דודו אהרון דיגיסטייל
תמונת שומר מסך: מבלה עם האחיניות
מי בפייבוריטס?

"יוצא שאני מדבר הכי הרבה עם איל מלכא, המנהל שלי, ועם אמא שלי. איל מתקשר הרבה – היחסים שלנו נמשכים כבר מעבר לעשור. הוא גם החבר הכי טוב שלי. אמא שלי מתקשרת אלי פעמיים ביום לשיחות של דקה-דקה וחצי: 'אכלת? שתית?', 'הכנתי לך אוכל, הכל על הגז' וגם 'אל תשכח לעשות ככה וככה' או 'כמה הופעות יש לך היום?'. היא קצרה בשיחות.

"האמת היא שאני יותר אוהב להסתמס כי בסמס את יכולה לכתוב ולמחוק, אבל בטלפון – אם אמרת משהו אין לעשות אחורה פנה. אני גם ממש אוהב את ההודעות הקוליות בווטסאפ ומשתמש בהן די הרבה".

מי שמור לך תחת "לא לענות"?

"אין לי דבר כזה, למען האמת".

באמת? אין מעריצים מטורפים שמצלצלים בשתיים בלילה?

"המעריצים שלי איתי. יש לי בווטסאפ קבוצה שמונה קרוב לשלושים אנשים מתוקים שהולכים איתי דרך ארוכה, מהאלבום הראשון שלי. קוראים לקבוצה 'משפחת אהרון' ואנחנו מתקתקים הודעות כל היום, אני מכיר אותם אישית. כמה מהם התגייסו עכשיו והם משתפים אותי בהתרגשות שלהם ואני שולח מזל טוב ובהצלחה וסרטון".

שלוש האפליקציות מועדפות

"אינסטגרם היא מקום ראשון, אחריה הפייסבוק ואז one כי אני מתעדכן המון בספורט. אני אוהד את בית״ר ירושלים מילדות – זו מורשת שהנחיל לי אבי, ובאירופה אני אוהב את ליברפול המתחדשת, שחוזרת לימיה הגדולים. גם אותה אני אוהב מילדות. יש לי גם אפליקציה של תהילים ככה שאני יכול לקרוא כמה פרקים בנסיעות".

אז יש לך נהג?

"יש לי נהג קבוע להופעות, למרות שלפעמים אני אוהב לנסוע לבד, לסדר את המחשבות, לקבל השראה – רוב השירים עולים לי בנסיעה כי אני יכול להתייחד עם עצמי, אז אם יש הופעה בחיפה, למשל, אני לוקח את האוטו ונוסע לבד".

באיזו רשת חברתית אתה הכי חזק?

"אינסטגרם. אני פעיל כבר קרוב לשנתיים ומעלה שם תמונות מהחיים, והרבה מטיולים: אירופה, אמריקה. התאהבתי באפליקציית camera360 ואני מוצא את עצמי יושב ומעצב שם תמונה עשר דקות שלמות. האמת היא שככה אני בא גם יותר מוכן לאלבומים שלי, כי אני יושב עם הצלם והגרפיקאי ואני יודע על מה מדברים. מי יודע, אולי באלבום הבא אני אהיה הגרפיקאי?

"אני מתפעל את האינסטגרם ואת הפייסבוק הרשמי יחד עם צוות המנהלים שלי. את הפרופיל האישי שלי אני מנהל, כמובן. יש לי חודשים שאני מתחזק סטטוסים כל יום או יומיים ויש כאלה שפחות. בכל מקרה, בעמוד הרשמי התשובות והתגובות עבורות דרכי ואנחנו יושבים ומדברים בישיבות על הודעות שקיבלנו ולא סובלות דיחוי – כמו לבקר ילדים חולים או להתייחס למלחמה. יש לי גם חשבון טוויטר שפתחתי לפני שנה וחצי אבל זה לא גירה אותי וסגרתי אותו. אני חושב שזה תפס יותר באמריקה".

דודו אהרון דיגיסטייל

איזו תמונת יש שומר המסך שלך?

"תמונה של האחייניות שלי איתי בבית של ההורים. אלו הבנות של האחיות שלי, עדנה ודפנה, וקוראים להן אורית - שהיא בת 3 וחצי ועדי - שהיא בת שנה וחצי. אנחנו נפגשים תמיד אצל ההורים בשישי שבת ושם זה צולם".

מה התמונה האחרונה שצילמת?

"תמונה שלי בכותל. אני משתדל ללכת לכותל כמה פעמים בשנה, ולפני ראש השנה זה מאסט. שמתי פתק, כמובן. מה ביקשתי? כשאני הולך לכותל אני יותר מודה ופחות מבקש. אני מודה לשם על כל מה שהוא עשה בשבילי כי ברוך השם הגשתי את רוב היעדים שלי בקריירה".

איבדת פעם את הטלפון?

"וואו, כן. זה קרה במסע לאמריקה, לפני שנתיים: עליתי לבמה, צילמתי את הקהל ואז הנחתי אותו ליד הסטנד של התופים. כנראה שהוא נפל בין החורים של הבמה ורק יומיים אחרי ההופעה היה פירוק של הבמה אבל אני כבר חזרתי לארץ.

"גיליתי כשהוא לא איתי אחרי ההופעה כי יש אנרגיות טובות ואת רוצה לראות אילו הודעות שלח הקהל ואני מחפש את הנייד ולא מוצא ואז נזכר שהוא על הבמה. היה צות חיפוש אחרי הטלפון כאילו זו לאסי הלכה לאיבוד, אבל במקרה שלי - לאסי לא שבה הביתה".

