מי בפייבוריטס?

"בבוקר זו אמא שלי. לא משנה אני מתי קם - היא תמיד מספיקה לשלוח לי ווטסאפ 'בוקר טוב'. הנה היום למשל: 'בוקר טוב לילד הכי בעולם 
שולחת 1300 אנרגיות חיוביות ואוהבות'. 

היא גם האדם הראשון שאני מתקשר אליו. בדרך כלל היא בעבודה אבל יש לנו חוק שלא מסננים - אז גם כשהיא בפגישות היא עונה. זה תמיד בלחש אבל ממש ממש חזק 'נדבי! בוקר טוב! אני לא יכולה לדבר! אני מיד חוזרת אלייך!'. 

"בצהריים  אני מדבר הכי הרבה עם אספי - החבר הכי טוב שלי. הוא גם עובד בלילות כמוני, אז זה הזמן הכי טוב שלנו לדבר. וכל שעות היום - כפיאו (כפיר, בן הזוג של בורנשטיין - א"ר). שעכשיו פותח מסעדה חדשה וכל הזמן חופר".

מי שמור לך תחת "לא לענות"?

"אין דבר כזה, בעיקר כי אני שומר מספרי טלפון באופן אובססיבי. כל מי שאי פעם טלפן אליי - מיד אני מכניס לזיכרון, ולא רק את השם שלו אלא גם את הנסיבות שבהן הוא טלפן אליי. 'מוסכניק סבבה דורון', 'המוכרת הנודניקית של...', כאלה.

"אם יש מספר שאני לא מכיר – אני עושה עליו גוגל לפני שאני עונה. אנשים לא יודעים עד כמה המספר שלהם חשוף ברשת. מספיק שהם מכרו פעם מכונית או מסרו חתול לאימוץ או חיפשו שותף לדירה – וזהו, השם שלהם והמספר מופיעים".

אפילו צופים שמתקשרים באמצע הלילה לא נכנסים לרשימה הזו?

"האמת היא שיש אנשים שחושבים שאני ער כל הלילה ומתקשרים חופשי בשלוש או ארבע בבוקר. בהתחלה הייתי מתעורר מבוהל, כי אם מחפשים אותך בשעות כאלה אתה בטוח שקרה משהו, אבל היום אני פשוט הולך לישון עם הסלולרי על שקט.

"בתקופה שליווינו את מאבק האגרה ברשות השידור, היו מתקשרים אליי לפחות פעם ביום עם סיפור על גבייה שערורייתית. ניסינו לעזור לכל מי שפנה. אבל היום לא רק מתקשרים, יש עדיין אנשים שפונים אלינו בפייסבוק ואפילו כאלה שולחים מכתבים, כולל מכתבי זימה. 

"זה הורג אותי, בנות שמתחילות איתי. כאילו - תעשו את הגוגל המינימלי. לפני כמה שבועות מישהי שלחה לי באמצע הלילה תמונה שלה, במיטה, הכי-קרובה-לעירומה וכתבה 'לא רק אתה חי בלילה' עם סמיילי וקריצה. ברצינות? מה בדיוק נראה לך שיקרה עכשיו? אני אקום מהמיטה בהתרגשות, אגיד לעצמי, בעצם כל השנים האלה אתה לא אוהב גברים, אין לך חבר כבר מיליון שנה - יש את הבחורה הזאת שברור שהיא מציאה כי היא לא מתפשטת בשביל כל אחד שהיא בכלל לא מכירה - אז חובה ללכת על זה! ברצינות?" 

מכתב ממעריצה

A photo posted by נדב בורנשטיין Nadav Bornstein (@nadavbornstein) on

שלוש אפליקציות אהובות

"‪ Pages ‬,‪Snapspeed‬ ו-Fairy Fiasco‬. פייג'ס היא האפליקציה של פייסבוק שמאפשרת לנהל דפים. זו הדרך שלי לתקשר עם הגולשים והצופים של 'חי בלילה' – מאות אלפים בארץ ובעולם. אני מעלה סטטוסים, קורא תגובות וכמובן גם עונה להודעות אישיות. אנשים מופתעים שאני עונה להם אישית - אבל זה באמת אחד שאנחנו עושים אחרת בתכנית, כלומר - שומרים על קשר ישיר, גם בשידור החי, עם הצופים.

"יש לזה גם חשיבות: לאחרונה, באמצע הלילה, מישהי כתבה לנו שהיא במצב לא טוב, שנמאס לה לחיות, שמצבה הכלכלי ירוד ושהיא הולכת להתאבד. הערתי את עורך התוכנית שלי, נדב פייניק, ומהר יצרנו קשר עם המשטרה. הם איתרו אותה ושלחו אליה ניידת - ובבוקר היא הודתה לנו, אמרה שסייענו  לה ברגע משבר. אז לא תמיד אנחנו מצליחים לענות לכל ההודעות בזמן אמת – אבל זה היה רגע שבו הודיתי לאלוהים שהייתי מחובר באותה שעה."

סנאפספיד היא אפליקציה לעריכת תמונות. היא פשוטה ומאוד נוחה לתפעול. היא עוזרת לטפל בעיניים אדומות, בהיעדר תיאורה מספקת. הנה למשל תמונה שצילמתי בשוויץ לא מזמן - לפני עריכה, ואז אחרי. שווה לא? 

