יותר מגה-פיקסלים, יותר אינצ'ים ומכשירים דקים וקלים מאי פעם. כמדי שנה, גם ב-2016 יצרניות הסלולר (חוץ מאפל, שיהיה לה אירוע נפרד) יתאגדו בשבוע הבא בברצלונה, באירוע שמכונה MWC - קונגרס הסלולר העולמי, וינסו להראות שסמארטפון הוא יותר ממלבן עם מסך מגע. החברות גם יעתיקו או "יקבלו השראה" אחת מהשנייה וכנראה נראה בכל סמארטפון משהו שראינו כבר באחרים, ואולי קצת חידושים.

אם אתם חושבים שהסמארטפון שלכם הכי מיוחד והכי יפה, אתגרו את עצמכם במבחן ונסו לגלות איזו יצרנית אחראית לאיזה סמארטפון.

 

אם נדמה לכם שהסמארטפון שלכם איטי ומיושן, זה כנראה בעיקר בגלל שהוציאו אחד חדש שהוא הרבה יותר מהיר ופחות דואגים לכם מבחינת עדכונים. אנחנו ממליצים להעיף אפליקציות מיותרות, לדאוג ולשמור על הסמארטפון פיזית - שלא יפול, לא יירטב ולא יתחמם יתר על המידה. אבל אם כל זה לא מספיק לכם ואתם חייבים מכשיר חדש ממש, אלה חלק מההכרזות שצפויות במהלך השבוע.

סמסונג

הרבה פרטים על הגלקסי S7, מכשיר הדגל החדש של סמסונג, כבר ידועים מכל מיני הדלפות ופרסומים שיצאו ב"טעות" ובכלל לא בשביל ליצור באז, מה פתאום.

 

סמסונג כנראה תבטיח טעינה אלחוטית מהירה (כמה מהירה? לא ברור. אבל אם זה לא חצי שעה עד שעה של טעינה ליום שלם - אין להם מה לטרוח), וסרטון ש"דלף" חשף שיתכן שהסמארטפון עמיד במים, או ברטיבות קלה של גשם.

המצלמה של ה-S7, שמפותחת בישראל, אמורה לעבוד טוב יותר בתנאי תאורה נחותים ולא לבלוט מגב המכשיר. דיווחים אחרים מדברים על חיישן שיידע כמה חזק לחצנו על המסך, בדיוק כמו שיש באייפונים החדשים ובגירסה ספציפית של המייט של וואווי שהוצג בחודש ספטמבר האחרון.

LG

הקוריאנית הנוספת גם התחילה לטפטף פרטים על המכשיר הבא שלה - ה-G5. הגימיקים המסקרנים כרגע הם המסך שדולק באופן רצוף ומאפשר לראות את השעה והתראות נוספות כל הזמן, בלי ללחוץ על הכפתור שמדליק את המסך כולו. שהרי, בשביל מה אנחנו מוציאים את הטלפון אם לא בשביל לראות מה השעה?

הסמארטפונים ב-MWC
הסמארטפונים ב-MWC

גימיק נוסף הוא כיסוי שאפשר לענות דרכו לשיחות במחוות מגע ויימכר בנפרד ככל הנראה. מדובר בכיסוי בעיצוב של דלת עם אשנב למסך, כפי שאנחנו מכירים מסמארטפונים אחרים. ההבדל הוא שכאשר מתקבלת שיחה, לא צריך לפתוח את הדלת או לענות מהאשנב הקטן, אלא אפשר להחליק את האצבע על הכיסוי. מה נגיד? האפשרות הזו מחלקת את החיים שלנו לשניים.

בינתיים LG השיקה מספר מכשירי ביניים, ובהם מכשיר עם סטיילוס (למי שעוד רואה בזה צורך) ושני מכשירים שאחד מהם מציע מסך משני ואילו השני מציע מצלמות כפולות בגב, בשביל תמונות עמוקות ואיכותיות יותר. צלמו תמונה עם המכשיר הנוכחי שלכם. עכשיו. היא איכותית מספיק? כנראה שכן.