התבאסת?

"מאוד, בעיקר כי כל ההקלטות של השירים שלי נמצאות בטלפון: כשעולה לי שיר אני מקליט אותו בנייד אז יכול להיות שכמה להיטים אבדו. מאז הטראומה הכל מגובה תמיד. אגב, אני גם כותב את השירים ב״רשימות״, בטלפון, אז כשאנחנו נכנסים להקליט הן מולי על הצג של הנייד.

"כשאני נכנס לאולפן אני שם את הנייד על מצב טיסה כי אם מישהו מצלצל אלי או שולח לי סמס זה מסתיר לי את המילים – וזה בדיוק מה שקרה לי בהקלטה של ״עוברת מולי״. השיר התחיל, נכנסה הגיטרה ואז מישהו צלצל אלי אז אמרתי ״רק רגע״. האמת היא שאפשר לשמוע את זה בשיר, החלטנו להשאיר את זה".

יש לו קייס?

"אני פחות אוהב מגן, אז אני תמיד איתו בכיס אבל האמת היא שאני מפיל אותו די הרבה. למרות זאת יש לו רק כמה שריטות – אני חושב שהנייד שלי היה בסיירת מטכ״ל".

איזה מכשיר יש לך?

"אייפון 5s, וכמו כולם אני מחכה ל-6. כולנו עדר אחד גדול שרוצה להתחדש, זו התרבות של 2014 ומאז שהאייפון הגיע לעולמנו, באפל יושבים רגל על רגל ואומרים 'יאללה, נעשה עוד שדרוג קטן ואנשים יאכלו את זה'. איזה צבע אקח? נראה לי שחור. אין שחור? אז אני צריך להחליט".

חשוב לך שיהיה לך את המכשיר הכי חדש תמיד?

"אני אוהב להתחדש בזה, כמו שאני אוהב בכל דבר בחיים – מנייד לנייד ומאלבום לאלבום אני רוצה רק לעלות למעלה. לפני שאני ממריא למשל, תמיד אפשר למצוא אותי בחנויות אלקטרוניקה: אני אוהב אוזניות טובות למוזיקה ורמקולים קטנים שמפציצים בווליום. אני לקוח מתמיד בזה".

מה הרינגטון שלך?

"אני על סיילנט לגמרי כבר חמש שנים, גם הייתי מפספס את השיחה שלך - אבל בדיוק הייתי צריך לסמס לעופר מנחם, היחצ״ן שלי אז ראיתי שאת מצלצלת. מה סימסתי לו? אנחנו עובדים על מופע חדש בהאנגר שאמרו לעלות ב-13.11 אז אנחנו מתלבטים באיזו מודעה לבחור למופע. הוא שלח לי אפשרויות וכתבתי לו מה דעתי".

יש לך פאנטון?

"כבר לא. באלבום הראשון והשני שלי התלהבתי והייתי מחליף פאנטון כל שעה בערך, שם כל פעם שיר אחר שלי. היום אין לי פאנטון אלא מערכת לסינון שיחות, וצריך קוד כדי להגיע אלי. לפני המערכת הייתי משתדל לענות לכולם וגם עכשיו, אם מישהו משיג את הקוד אני מתנהג הכי יפה שיש – זה חשוב לי ובכל מקרה מי שצריך להשיג אותי מוצא איך להשיג אותי. יש לי את אותו מספר כבר שש שנים והחברה הסלולרית שלי הציעה לי להחליף אותו בגלל כל הטלפונים. לא רציתי אז הציעו לי את השירות הזה ויותר נוח לי מאז".

איזה צליל בחרת כשעון המעורר שלך?

"אני משתמש בשעון מעורר רק לעיתים רחוקות, אני בדרך כלל קם ביקיצה טבעית. יש לי קטע שאם אני כבר קם - אני לא חוזר לישון, אני צריך לצאת מהבית, ללכת לכמה פגישות ואז אני יכול לחזור, לישון שנ״צ, לקום ולהמשיך את היום. כבר קרוב ל-15 שנים הולך לישון ב-2-3 לפנות בוקר וקם מקסימום בתשע".

15 שנים? בן כמה אתה דודו?

"אני נושק ל-30, עוד רגע שם אבל אני ממש לא בלחץ מהגיל, אני מרגיש שאני מתחיל את החיים עכשיו".

סמס אחרון?

"הודעה קולית בווטסאפ מחבר שלי, ג׳מוקי. הוא אמר שהוא מחפש אותי אבל לא משנה זה לא דחוף. קוראים לו אור אבל היתה תקופה שהוא התאמן והיה ענק אז קראנו לו ג׳מוס, שזה תן בערבית".

מי האחרון שצלצל אליך?

"אמא שלי. היא הכינה לי לאכול ואמרה שהאוכל מחכה ושאבוא. אני גר חמש דקות ממנה ולפעמים אני יושב בבית והיא מצלצלת ושואלת אם להכין לי אז לפעמים אני משקר ואומר שכבר אכלתי כדי שהיא לא תטרח".

אתה גר חמש דקות מאמא שלך?

"היא בטח מאושרת! היא מאושרת ואני מאושר".

איך אתה עונה לטלפון?

"אם זה חבר אני אומר 'מה, אחי?' ואם זה מישהו אחר אני אומר 'הלו'".

איך אתה מסיים שיחה?

"אני אומר 'בשורות טובות' או 'נדבר'"

ההופעה הקרובה של דודו אהרון תיערך ב-13 בנובמבר, בהאנגר 11.