השינויים הפיזיים והרגשיים העצומים שעוברים עלייך מזדחלים גם אל המיטה הזוגית וקרוב לוודאי שתחושותייך בקשר לגופך (ודעתו של בעלך ביחס ל"מה נשתנה") ישפיעו ישירות על איכות חיי המין שלכם.

אישה וגבר במיטה
סקס בהריון? ברוכה הבאה לגן עדן | צילום: Jacob Wackerhausen, Istock

יש המון סיבות ללמה לא: "נראה לך שאני פוגע בו?"

אחת הסיבות שעלולות לפגום בשמחה הוא התינוק החדש, שבעלך, רב האון, עלול לחשוש לפגוע בקצה איברו. גברים רבים דואגים שאיברם העצום יפגע בתינוק ויכה בראשו עם כל חדירה. וגם אם את נשואה לגבר נורמלי שאיברו ממוצע, עדיין קיים אצלו החשש להפריע לשלוות העובר.

חוץ מזה, תמיד קיים הפחד שבתנוחה המיסיונרית הוא יימעך. מלבד פגישה פיזית, ישנם כאלה שפשוט מרגישים לא בנוח בנוכחות גורם שלישי, גם אם הוא מאוד מאוד קטן ומאוד מאוד לא יכול לראות דבר מהמתרחש.

עניין נוסף שמעיב על כל האווירה הוא שפתאום איבר המין שלך, שמטרתו היחידה עד כה הייתה לגרום לך ולפרטנר שלך עונג פיזי, מימש את ייעודו המקורי והפך לנתיב הכניסה (ואל תחשבי על זה עכשיו) והיציאה לעובר שברחמך. אותם איברי רבייה, שהיו עד כה מוצנעים ומסתוריים, נחשפים לעתים קרובות אצל הגינקולוג ופתאום אתם מוצאים את עצמכם מבלים יחד במרפאתו, מלהגים במבוכה בזמן שהנ"ל מחדיר לתוכך את מתמר האולטרסאונד.

גורם אחר שעלול לפגוע באיכות הסקס הוא את. באותו אופן שאיבדת את היציבות הבסיסית שלך ביחס לכל דבר אחר בחיים, כך גם תהיי ביחס לסקס בזמן ההריון: רחוקה מלהיות יציבה, נעה בקיצוניות בין תשוקה מטורפת לדחייה מוחלטת. כך שגם אם חיכית לו כל היום רטובה ועסיסית, מילה אחת שלו יכולה לכבות אותך בבת אחת.

במהלך תשעת החודשים הארוכים של ההריון רובנו נעות כרפסודה על פני ים ההורמונים, נותנות לגלים לשחק בנו: לפעמים גל עצום של חשק מכה בנו ללא הכנה מוקדמת, ולעיתים המים שוקטים כבריכה בחמסין. כל מה שנשאר הוא להכיר בתנודות הללו ולספר עליהן לבן הזוג המופתע. מגיע גם לו להבין למה הוא נכנס.

אבל יש המון סיבות ללמה כן: ברוכה הבאה לגן עדן

אישה עם גבר במיטה מסתכלת הצידה
זה לא אתה זה אני. באמת | צילום: DNF-Style, Istock

בשליש הראשון: "אתה מתקרב אליי ואני מקיאה"
אין לי מושג למה זה מגיע להם, אבל נשים רבות נרתעות מריח הגוף של בן זוגן בשבועות הראשונים של ההריון וסקס הופך לחוויה נדירה. עוד בעיה מתגלית כשהבעל מביע את רצונו במציצה טובה. נו, לכי תסבירי לו עכשיו שרק המחשבה על זה גורמת לך לרצות להקיא ולא, זה ממש לא אישי.

הרגישות הגבוהה באזור השדיים והבטן מונעות ממך מלהפקיד אותם בידיו הנאמנות של בעלך כי "כואב לי כשאתה נשען עלי" ו"לא נעים לי שאתה מתעסק לי בשדיים".

ולסיום, ההורמונים מאותתים לך שאין שום סיבה הגיונית לקיים יחסים כי המטרה כבר הושגה. ומה שהופך את הסקס לפריט לאספנים באופן סופי היא ההרגשה הכללית הרעה והעייפות הנוראית שמשתלטת עלייך בשבועות הראשונים.

