דיגיסטייל ניצן הורוביץ
זה קצת מטריד אותי שאני משתמש בסמארטפון יותר מדי
מי בפייבוריטס?

"האנשים שאני מדבר איתם הכי הרבה הם בן הזוג שלי עידו, והעוזרים הפרמלמנטריים שלי: שמרי ואורי. אנחנו מדברים משעות הבוקר המוקדמות ועד שעות הלילה המאוחרות על כל מה שאנחנו עובדים עליו בכנסת בהמון שיחות טלפון, סמסים ווטסאפים. בגלל המלחמה, בזמן האחרון השיחות היו בעיקר סביב מה שקורה בדרום, על הפעילות שלי בכנסת בוועדת חוץ וביטחון בה אני חבר – היו חודשים מאוד אינטנסיביים וזו עבודה של יום ולילה, גם בחופשים וחגים, עובדים תמיד מסביב לשעון".

בעצם זה לא שונה מהעבודה בתקשורת, לא?

"בתקשורת זה פחות אינטנסיבי כי יש דד ליין. פה אין דד ליין והדברים קורים כל הזמן: אנחנו מקבלים פניות מאנשים וצריך להגיב לאתרי האינטרנט ולעיתון ולרדיו - וזה 24 שעות ביממה. יש גם את הרשתות החברתיות שצריך להגיב בהן כל הזמן – זה כמו גלי הים, כל הזמן מגיע".

בקיצור, צמוד למכשיר

"כן. וזה קצת מטריד אותי שאני משתמש בו יותר מדי. אני מרגיש שבסופו של דבר, הסמארטפון קצת מפריע לריכוז. הוא צמצם את קריאת הספרים שלי ואני חושב שלצד הדברים החיוביים של המכשיר והאפליקציות, יש בו גם דברים שליליים וצריך להיות ערים לזה. אצלי זה מתבטא בהפרעה בריכוז, בבזבוז זמן ברשתות החברתיות.

"הסובבים אותי מתלוננים שאני פחות מקשיב ויותר מדי מתעסק במכשיר, ואני רואה את זה גם במפגשים חברתיים: במקום לדבר אחד עם השני, כל אחד עם המכשיר שלו, וזה רק הולך ומחמיר. אנחנו חייבים למצוא דרך ליהנות ממנו ולצמצם את ההשפעות השליליות. אני אומר את זה בעיקר לעצמי כי אני משתמש כבד ואוהב את זה וחי את זה, אז אני שמח לשים אותו לפעמים את הנייד על מצב טיסה. אני עושה את זה די הרבה, כמה פעמים בשבוע כי אחרת זה שותה לך את החיים וזה לא בריא".

וזה קורה הרבה?

"הרבה פעמים כשאני הולך לישון, כי אי אפשר עם הצפצופים האלה כל הזמן. אני ממליץ לעצמי, כי אני לא עומד בזה, לנסות להתנתק מזה כמה שיותר כי זה לא נותן לישון. לדעת גם לסגור את המכשיר הזה זה מאוד חשוב".

דיגיסטייל ניצן הורוביץ
אין לי עניין בפוסטים אנונימיים
מי שמור לך תחת "לא לענות"?

"האמת? אני לא זוכר שיש כאלה. יש לי בזכרון איזה 4,000 אנשים אז יכול להיות שמישהו אי שם רשום ככה, אבל אני לא מקבל שיחות כאלה".

שלוש אפליקציות מועדפות

"אני משתמש בפייסבוק, בעיקר באפליקציה ״Pages״ שעוזרת לנהל את העמודים הרשמיים: יש לי פרופיל אישי עם חברים אבל אני לא משתמש בו, הוא קיים רק כדי להיכנס לפייסבוק וכל הפעילות שלי היא בעמוד הרשמי, שם יש לי כ-60 אלף לייקים וזה גדל בקצב מהיר. אני כותב את הפוסטים שלי והעוזרים הפרלמנטריים עוזרים עם התגובות והטיפול בכל הפניות וההודעות שאני מקבל כי יש המון הצעות, הערות, תגובות, פניות זה ברמה של עשרות ומאות ביום ואני לא מצליח להשתלט על זה לבד. חוץ מהפייסבוק אני הרבה בווטסאפ ובטוויטר. אני המון גם באתרי החדשות".

"בווטסאפ יש לנו קבוצה מאוד פעילה של ששת חברי הכנסת של מר״צ. קוראים לה 'סיעת מר״צ'. זו קבוצה מאוד פעילה ואנחנו בקשר כל הזמן. יש לי גם קבוצה שלי ושל שני העוזרים ששמה ״צוות כנסת״ וחוץ מהקבוצות הללו אני בקשר עם חברים לא במסגרת קבוצות, אלא בהודעות אישיות.

