בתשיעי לינואר 2007 סטיב ג'ובס עלה על במה בקליפורניה והציג מכשיר חדש שנקרא אייפון. לא מעט גבות הורמו, אך ההצלחה הייתה אדירה - מאז אפל מכרה 2.38 מיליארד אייפונים והפכה לסמל סטטוס וקידמה. בעולם המתפתח ולצד מהפכת ה-AI, אנחנו כל הזמן שואלים את עצמנו מה תהיה הפלטפורמה הבאה שדרכה נתקשר, והאם כל מה שהתרגלנו אליו עד היום - לא יהיה רלוונטי בהמשך.

ומה אם נגיד לכם שהמכשיר הזה, שעתיד לשנות את דרך התקשורת היומיומית שלנו - מושק ממש השבוע על ידי לא אחרים מעובדי אפל לשעבר? אימרן צ'אודרי, שרשום על לא מעט פטנטים באייפון הראשון, כמו למשך מסך המגע, כפתור הבית והאייקונים המרובעים בהם משתמשות כל מערכות ההפעלה בעולם, עזב את החברה בשנת 2016 והחל לעבוד על הפיתוח הבא יחד עם אשתו בת'אני בונג'ורנו, אותה הכיר באפל. השניים החליטו להקים סטרטאפ חדש בשם יומיין (Hu.ma.ne), שהצליח לגייס עד היום 241 מיליון דולר.

לאחר שנחשפנו במהלך השנה האחרונה ל-AI ולמודל GPT4 - היה ברור לכולם שהם יהיו חלק מהותי בתוך הפלטפורמה הבאה. וכך נוצר ה- Humane AI Pin. ההשראה לרעיון הגיעה ממכשיר קטן ומתקדם שהופיע בסרט הוליוודי, וכך פותחה סיכה קטנה שאפשר להצמיד לדש, שרואה ושומעת בערך כל מה שהמשתמש רואה ושומע, ויודעת להבין מה הוא צריך תוך כדי חיסכון זמן.

View this post on Instagram

A post shared by Humane (@hu.ma.ne)

התפעול של המכשיר הוא על ידי דיבור והמערכת כולה מבוססת AI. אין ספק שיהיה לנו לא פשוט להתרגל למערכת הפעלה שכזאת, ויהיה אפילו קשה יותר להתרגל לחיים נטולי מסך. כדי לבצע פעולות ידניות במכשיר, הממשק מוקרן על ידי קרן לייזר, אבל חיסרון משמעותי הוא ההסתגלות של החברה למחסור במסך, אליו כידוע אנו מכורים. כשנרצה לצלם תמונה במכשיר לדוגמה, לא נוכל לצפות בה - אלא לסמוך על המערכת שביצעה עבודה טובה. המכשיר יושק השבוע בחנויות ויימכר ב-699 דולר, ובנוסף ישנה תוספת תשלום תמורת סל השירותים בסך של 24 דולר.

לצפייה בפרק המלא באפליקציית 12+ לחצו כאן

>> בזמן שעבדתם, פרק 150 - התיכון האמריקאי שכל תלמידיו הפגינו נגד ישראל