בחודש שעבר פורסמה כתבה בוול סטריט ג'ורנל שמטלטלת את סיליקון ואלי, תחת הכותרת: "פטריות קסם, LSD וקטמין, הסמים שמניעים את סיליקון ואלי". בכתבה מספרים בין היתר, שאילון מאסק, גדול אנשי המוצר והחזון אחרי סטיב ג'ובס, משתמש באופן תדיר בקטמין, סם מרדים, שמשמש כתרופת הרדמה לבעלי חיים ובמינונים קטנים גם עבור בני אדם. מאסק אומר שזה מרגיע אותו, אך במסיבות מתואר שהוא לוקח כמויות גדולות מאוד של קטמין. הוא לא היחיד – גם מייסד ושותף בגוגל, סרגיי ברין, השתמש בפטריות הזיה, על פי הכתבה.

סטיב ג'ובס הציג לעולם את האייפון ב-2007, וב-5.10.2011 הוא מת ממחלת הסרטן. ב-6.10, יום לאחר מותו, מגזין הטיים יצא בכותרת – "לסטיב ג'ובס היה LSD ואנחנו קיבלנו את האייפון". הם סיכמו את מפעל חייו – האיש שהפך שימוש בסמים לחדשנות טכנולוגית.

כך התבטא בעצמו ג'ובס על חווית הסמים שלו: "נטילת LSD הייתה חוויה עמוקה, אחד הדברים החשובים בחיי. LSD מראה לך שיש צד נוסף למטבע ואתה לא יכול לזכור אותו כשהוא מתפוגג, אבל אתה יודע את זה. זה חיזק את התחושה שלי לגבי מה שחשוב – ליצור דברים גדולים במקום להרוויח כסף, להחזיר דברים לזרם ההיסטוריה ולתודעה האנושית ככל שיכולתי".

סטיב ג'ובס מציג אייפון (צילום: Justin Sullivan, getty images)
סטיב ג'ובס מציג אייפון | צילום: Justin Sullivan, getty images

כתבה משנת 2015 בביזנס אינסיידר תיארה "איך משאלה מתודלקת בסם להארה הפכה את ג'ובס לגדול נביאי המוצרים בהיסטוריה". גם כאן מותחים קו ישיר: בזכות הסם נולדה חדשנות מוצרית הכי גדולה אי פעם. אגב, ג'ובס פעם אמר שהדבר השני הכי גדול שהוא עשה בחיים הוא ה-LSD, אבל לא שאלו אותו מה הדבר הראשון.

נזכיר, רק שצריכת LSD אינה חוקית בארה"ב - העונש על אחזקת הסם הוא קנס ועד 20 שנות מאסר. גם בארץ צריכת סמים היא מסוכנת ואסורה על פי חוק, הסמים עלולים לגרום לנזק פיזי ונפשי, כולל התמכרות ואף להביא למוות.

 לצפייה בפרק המלא באפליקציית 12+ לחצו כאן

>> בזמן שעבדתם, פרק 137 - הסיבה שבגללה ת'רדס לא יכולה לפעול באירופה