ומה עם טוויטר?

"האמת שאת הטוויטר שלאחרונה קצת זנחתי. אני ב-over load מהרשתות החברתיות אז אני עובר על טוויטר אבל לא כותב. זה משהו שחייבים להיות בו: אנשים מגיבים, את מגיבה חזרה ואת ממש צריכה לחיות בזה, אז אני מקדיש המון זמן לפייסבוק אבל בחודשים האחרונים אני פחות בטוויטר ובאינסטגרם. רוב העבודה שלי היא לא שם וזה פשוט משתלט".

יש אפליקציה שיש לכולם ולך אין?

"אין לי קנדי קראש ואני בכלל לא משחק באיפון חוץ מסודוקו. על סיקרט שמעתי אבל אין לי כוח לעוד רשת חברתית ואין לי עניין בפוסטים אנונימיים. אצלי הטלפון זה כלי עבודה".

שומר המסך?

"אין לי. יש לי את הרקע הרגיל של המכשיר."

מה התמונה האחרונה שצילמת?

"תמונה של הכלב שלי שוכב על הספה. קוראים לו סוף, כמו ים סוף. מצאתי אותו ביפו ברחוב, כשהוא היה קטן, לפני 13 שנים. היתה שם בזמנו מסעדה שקראו לה ״סוף״ אז הוא נקרא על השם המקום".

איבדת פעם את הטלפון?

"בוודאי. פשוט שכחתי אותו באיזה מקום. זה היה לפני שנתיים וזה היה שבר גדול כי הרבה מהעבודה שלי היה עליו, לא רק החיים האישיים, אז זה היה סיפור לשחזר את כל האנשי קשר ואת כל התמונות ואת כל ההתכתבויות. קרה לי גם שהוא נפל לתוך הכיור ונכנסו אליו מים... אגב, עכשיו כשאנחנו מדברים: המכשיר כל הזמן שולח לי הודעה שאין מספיק מקום בגיבוי, אז אני חושש שחלק מהמכשיר שלי עכשיו לא מגובה".

יש לו קייס?

"כן, יש לו מגן עבה כזה מפלסטיק קשיח במיוחד. אני מסתובב עם המכשיר ביד כל הזמן אז קורה שהוא נופל אבל גם כשהוא נופל לא קורה לו כלום".

דיגיסטייל ניצן הורוביץ
התמונה האחרונה שצילם

איזה מכשיר יש לך? איפון 5. C? S?

לא יודע. יש לי אותו כבר לפחות שנה וחצי. אני לא משוגע גאדג׳טים ,זה לא כל כך מעניין אותי כל החידושים האלה. בעיני אלו סתם דברים שקיימים כדי להוציא כסף מאנשים, אז אני לא חסיד של העניין הזה. אני רואה כמה כסף אנשים הם מבזבזים על זה ומצטער על זה".

רינגטון

"מה שבא עם המכשיר. אני לא מתעסק בכל השטויות שקשורות במכשיר, אני לא אוהב את זה. הוא כלי עבודה חיוני, אני עובד איתו כל היום וכל הלילה, הוא מאוד חשוב לי ואני אוהב אותו בגלל הפונקציות שלו, אבל כל התמונות מסך והרינגטונים והכיסויים הצבעוניים – זה לא בשבילי".

יש לך לפחות שיר כשעון מעורר?

אין לי שיר, בל אני כן משתמש בו כשעון מעורר. אני לא מהאנשים שלוחצים על הסנוז, אני קופץ מהמיטה, ומיד לוקח את הטלפון. הדבר הראשון שאני רואה הוא כל הודעות הפוש של המבזקים והחדשות. אחריהן יש לי ווטסאפים ומיילים".

מה הסמס האחרון שקיבלת?  

"קיבלתי סמס מהעוזר שלי שמרי סגל, לגבי ביקור שלנו בכרמיאל ובצפת שאמור להתקיים בשבוע הבא – הוא שלח לי קצת פרטים ואנחנו מתכוננים אליו".

מי האחרון שצלצל אליך?

"אמא שלי".

איך אתה עונה לטלפון?  

"אם אני יודע מי זה וזה חבר אז כמובן שזה משהו יותר אישי,אבל אם זה מספק שאני לא מכיר אז אני אומר ״שלום״."

עונה למספרים שאתה לא מכיר?

"כן, אני עונה למספרים שאני לא מכיר, יש לי ברירה? אני מקבל הרבה שיחות כאלה, אבל אני בדרך כלל עונה." 

איך אתה מסיים שיחה? אולי בביוש?

"לא, ביוש אני לא אומר... בצורה רגילה".

>> חיטטנו בעוד סמארטפונים של מפורסמים