וביקשנו לאפשר ליולדות שנמצאות בבידוד עם תינוקות בפגיה, אין הרבה כאלה, להגיע בצורה בטוחה לבתי החולים. אנחנו ובתי החולים אחרים נצליח לשמור על בטיחותן כדי לאפשר לאסתי ולאחרות לראות את התינוקות. אני מצטער ומתנצל ובכל זאת מהסיפור שלך אני מאוד מקווה שבאישור משרד הבריאות ייצא גם משהו טוב".