אין תמונה
כולם ביחד עכשיו: וווווררררררווווווווום!!!!

כנשאלנו מה אנחנו חושבים על עולם הרכב באופן כללי, חשבנו על זה רבות ובסוף ענינו במילה אחת: "וררררוווווום". מילה אחת שמכילה בתוכה את כל התחושות שהמאצ'ו הממוצע מקבל כשהוא מתיישב מאחורי ההגה ולוחץ על דוושת הגז. פה בערוץ הגברים אנחנו נאמנים לאותה תחושה, ומכיוון שכך אנחנו כותבים לכם סקירות על רכבים שעושים הרבה "וורררוום", ואופנועים שעושים הרבה יותר מכך. 

אם אתה יותר מחובב רכב ממוצע, אתה בטח יודע שהאינטרנט עמוס במידע על כל בוכנה, כל אגזוז, כל כוח סוס, כל מסלול שטח ובעצם כל דבר שקשור לעולם המופלא הזה של הדו, תלת וארבע גלגלי. קבל סקירה של האתרים הישראליים המובילים, כדי שיהיה לך איפה לבקר אחרי שסיימת אצלנו:

האתר: אוטו

אין תמונה

אתר הרכב של המגזין המצליח. האתר מציע חדשות יומיות על כל סוגי הרכבים, מדריכי קנייה מקוונים, מבחני רכב, גלריות, ספורט מוטורי, טיולי שטח ועוד. חידוש נוסף ומרענן באתר הוא מבחני רכב בווידיאו המציגים את הרכב באור יותר קליל עם פחות מושגים כבדים והרבה יותר פשוט להבנה.

יתרונות: האתר מקיף, מתעדכן באופן יומיומי ויש בו דברים שחשובים לכל אחד מאיתנו, גם למי שלא חולה הגה - כמו למשל מדור מכמונות מהירות, שהוא כנראה המדור החשוב ביותר לנהג הישראלי. תמצא שם הכול על מלכודות מהירות ודרך פעולתן, כיצד אפשר לעקוף אותם ומה עושים אם בתיבת הדואר הגיע אליך דו"ח בדואר רשום. יתרון משמעותי נוסף - באתר ישנו מדור שלם העוסק בכלי רכב ירוקים. אנחנו בעד.

חסרונות: להגנתו ייאמר שהוא לא מייתמר להיות אתר העוסק גם בדו-גלגלי, אבל זה יהיה רק ראוי שאתר בסדר גודל כזה יכסה גם את עולם האופנועים.

שורה תחתונה: המקום הנכון להיות בו כדי לעשות הרבה וווררררוווום, אלא אם כן אתה אופנוען.

האתר: וואלה רכב

אין תמונה

מדור הרכב של הפורטל וואלה. כן, כן, אנחנו יודעים לפרגן כשצריך. המדור מציע את כל חדשות הרכב מישראל ומהעולם, מבחני דרכים למכוניות חדשות, מחירון משומשות, קטלוג לדגמים לחדשים, לוח מודעות רכבי יד שנייה, וכן מדור וידיאו מעולה הכולל מבחני רכב, דו-גלגלי, מדור רכבי הגולשים ועוד.

יתרונות: מדורים לא שגרתיים שנחמד לגלות, כמו מדור מי לוקח – השוואות בין רכבים חדשים על ידי הצבעת הגולשים. או מדור פוטו רצח, שמביא קטעי וידיאו קצרים של נהגים מחוצפים הישר מהכביש.

חסרונות: מכיוון שמדובר במדור בתוך פורטל ולא באתר עצמאי, התכנים בכל תת-מדור מסודרים בסדר כרונולוגי יורד ובאותו פורמט, מה שלפעמים מקשה למצוא תוכן ספציפי באתר. 

שורה תחתונה: מדור רכב בעל אופי צעיר שמתאים בעיקר, טוב, לחבר'ה צעירים.

האתר: מחירון לוי יצחק

אין תמונה

מחירון הרכב הפופולרי ביותר של חברות הביטוח. זהו המחירון הוותיק ביותר בתחום, ואין ספק שהוא גם המקצועי ביותר. הוא כולל בתוכו מגוון רחב של רכבים ומחיר השוק שלהם.

יתרונות: קל להשתמש, ונחמד לדעת שיש על מי לסמוך. אל תפספס את מדור הרכב לפי תקציב – בחר תקציב הזמין לך לרכישת רכב, והמדור יציג אילו סוגי כלי רכב נכנסים בתקציב שלכם.

חסרונות: השימוש במחירון המקוון עולה כסף. אלטרנטיבה חינמית: מחירון הרכב של אתר יד2.

שורה תחתונה: אם אתה עוד לא מכיר את המחירון, תתאפס על עצמך.

האתר: אופנוע

אין תמונה

אתר לנהגי דו גלגלי, המרכז בתוכו - בעזרת לינקים לאתרים אחרים - את כל מה שרלוונטי לאופנועים. לינקים ללוחות אופנועים משומשים, מידע שימושי לרוכב, חדשות בתחום, פורומים, בתי ספר לנהיגה על אופנוע, אביזרים ועוד אתרים הקשורים לחיי הדו-גלגליים.

יתרונות: היתרון המרכזי של האתר הוא שהוא מהווה מעין שער כניסה לרשת לכל מי שחי את עולם האופנועים.

חסרונות: האתר לא מגיש כמעט תכנים עצמאיים, מה שהופך אותו ללא רלוונטי בעליל למי שרוצה לגלוש באתר אחד וליהנות מתוכן איכותי וזמין.

שורה תחתונה: אתר טוב למי שאין לו בעיה לקפוץ ממקום למקום ברחבי הרשת.

האתר: 4X4

אין תמונה

האתר המקיף ביותר בתחום נהיגת שטח. הוא מציע פורומים העוסקים בנהיגת שטח וקביעת מפגשים לחברים, גלריות גולשים מטיולי שטח, חדשות בתחום, מבחני רכב, דעות ומאמרים, כתבות וידיאו, טיפים לטיולים בשטח, מסלולים מומלצים בישראל ובחו"ל, יומני מסע של כתבי האתר והגולשים ועוד.

יתרונות: האתר ממחיש עד כמה עולם השטח הוא עצום. אפשר לגלוש בו כל יום וליהנות ממאות הסיפורים, התמונות והסרטונים. אסור לפספס: אנציקלושטח – האינציקלופדיה של נהגי השטח באתר. חדש בתחום? לא יודע מה זה רצועה אנרגוקינטי? זה המקום ללמוד את כל המושגים המסובכים שתיתקל בהם בין דפי האתר. ‏עוד יתרון הוא לוח רכבי השטח שמתעדכן כמעט כל יום.

חסרונות: לא מצאנו חיסרון רציני. מה שכן, כדאי לדעת שהאתר מותאם לנהגי שטח מקצועיים, כך שלמתחילים ייקח זמן להתמצא ולהבין את כל מה שקורה שם.

שורה תחתונה: המקום הטוב ביותר ברשת לחובבי נהיגת השטח. 

 

חזרה אל 100 האתרים הטובים בישראל

 

השתתף בהכנת הכתבה: עמרי פדידה