אונליפאנס (צילום: II.studio, shutterstock)
צילום: II.studio, shutterstock

אונליפאנס, האתר שהסתכל על אינסטגרם ותהה מה יקרה אם יתאפשר למפרסמי התמונות לקחת כסף, הטיל פצצה. הגולשים של אונליפאנס יכולים לעקוב אחרי יוצרי תוכן לאחר שהם משלמים להם על המנוי. באתר יש מעל 120 מיליון מנויים ומעל מיליון יוצרי תוכן. את שנת 2022 האתר צפוי לסיים ברווח של 1.2 מיליארד דולר. לאחר שפרטי הלבוש ירדו בעקבות הביקוש של הגולשים, הפך בעצם אונליפאנס לאתר פורנו בתשלום אישי. לפני שבועיים פרסם המייסד טים סטוקלי הצהרה דרמטית ואמר שהחל מאוקטובר אין תוכן אירוטי בפלטפורמה. האם זו הייתה ירייה ברגל? מי יגיד מה מותר ומה אסור? האזינו לפודקאסט המלא.

אליזבת הולמס נחשבה במשך שנים רבות ליזמת הנשית הכי חשובה ומרשימה שיש בעולם. היא המציאה בדיקת דם פשוטה באמצעות דקירה קטנה באצבע ועל ידי טיפת דם אחת יהיה אפשר לאבחן מחלות קשות כמו סרטן למשל. היא הצליחה לשכנע משקיעים מפורסמים ללכת איתה והם השקיעו בה בשיא 9 מיליארד דולר. היא הופיעה על גבי שערים גדולים שהצהירו כי מדובר בסטיב ג'ובס הבאה. הסיפור הפנטסטי היה נשמע מושלם לכולם חוץ מלעיתונאי אחד – שבדק וגילה שהכל בלוף אחד גדול. איך הסוד התגלה? האזינו לפודקאסט המלא.

הכוכבת הכי גדולה בסין נעלמה

סין כבר כמה חודשים פועלת להחליש את חברות הענק במדינה שצוברות עוד ועוד כוח. המשטר הקומוניסטי הודיע שהאזרחים יוכלו לשחק במשחקי מחשב רק בסוף השבוע ובשעות ספציפיות. במקביל, כוכבת ענק במדינה בשם צ'ז'או ווי, שהיא אחת הכוכבות הכי גדולות בטלוויזיה ובקולנוע בסין ונחשבת למיליארדרית אחרי שהייתה אחת המשקיעות הראשונות בעלי באבא, נעלמה.

השבוע נעלמו עקבותיה מכל הרשתות החברתיות בסין, הסרטים שלה נעלמו מהשרתים ומתברר שמנהל הסייבר הסיני שאחראי על האינטרנט בסין הוציא הודעה שכנראה נוגעת לפרשה. מה נכתב בה ולאן המיליארדרית נעלמה?  האזינו לפודקאסט המלא.

וגם: האם אייפון יותר בטוח מאנדרואיד והאם וואטסאפ עוקבת אחרי משתמשי אייפון על אף ההצהרות של טים קוק שלא ייתן יד לדבר? האזינו לפודקאסט המלא.

>> בזמן שעבדתם, פרק 58: הממשל בסין העביר חוק חסר תקדים