נתחיל בסיפור שפורסם בפודקאסט המומלץ - reply-all. קבוצה בפייסבוק שעסקה בנושא גידול תרנגולות בחצר ומנתה כ-90 אלף איש, הוקמה על ידי נער בשם קונור שהיה בן 12 והיום הוא בן 16. יום אחד הוא העלה שם הודעה – "כל הדברים הטובים צריכים להגיע לסוף". הוא החליף שם את הקבוצה והנושא שלה ל"קריפטו עם קונור". בגיל 16-17 הוא חושב שקריפטו זה העתיד של העולם, והוא דוחף שם לקנות מטבעות שאף אחד לא מכיר.  בין היתר, הוא ממליץ על CumRocket, מטבע שאילון מאסק תמך בו פעם, המיועד לבני 18 פלוס וקונים איתו פורנו ב-NFT.

המושג הכי מדובר היום הוא קריפטו קראש – כל המטבעות התרסקו, כולם אדומים. אבל ההתרסקות הקולוסאלית שייכת למטבע הכי דומיננטי ומוכר – הביטקוין, שהגיע לשווי 29 אלף דולר בתחילת השבוע, כאשר לפני 7 חודשים עמד על 64 אלף דולר. הייתה הערכה שהקריפטו הוא כמו זהב, כשהשוק צונח אנשים רצים לאלטרנטיבה היציבה, וכן כי הוא צפוי להתחזק בעקבות מלחמת רוסיה-אוקראינה, לאחר שרוסיה נותקה ממערכת הסוויפט ובאוקראינה המערכת הבנקאית קרסה. אבל כל זה לא קרה.

האם הקריפטו מתנהג כמו זהב או כמו מניות? הגרף הבא מראה שיש קורלציה מדהימה בין התרסקות שוק המניות לבין התרסקות שוק הביטקוין, בעוד הזהב שומר על יציבות ואפילו קצת עולה. את הביטקוין קונים משקיעים, וכמו שהם משקיעים במניות של טסלה, הם קונים מטבעות שעליהם אילון מאסק האליל שלהם, ממליץ, כמו הדוג'קוין.

>> בזמן שעבדתם, פרק 86: תופעת עובדי הבומרנג סוחפת את ארה"ב