וואווי

החברה הסינית שמנסה להביס את המתחרות שלה באמצעות מכשירים עם מפרט גבוה ומחיר נמוך יותר, תציג על פי ההזמנה ששלחה מחשב נייד עם מסך נתיק, או טאבלט עם מקלדת מתחברת, או לפטופ היברידי, או איזה שם שתרצו לתת לזה. וואווי תקרא לו מייטבוק (Matebook).

הסמארטפונים ב-MWC
הסמארטפונים ב-MWC

בהזמנה שפורסמה על ידי מנכ"ל וואווי ב-Wiebo (רשת חברתית סינית. כן, יש עדו רשתות שהן לא פייסבוק) נכתב "הסגנון החדש של העסקים", בכתב יד, כאילו באמצעות הסטיילוס שכנראה יהיה חלק מהמכשיר החדש הזה. תמונות שלו "דלפו" לחשבונות אחרים ב-Weibo והוא נראה די דומה למכשירים אחרים בקטגוריה, עם מקלדת ומשטח מגע גדול.

שיאומי

החברה הסינית תקיים לראשונה אירוע ב-MWC, וסגן הנשיא שלה הוגו ברה חשף ביניתיים את המסך. כלומר את הזכוכית שלו. מה שאנחנו יודעים על הזכוכית הזו הוא שהיא תהיה בעובי של 0.45 מילימטר. מה עובי הזכוכית של הסמארטפון הנוכחי שלכם? אם עניתם "לא יודע" או "מה זה משנה, העיקר זה לא נשבר" - אתם צודקים. אבל בגדול, זה יאפשר למכשיר להיות דק וקל אפילו טיפה יותר.

בשאר המפרט לא צפוי משהו חדשני או יוצא דופן שלא ראינו בעבר. מסך של 1,920X1,080 בגודל 5.2 אינץ', עם זיכרון פנימי של 3 או 4 גיגה-בייט ואחסון של 32 או 64 גיגה-בייט. עוד דיווח שמתפרסם על שיאומי הוא פיתוח רחפן שיתחבר לצמיד או לסמארטפון.

 

סוני

רק בספטמבר האחרון הציגה סוני את ה-Z5 Premium שלה, סמארטפון עם מסך 4K שאתם כנראה לא צריכים, אז ההשערה הרווחת היא שלא יוצג סמארטפון חדש אלא אולי שדרוג לטאבלט, ואולי שעון חכם חדש.

אפל

החברה מקיימת אירועים משלה ולא מגיעה לתערוכות כמו IFA, CES ו-MWC, מתוך רצון להתבלט וידיעה שהיא מספיק חשובה בשביל לא לריב עם אחרות על תשומת הלב. האירועים בתערוכות הללו סמוכים ולפעמים חופפים, כך שעיתונאים לא תמיד מספיקים לדלג בין כולם.

אייפון 5 - סקירה ראשונה (תמונת AVI: mako)
קצת יותר משוכלל | תמונת AVI: mako

כך או כך, הדיווחים הנוכחיים מדברים על אירוע של אפל בשבוע השני או השלישי של חודש מארס, והשקה של אייפון ביניים ב-18.3, לצד אייפד אייר 3. האייפון החדש, המכונה 5se (SE הם ראשי תיבות מקובלים של Second Edition, "מהדורה שנייה") יכלול כנראה חידושים כמו מצלמה טובה יותר עם תמונות חיות, אולי חיישן עוצמת לחיצה (3d touch) אך יהיה בגודל של ארבעה אינץ' ולא עצום כמו ה-6s וה-6S Plus. מתי אייפון 7? כרגיל, כנראה בספטמבר-אוקטובר.

אנחנו נהיה בברצלונה ונעביר דיווחים מכל האירועים, ההשקות ומסיבות העיתונאים. עקבו אחרינו כאן ובעמוד הפייסבוק שלנו, ותדעו מה הסמארטפון הבא שתוציאו עליו יותר מדי כסף.