אחרי הלידה הדבר האחרון שמסוגל לעבוד הוא המוח שלך, אבל, דווקא אז תידרשי לענות על השאלה הקשה מכולן: מה תרצי מתנה ללידה?

תינוק שוכב לצד אמא מחייכת
רק לא עוד אוניברסיטה! | צילום: אימג'בנק / Thinkstock

הדרך הטובה ביותר לקבל את המתנות שאת זקוקה להן היא להיות ספציפית. מאוד ספציפית. אחרת תמצאי את עצמך בעוד מספר שבועות ממיינת 3 ערכות "אוניברסיטה", 30 חליפות תינוק, 12 שמיכות ועשרות פריטי עיצוב מתוקים אך מכוערים, לחדרי תינוקות.

תביאו עוזרת

כדי לא להיקלע לעומס מיותר המלווה בחרדה ש"נשארו לך עוד 9 ימים להחלפת המוצר" (כשכל מה שאת רוצה לעשות זה להישאר במיטה), חשוב לעדכן מראש את אמך, החותנת, בעלך וכל מי שמתעניין מה לענות שכתישאל השאלה "מה להביא?"

אז מה את רוצה בעצם? ובכן, קודם כל הבהירי לכולם שמתנות ללידה זה גם מתנות ליולדת ותשמחי מאוד אם יפנקו אותך בספר טוב/ סבונים איכותיים/ חלוק רחצה או כל פריט שחלמת עליו והתביישת לבקש.

בין אם את יודעת ובין אם לא, הדברים החשובים ביותר שלהם תזדקקי בשבועות הקרובים הם תמיכה ועזרה, לכן נסי לסחוט כל הבטחה לשלם על יותר ימי עוזרת, בייביסיטר לילדים הגדולים וארוחות מוכנות – כל אלה יצילו את חייך.

בהקשר זה, חשוב שתתאימי את המתנה לאישיות: אמא שלך אוהבת לבשל? בקשי סירים ותבניות מלאי כל טוב פעמיים בשבוע. ההורים שלו גרים רחוק אבל יכולים לסייע כלכלית? הסבירי להם כמה עולה שעת עוזרת או בייביסטר ובררי אם יוכלו לתרום למאמץ המלחמתי עד שתחזרי לעצמך.

הסבים הטריים, הדודים ושאר בני המשפחה, אגב, הם הכתובת לפריטה על נימי הרגש: הנכד החדש יוציא אותם מדעתם, וזו ההזדמנות לבקש ציוד לתינוקות שאת יודעת שיעלו לך בממון רב אבל חיוניות להמשך חייכם המשותפים, למשל: עגלה טובה, מייבש כביסה, סל־קל לרכב.

חיתולים, רבותיי, חיתולים

תינוק חמוד עם חיתול
תמיד טוב. אפשר לקשט עם סרט, אם מתעקשים | צילום: istockphoto

אם באמת כבר יש לכם הכל כי ירשתם/קניתם/גנבתם את כל הציוד הדרוש, פשוט תבקשו חיתולים, ערימות של חיתולים. זה יחסוך לכם מאות שקלים (ואנחנו מדברים על חודשיים שלושה בלבד בחיי התינוק). זה אמנם לא נשמע רומנטי, אבל עדיף לקבל שתי חבילות חיתולים מאשר חליפה מכוערת לתינוק, שבכל מקרה תהיה קטנה עליו עוד שלושה שבועות.

מחברים טובים תמיד כדאי לבקש ספר טוב על הורות, מנוי לירחון הורים מומלץ והבטחה לתת יד כשצריך. לחברים רווקים שמתעקשים להביא משהו, למרות שהם לא יודעים הרבה על תינוקות, בקשו שיכנסו לאחת מחנויות התינוקות ויביאו כמה רעשנים משובחים, דיסקים, קלטות, ספרים או צעצועים שיתאימו לגיל מבוגר יותר (12-6חודשים).

מקרובי משפחה רחוקים וחברים מהעבודה של ההורים בקשו זיכוי באחת מחנויות התינוקות הנבחרות, הלונה פארק החדש שלכם.

לטור הקודם שלי: הפתעות שהגוף מכין לך אחרי הלידה

 

הצטרפי אלינו למסע ההריון המופלא וגלי מה עובר עלייך, איך מרגיש העובר, כמה הוא גדל, אילו בדיקות צריך לעבור ועוד. אנחנו בכללית נלווה אותך צעד אחר צעד בכל שבועות ההריון עד הלידה. מוכנה? לחצי כאן