הרבעון האחרון של טסלה היה מוצלח במיוחדף בהתאם, אירוע הדיווח למשקיעים בהובלתו של אילון מאסק אמור היה להיות ההזדמנות האולטימטיבית להתרברב. אך באופן תמוה, המייסד והמנכ"ל האקסצנטרי החליט להתרכז דווקא בחברה אחרת. "אני חושב שאפל משתמשת כמעט ב-100 אחוז קובלט בסוללות בטלפונים סלולריים ובמחשבים ניידים", העיר בהתייחס למתכת שנכרית על ידי ילדים קטנים באפריקה. "טסלה כמעט שלא משתמשת בכלל בקובלט", הוא המשיך. אחר כך הגיעה הערה נוספת, שבה הוא תקף את מדיניות הגן הסגור של אפל - אבל הוא לא הסתפק בזה. שלשום הוא השחיר שוב, והפעם טען שאפל משיתה "מס גלובלי על האינטרנט". 

מה גורם לאחד האנשים העשירים בעולם, שהקים במו ידיו אימפריה פורצת גבולות, להיטפל לחברה שכלל לא מתחרה בו - לפחות לא עכשיו? ביום ראשון התגלתה התשובה: אפל רצתה לקנות את טסלה, וסירבה לקבל את התנאי שהציב לה מאסק. מה בדיוק קרה בשיחת הטלפון המתוחה בין מאסק לטים קוק? האזינו לפודקאסט המלא. 

נעבור לסין, שם הנשיא שי ג'ינגפינג ממשיך במסע ההרג השיטתי של תעשיית ההייטק המקומית. הפעם הוא החליט להפוך את כל חברות ה-edtech, שעוסקות בפיתוח פתרונות חינוך, לעמותות ללא כוונות רווח - ובכך הוא מחק יותר מעשור של שגשוג והתפתחות כלכלית. למה ההורים הסינים זועמים? ואיך כל זה קשור למבחן הגאוקאו האימתני, שאליו הילדים מתחילים להתכונן כבר בגיל 3? האזינו לפודקאסט המלא. 

 

>> "בזמן שעבדתם", פרק 54: כך זום מתכננת להישאר רלוונטית