צילום לידה הוא אחד הדברים הכי אינטימיים שיש. כשחושבים על צלמי לידות, (על מי אנחנו עובדות – צלמות לידה) מיד מצטיירת תמונה של חדר חשוך, יולדת נאנקת וצלמת מתקתקת, והכל באווירה של הכלה ורגעים מרגשים. יש קשר מיוחד בין הצלמת ליולדת – קשר של אמון לאור החדירה הכי פרועה למרחב הפרטי, לרגע הטהור הזה של הלידה.

לכן הסיפור האחרון שהפך לוויראלי, הפתיע אותנו מאוד; לאחרונה עלה לפייסבוק פוסט של אשה שחושפת סיפור די מטריד, כאשר צלמת הלידה שלה לא הסכימה לצלם את הלידה, בטענה שהיא עוברת ניתוח קיסרי, וניתוח קיסרי הוא לא לידה.  

הצלמת האנונימית הצליחה להרגיז לא מעט נשים שילדו בקיסרי אחרי שקבוצת האמהות בפייסבוק Sanctimommy שיתפה צילום מסך של התכתבות בין היולדת לצלמת.

"את לא יולדת", כתבה הצלמת למאמא לעתיד, והודיעה שהיא מסרבת לצלם את הלידה מאחר שלא מדובר בלידה. "את עוברת ניתוח כדי להוציא את התינוק שלך מהבטן שלך. זאת לא לידה, ולא משנה איך תהפכי את זה. ואני לא מישהי שרוצה להיות שם ולצלם את האירוע הזה. אם תחליטי לתת לאמהות האמיתית סיכוי מהתחלה, תעדכני אותי ונוכל לקבוע את הסשן שלך". ואם זה לא מספיק, הצלמת המשיכה במסכת ההעלבות שלה, כשרמזה שהיולדת שבחרה ללדת בקיסרי בעצם מחפשת לחתוך פינות ולבחור בפיתרון הקל. מישהי אשכרה בחרה בה כצלמת?

לפוסט היו אלפי שיתופים ואלפי תגובות, לא רק בגלל הנושא הנפיץ, אלא גם כי ברור שמדובר באשת מקצוע שעברה את הגבול.

ניתוחים קיסריים הם רחוקים מלהיות נדירים. בארה"ב שליש מהלידות הן קיסריות. חלק מהניתוחים מתבצעים בשל סיבוכים בהריונות, חלקם הם פרוצדורות חירום אחרי שעות ארוכות מדי של לידה. ויש כאלה שבוחרות בניתוח אלקטיבי – בין אם מדובר בתינוק גדול מדי או שסתם לא מתאים להן כל הטררם זה של הלידה. בכל מקרה – מדובר בלידה לכל דבר ועניין. "בין אם את יולדת בלידה ואגינלית או מתוך הבטן – זה לא כאילו מישהי אחת יולדת ומישהי אחת לא", אמרה בעבר למגזין SELF ד"ר לורן שרייבר, גניקולוגית מאוניברסיטת נורת'ווסטרן בשיקגו.

כל מי שחוותה לידת קיסרית או מכירה מישהי שחוותה לידה כזאת – יודעת שהחלמה מניתוח מז'ורי כזה הוא ההפך הגמור מלבחור באופציה הקלה. הכאב הנגרם מניתוח כזה וההחלמה שבעקבותיו הם קשים וארוכים ברוב המקרים מלידה ואגינלית. בשורה התחתונה – הצלמת הזאת קצת התבלבלה, שלא לדבר שהיא החמיצה הזדמנות לסדרת צילומים שיכולה לצאת מעלפת. רק תראו איך זה נראה בעיניים של צלמת שיודעת שקיסרי הוא לידה לכל דבר.

מקור

>> כועסת? מצטערות, גם הסיפור הזה ירגיז אותך