נדב בורנשטיין דיגיסטייל
לפני הטיפול באפליקציה

לבד בפיסגה ;)

A photo posted by נדב בורנשטיין Nadav Bornstein (@nadavbornstein) on

Fairy fiasco הוא המשחק האהוב עכשיו על אחיינית שלי גילי. מסייעים לדמויות מהאגדות להיחלץ מצרה ולהגיע בזמן לנשף. היא כל כך אוהבת את זה - שבכל פעם שאנחנו נפגשים – עוד לפני "שלום" היא קופצת עליי וישר לוקחת את הסלולרי. זה משחק דבילי – אבל השבוע כשחיכיתי לפגישה מצאתי את עצמי משחק גם. לכלוכית הגיעה בזמן". 

יש אפליקציה שיש לכולם ולך אין?

"נוקנוק. לא הורדתי – לא אוהב את הרעיון שאני נותן גישה למישהו אחר לספר הטלפונים שלי – ואני ממילא אני עושה את זה בעצמי".

מה עם אינסטוש?

"מכל הרשתות החברתיות – אני הכי אוהב לגלוש  באינסטגרם. אני מצלם בעיקר תמונות מהסט של 'חי בלילה' ומטיולים בארץ ובחו"ל. בגלל שאני גם מאוד אוהב לאפות, וזה כיף גדול לצלם את הליך האפייה. אני מצלם הרבה תמונות של לפני/אחרי - מהחומרים שעל הצלחת ועד המנה המוגמרת.

בקרוב אהיה: קאפקייקס אוריו!

A photo posted by נדב בורנשטיין Nadav Bornstein (@nadavbornstein) on

וכך זה נראה אחרי:

אחרי 1 שעה בתנור ו4 שעות בקירור (ו1/2 שעה איחור לארוחת חג, סליחה סליחה סליחה אמא) הם מוכנים: קאפקייקס גבינה-עוגיות - לשבועות!! חג שמח ;)

A photo posted by נדב בורנשטיין Nadav Bornstein (@nadavbornstein) on

עשיתי גם סדרת סרטונים של מתכונים ב15 שניות:

פאי �� ב-15 שניות!

A video posted by נדב בורנשטיין Nadav Bornstein (@nadavbornstein) on

פה גדול ;)

A video posted by נדב בורנשטיין Nadav Bornstein (@nadavbornstein) on

מה יש בתמונת שומר המסך שלך?

"תמונה של גוהאנה, החתולה שלנו, שצילמתי כשהייתה עדיין גורה. היא הסתכלה עליי במבט אוהב והספקתי לצלם לפני שזזה, מה שבכלל לא פשוט עם חתולים. זו תמונה שממש משמחת אותי – והיא מלווה את כל המחשבים/סלולריים שלי כבר שמונה שנים. בכלל אני מצלם אותה די הרבה.

��=��

A photo posted by נדב בורנשטיין Nadav Bornstein (@nadavbornstein) on

ומה התמונה האחרונה שצילמת?

"‬חגגתי יום הולדת באמצע שבוע שעבר, הייתי עדיין בבית כשתקשרו אלי ואמרו שאני חייב להגיע לאולפן דחוף. אז התארגנתי מהר, טסתי לאולפן ו...'הפתעה!' המערכת של 'חי בלילה' עשתה לי מסיבת יומהולדת על הסט, עם כל אנשי המערכת והקונטרול. היו בלונים, ועוגות ושקיות יומהולדת עם ממתקים. אני שונא מסיבות הפתעה, אבל זה היה רגע מקסים מקסים".

מסיבת הפתעה באולפן! +שקיות הפתעה!! ❤️❤️❤️❤️❤️ אתכם משפחת ״חי בלילה״

A photo posted by נדב בורנשטיין Nadav Bornstein (@nadavbornstein) on

איבדת פעם את הטלפון?

"לא. אבל לפני כמה שבועות מצאנו סלולרי בדרך חזרה מהופעה של אביתר בנאי. התקשרתי למספר האחרון – וענה לי גבר. הסברתי לו שמצאתי את הטלפון ברחוב - התחלנו לדבר – ואז הסתבר שהוא חייל שעבר אצלי גיבוש לפני הגיוס – ושקיבלתי אותו ליחידה. מה הסיכוי?"

הנייד שלך הוא גם השעון המעורר שלך?

"האמת היא שאני שונא שעון מעורר. ולא כל כך צריך. כבר הרבה שנים שאני מתעורר ביקיצה טבעית מוקדם מאוד בבוקר. ואם במקרה במקרה איחרתי ל‬קום – החתולה מטפלת בזה. קופצת עליי, מתלטפת ומגרגרת עד שאני מתעורר". 

ומה אתה עושה כשאתה קם בבוקר?

"בעיקרון  אני לא מסתכל על הטלפון עד אחרי ארוחת הבוקר. יש משהו מלחיץ מאוד באחיזה הזאת האינסטינקטיבית של הסלולרי כשמתעוררים, מה פספסנו שחייבים עכשיו להתעדכן? חוץ מזה, עבורי ברגע שלקחתי את הסלולרי - התחלתי לעבוד. אז פעם הייתי ככה ועכשיו לא. אוכלים ארוחת בוקר ביחד ורק אחרי זה מתחילים לעבור על העיתונים והאתרים והפידים. מתחילים לעבוד".

מה הסמס האחרון שקיבלת?

"'יו יו. קיבלת את ההזמנה ששלחתי לך על המסיבה הסגורה לתקשורת בלבד בדאנג'ן? זה אירוע סגור עבור כל מי שסקרן ואין סיכוי שיגיע ביום רגיל'. לא הסתקרנתי".

מי האחרון שצלצל אליך? (לפנינו, כמובן)

"
אמא שלי. 'נדבי! בוקר טוב! אוי, בדיוק נכנס מישהו. אני לא יכולה לדבר! אני מיד חוזרת אלייך!'".


"חי בלילה" חוזרת! ראשון, שני ושלישי ב23:00 ב"קשת"