בשליש השני: "אתה לא מאמין על מה חלמתי"
דברים מופלאים ומשונים קורים להריונית במיטה עם חלוף הבחילות והתעצמות הציצים. בעלך עשוי לגלות שדווקא חמוקייך החדשים הופכים לאובייקט מרגש, גם אם באופן טבעי הוא נמשך לנשים קטנות ושדופות. את מוצאת דרכים להפיק הנאה מהעגלגלות החדשה, והוא נהנה לבגוד בך עם הגוף שלך שהפך לגוף של אישה אחרת לגמרי.

זו ההזדמנות ללכת על כל הקופה. בגלל הבליטות החדשות תיאלצו להחליף ולגוון לתנוחות חדשות ומפתיעות ("מה שעומד מאחוריי ומצדדיי הוא העומד"), ואת תגלי שריבוי כלי הדם באיברייך התחתונים גורמים לך להגיב בהתרגשות גדולה יותר על כל מגע עדין שם למטה.

אין תמונה
המימדים החדשים יעשו פלאים. ואם תראי ככה, אז בכלל

ואם שכחתם, אפשר עכשיו להשתולל חופשי בלי החשש שתיכנסו להריון.

אבל השיא הוא החלומות. לא לכולן זה קורה, אבל רוב הנשים מספרות שבהריון הן חולמות יותר ויותר על סקס. הליבידו המתעורר שלך יגרום לך לפנטז על גברים שונים ומשונים מעברך, ומה שחמור מכך גם על גברים שונים ומשונים מההווה שלך: שחקני קולנוע, בעלים של חברותייך (זה בסדר, גם הן חלמו על בעלך בהריון הקודם שלהן) ואפילו השכן, הגנן או השליח של הסופר.

אל תרגישי אשמה, להפך. תחלמי עד תום, כי כאן מגיע הדובדבן שעל הקצפת: הרבה הריוניות חוות אורגזמה אמיתית בזמן חלום אירוטי. אני זוכרת כשהתעוררתי כולי רועדת מאחד החלומות האלה ולא האמנתי: כל כך מסובך להגיע בזמן הערות וכל כך פשוט בזמן החלום. מיד עודדתי את עצמי להירדם כי אולי תגיע עוד אחת כזו.

בשליש השלישי: "די! כל כך מהר? אני בשוק"
עכשיו את כבר הרבה פחות שמנמנה והרבה יותר בהריון. אם את בהריון ראשון את מוזמנת לדלג על המשפט הבא, אבל בהריונות הבאים את עלולה להרגיש ששרירי האגן שלך הם לא מה שהיו בעבר. נדמה לך שצפוף ורפוי שם למטה, וחדירה לשם ממש לא מרגשת אותך ובכלל הכבדות והחשש מצירים מוקדמים עלולים לפגום בשמחה.

ובכל זאת, עכשיו זה הזמן לסקס שמח וטוב, כי הרבה סקס לא יהיה אחרי הלידה (הרוב חוזרות לעצמן בין חודשיים לשישה חודשים אחר כך). לכן, זה הזמן לצבור נקודות זכות.

מערך ההורמונים, שפתי הפות הנפוחות והצפיפות הנרתיקית עשויים להגביר את השמחה. איברי המין רגישים יותר, ערים יותר ולמרות הכרס העצומה שמפרידה בינך לבין בחיר לבך, תגלי שהאורגזמה קלה יותר להשגה מאי פעם (תמר, למשל, הפכה רגישה כל כך במהלך ההריון שכל מגע, בעיקר אוראלי, הפך לחגיגות חשק שעליהן בירך בעלה באוזני השכנות).

וכמובן, זה הזמן לבקש ממנו לצלם אותך בעירום (מלא או חלקי) למזכרת.

הצטרפי אלינו למסע ההריון המופלא וגלי מה עובר עלייך, איך מרגיש העובר, כמה הוא גדל, אילו בדיקות צריך לעבור ועוד. אנחנו בכללית נלווה אותך צעד אחר צעד בכל שבועות ההריון עד הלידה. מוכנה? לחצי כאן